X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інструктаж неелектричного персоналу для присвоєння І (першої) групи з електробезпеки

Завантажити презентацію

Інструктаж неелектричного персоналу для присвоєння І (першої) групи з електробезпеки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інструктаж неелектричного персоналу для присвоєння І (першої) групи з електробезпеки Все, що нижче, стосується електроустановок напругою до 1000 В

Слайд 2

Електроустановки сукупність електричних машин, апаратів, пристроїв, допоміжного обладнання (разом зі спорудами та приміщеннями, в яких вони встановлені).

Слайд 3

Необхідно пам’ятати про небезпеку електричного струму при недбалому або Необережному поводженню з ним.

Слайд 4

Електричний струм вражає раптово, коли людина опиняється Включеною в ланцюг проходження струму. Небезпечна ситуація виникає тоді, Коли вона з однієї сторони торкається неізольованого дроту, проводки з порушеною ізоляцією, металічного корпусу електроприбору з несправною ізоляцією або іншого металічного предмета, що випадково виявився під напругою, а з іншого боку – землі, заземлених предметів, труб та інш.

Слайд 5

Тіло людини є провідником електоричного струму. Основну величину опору тіла людини складає поверхневий шкіряний покрив (товщина 0,2 мм). Опір шкіри різко зменшується при її пошкодженні (порізи, царапини, мікротравмування), наявності вологи на поверхні шкіри, інтенсивному потовиділенні і забрудненні. При напрусі 200-300 В настає електричний порив верхнього шару шкіри. Найбільш небезпечно, коли струм прходить через життєво важливі органи - серце, легкі, головний мозок. З медичної точки зору проходження струму через тіло є основним травмуючим фактором.

Слайд 6

Дія електричного струму І ст. – електроудар: І ст. – без втрати свідомості ІІ ст. – із втратою світодомості, без порушення серц.діяльності ІІІ ст. - із втратою світодомості з порушенням серц.діяльності ІV ст. – клінічна смерть (3-4 хв.)

Слайд 7

Дія електричного струму ІІ ступінь – опіки І ст. – почервоніння ІІ ст. – пухлини ІІІ ст. – обвуглення шкіри, м’язів ІV ст. - обвуглення м’язів, кітсток ІІІ ступінь – електроофтальмія ІV ступінь - шок

Слайд 8

При ураженні електричним струмом неохідно швидко звільнити постраждалого від дії струму – терміново вимкнути за допомогою вимикача, рубильника або штепсельного розйому, а також шляхом викручування пробок або відключення пакетних чи автоматичних вимикачів на щитку ту частину електроустановки, якої торкається постраждалий. Звільнення постраждалого від дії струму шляхом відключення електроустановки

Слайд 9

Постраждалий, який знаходиться в ланцюгу струму, сам є провідником електричного тсруму. Якщо електротравма доторканням до прибора (світильника) з порушеною ізоляцією або оголеному проводу електропроводки, потрібно перерізати чи перерубати дроти (кожний дріт окремо) обценьками або іншим інструментом, що ріже, з ручкою з ізолюючого матеріалу.

Слайд 10

Для відокремлення постраждалого від струмопровідних частин або дроту напругою до 1000 В необхідно скористатися канатом, палицею, дошкою або якимось іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. Можна відтягнути постраждалого за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), уникаючи при цьому доторкання до оточуючих металічних предметів і частин тіла пстраждалого, не прикритих одягом.

Слайд 11

Для изоляції своїх рук необхідно скористатися диелектричними рукавичками або обмотати руку шарфом, надіти на неї суконну фуражку, натягнути на руку рукав піджака чи пальто, накинути на постраждалго суху матерію. Діяти рекомендуєтся однією рукою, друга повинна знаходитись в кишені чи за спиною.

Слайд 12

Після звільнення постраждалого від дії електричного струму чи атмосферної електрика (удару блискавки) необхідно провести повний об’ем реанімації. Реанимація починаєтся з відновлення проходимості дихальних шляхів, потім проводиться штучне дихання методом «з рота в рот» або «з рота в ніс»

Слайд 13

Іншою важливою складовою реанімаційних дій є наружний масаж серця, який забезпечує штучне скорочення м’язів серця і відновлення кровообігу.

Слайд 14

Небезпечна зона крокової напруги Щоб запобігти ураженню електричного струму, людина повинна виходити із зони крокової напруги «гусячим кроком» - п’ята однієї ноги, не відриваючись від землі, приставляться до носка другої ноги. При наявності захитсних засобів із діелектричної резини (боти, галоші) необхідно скористатися ними. Забороняється вискакувати із зони крокової напруги на одній нозі!!!

Слайд 15

Блискавка – це елекричний разряд. Дії цього потужного електричного разряду, хай і миттєвого, цілком достатньо для того, щоб зірвати з тіла і одяг, і взуття. Пряжки та ювелірні можуть розжаритися і викликати серйозні опіки. Удар здатен миттєво зупинити роботу серця, парализувати дихання. У постраждалих виникають тимчасова сліпота, глухота і втрата орієнтування. Навіть якщо вас вразив непрямий удар блискавки, балістична хвиля і розжарене повітря можуть викликати переломи та інші травми. Перша домедична допомога – негайне і тривале застосування непрямого масажу серця і штучного дихання.

Слайд 16

Умови зовнішнього середовища Ризик, пов’язаний з електричними установками, збільшується, якщо обладнання попдає в суворі експлуатаційні умови, частіше всього пов’язані з небезпекою вологого або мокрого середовища.

Слайд 17

Міри по забезпеченню електробезпеки на виробництві У процесі експлуатації електроустановок ізоляція змінює свої Якості внаслідок нагрівання робочими і пусковими струмами, струмами короткого замикання і теплом від сторонніх джерел, в результаті механічних дій, дії оточуючого середовища і просто старіє. Періодичні випробування і вимірювання ізоляції та її зовнішній огляд; заземлення, занулення; подвійна ізоляція; світильники з пониженою напругою (до 50 В, до 12 В); Пристрої захисного відключення; індивідуальні засоби захисту; група електрожопуску не нижче ІІІ.

Слайд 18

Засоби особистої електробезпеки Перед включенням електроприборів в електромережу необхідно: переконатися в справному стані електроприборів, електричного шнура, штепсельної вилки, у відсутності оголених дротів. Небезпека ураження електричним струмом може виникнути не лише при користуванні несправними електроприборами , але і при використанні саморобних електроплиток, кип’ятильників з відкритою спіраллю, електрочайників.

Слайд 19

Дотримуватися порядку включення прибора велектромережу: шнур (кабель) спочатку підключається до прибора, а а потім в мережу. Відключення прибора виконується у зворотньому порядку. Електрошнур Необжідно розташовувати так, щоб він не заважав при роботі і не попадав під прибори, апарати та інш. Порушення вищевказаних вимог приводить до ураження електричним струмом.

Слайд 20

При включенні електроприборів у роботу не допускається одночасне доторкання до обладнання і до батарей опалення, водопровідних труб та інш. металічних конструкцій, з’єднаних із землею, тому що при пошкодженій ізоляції через тіло людини пройде струм, небезпечний для життя.

Слайд 21

У процесі роботи не допускається: доторкатися до освітлювальної апаратури мокрими руками, очищувати від забруднення та пилу електролампи під напругою; ремонтувати лампові патрони, штепсельні розетки, електроприборы і апараті, підвішувати електродріт на цвяхах, металічних і дерев’яних предметах, перекручувати дроти і шнури за водопровідні труби, батареї отоплення, вішати чщо-небуть на дроти; вятягувати за шнур вилку з розетки; залишати без догляду ввімкнені електроприбори.

Слайд 22

Під час роботи, а також в домашніх умовах необхідно дотримуватися правил електробезпеки: не витягувати за шнур вилку з розетки.

Слайд 23

Плакати і знаки безпеки: . Забороняється торкатися. Не вмикати! Корпус під напругою. Не вмикати! Працюють люди! Не відмикати! Працюють люди! Не вмикати! Робота на лінії. Робота під напругою! Повторно не вмикати.

Слайд 24

Для попередження про небезпеку ураження електричним струмом Небезпека ураження електричним струмом Обережно! Акумуляторні батареї СТІЙ! Напруга. Випробову- вання небезпечне для життя! НЕ ВЛІЗАЙ! Уб’э. Небезпечне електричне поле. Без засобів захисту прохід заборонено.

Слайд 25

Для вказання місцезнаходження різноманітних об’єктів. Пам’ятайте! Правильне користування електроенергією, дотримання правил улаштування та експлуатації електроустановок практично виключають можливість ураження електричним струмом.

Слайд 26

Використані джерела: 1. www.profobr.sibcity.ru 2. Дядькина Л.В. Памятка по инструктажу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)