X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Актуалізація опорних знань

Завантажити презентацію

Актуалізація опорних знань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Актуалізація опорних знань Які почуття виникають у вас при перегляді цих малюнків?

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Тема : Основні небезпеки. Стихійні лиха Мета: дізнатися про надзвичайні ситуації, про природні, техногенні і соціальні небезпеки та причини стихійних лих; засвоїти правила поведінки у небезпечних ситуаціях

Слайд 9

Надзвичайна ситуація - Це ситуація, що виникла внаслідок аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного чи іншого лиха

Слайд 10

Пригадай Які стихійні лиха траплялися у твоїй країні ? Якими були їх наслідки ?

Слайд 11

Види надзвичайних ситуацій НС Техногенного характеру НС Природнього характеру НС Соціального характеру

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Фільм “Вибух будівлі”

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

НС природнього характеру Небезпечні геологічні явища – землетруси, виверження вулканів. Небезпечні метеорологічні явища – урагани, смерчі, торнадо, великий град, повені, снігопади. Фільм ЗЕМЛЕТРУС і ВИВЕРЖЕННЯ ВУЛКАНУ Фільм УРАГАН Фільм СМЕРЧ Фільм ГРАД

Слайд 38

Цікаво знати, що… Тварини передчувають наближення стихійних лих. Спостерігаючи незвичну поведінку свійських і диких тварин, люди розгадували її причину. Так вони рятувалися від лиха. Пізніше було винайдено чутливі прилади, що фіксують найменші зміни у довкіллі: наближення дощів, різкі зміни температур та напряму вітру, зсуви пластів Землі.

Слайд 39

Як діяти під час землетрусу, якщо ти перебуваєш на вулиці Відійти на відкрите місце Не підходити до пошкоджених будівель, мостів, стовпів електромережі, обірваних проводів Не повертатись додому, поки землетрус не закінчився Якщо ти знаходишся в автомобілі, вийди з нього

Слайд 40

Слайд 41

Якщо землетрус застав тебе вдома Перекрий газ, відключи електричний струм Не намагайся вийти з будівлі до припинення сильних поштовхів. Не вибігай на сходи, вони найшвидше руйнуються. Не користуйся ліфтом: він може зупинитись чи обірватись Не ховайся під столом, партою або ліжком Тримайся подалі вікон, дзеркал, вітрин, щоб не травмуватись осколками та меблями Стань у безпечний куток, утворений наріжними стінами

Слайд 42

Слайд 43

Фільм “Лавина”

Слайд 44

При повенях необхідно Уважно слухати повідомлення по радіо і телебаченню Швидко зібратись і взяти з собою документи, гроші, аптечку, запасний теплий одяг, їжу та питну воду Якщо оголошено евакуацію, треба прибути на пункт збору для відправлення в безпечне місце Якщо повінь застає зненацька, потрібно намагатись не потрапити в водяний чи грязьовий потік. Слід дістатися на пагорб чи залізти на міцне дерево, щоб не змило.

Слайд 45

Слайд 46

Під час буревію необхідно Уважно слухати повідомлення по радіо і телебаченню Забрати з балконів та лоджій предмети, що можуть бути підхоплені вітром, зачинити вікна Тримати напоготові ліхтарі, свічки, сірники Перейти у внутрішнє приміщення, триматись подалі від вікон Якщо оголошено евакуацію, діяти як під час повені Якщо ти перебуваєш на відкритій місцевості, слід укритись у глибокій канаві або яру

Слайд 47

Слайд 48

НС техногенного характеру Транспортні аварії – катастрофи товарних і пасажирських потягів, річкових і морських кораблів, автокатастрофи. Пожежі, вибухи, загрози вибухів, аварії на електростанціях Прориви гребель, дамб, шлюзів з катастрофічним затопленням місцевості Фільм “ДТП” Фільм “Екологічна катастрофа”

Слайд 49

В результаті ДТП калічаться люди, ламається транспорт, пошкоджується дорога. Щоденно в Україні відбувається близько 120 дорожньо - транспортних пригод. Прикро, що постраждалими у ДТП бувають і твої ровесники, діти віком від 7 до 17 років.

Слайд 50

Як потрібно діяти, якщо пасажир потрапив в аварійну ситуацію? Якщо сталася ДТП, необхідно насамперед заспокоїтись, оцінити ситуацію і діяти. При зіткненні транспортних засобів Швидко, організовано і без паніки вийти із салону. Якщо двері не відчиняються, скористатися аварійними виходами, позначеними написами “Аварійний вихід”, “При аварії скло розбити молотком” або “Витягнути шнур, видавити скло”. Якщо в транспорті немає молотка, використовують підручні засоби: валізи, дипломати, інструменти. При пожежі в салоні Діяти так само, як і при зіткненні транспортних засобів. Не забути, що під час горіння синтетичних матеріалів виділяються отруйні, небезпечні для життя речовини. Слід якнайшвидше вибратись із салону, стараючись не вдихати отруйний дим.

Слайд 51

Слайд 52

Слайд 53

Слайд 54

Слайд 55

Будьте обережні !!!

Слайд 56

Будьте обережні !!!

Слайд 57

Слайд 58

Слайд 59

Фізкультхвилинка Вправи виконуються сидячи в зручній позі, погляд відвести від монітора і подивитися вдаль. Погляд спрямувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів в зворотньому напрямі. Заплющити очі на рахунок “раз-два”, розплющити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок “три-чотири”. Куругові рухи очей : до 5 кругів вліво і вправо.

Слайд 60

НС соціального характеру Буває, що сама людина стає джерелом небезпеки для інших. Такі небезпеки називають соціальними. Це можуть бути: хуліганство, розбій, бандитизм, тероризм. Шкідливі звички – куріння, алкоголізм, наркоманія – також соціально небезпечні. Однак, попри різноманіття небезпек, усі вони мають спільну рису – завдають шкоди здоров’я людини. Людина може захворіти, травмуватись або навіть втратити життя. Виявляється, що поведінка людини може спричинити небезпеку для неї самої та інших.

Слайд 61

Фільм “Соціальна небезпека”

Слайд 62

Як бути в такій ситуації, якщо потрапив в неї остерігайся скляних вітрин та дверей, щоб не постраждати та не порізатись, якщо вони розіб'ються не тримай рук у кишенях. Зігни руки, міцно притисни їх до корпусу якщо в натовпі ти щось упустив, краще не нахилятись за ними якщо не втримався на ногах, потрібно спробувати якомога швидше піднятися. Стань на п'яти або носки та різко випрямляйся, “випірнаючи” крізь натовп якщо не зміг піднятися, згорнися в клубочком, захисти голову руками

Слайд 63

Буває, що… У 1999 р. у м. Мінську під час концерту просто неба почався дощ. Ховаючись, усі побігли у підземний перехід. Взуття на тонких підборах зачіплювалося за покриття переходів. Люди падали, а піднятись у натовпі не могли. Від тисняви та переломів 53 людини загинуло, серед них 42 школярі.

Слайд 64

Слайд 65

Слайд 66

Слайд 67

Як бути в такій ситуації Пам'ятай, що від тебе залежить твоя безпека під час перебування на дворі Ти підріс, і батьки дозволяють тобі гуляти самому. Зверни увагу на деякі поради, які допоможуть уникнути нещастя. За жодних умов не сідай у машину до незнайомців. Ніколи не сідай у невідому порожню машину. Не бери ніяких подарунків і швидко йди від людей, які їх пропонують. Обов'язково розкажи про це батькам! Не спускайтеся у підвали – там небезпечно.

Слайд 68

Не винось у двір дорогі речі, не хизуйся ними. Не йди з подвір'я без дозволу батьків. Не гуляй у безлюдних та незнайомих місцях. Уникай темних неосвітлених місць: дворів, під'їздів, підворіть. Не носи із собою великі суми грошей. Ніколи не хвалися грішми. Якщо грубо вимагають гроші або дорогі речі, погрожують ножем або іншою зброєю, - віддай без суперечок.

Слайд 69

Отже, причини НС Причини НС, зазвичай, пов'язані з природними або техногенними явищами: тайфуни, смерчі, пожежі, повені, транспортні аварії, аварії на промислових об'єктах, особливо небезпечні епідемії різних хвороб. У деяких ситуаціях НС провокуються військовими сутичками, економічними кризами, екстреміською політичною боротьбою, соціальними вибухами, національними й релігійними конфліктами, тероризмом, високим рівнем злочинності.

Слайд 70

Наслідки НС Кожна НС характеризується своєрідністю шкоди, яку вона завдає здоров’ю людей і народному господарству. Найбільшої шкоди завдають природні катастрофи й стихійні лиха. Учені виявили, що 90% шкоди припадає на чотири види: повені – 40%; тайфуни-20%; землетруси – 15%; посухи – 15%. Так, за кількістю потерпілих і розмірами руйнувань тайфуни й сильні землетруси (8 і більше балів) можна зрівняти з ядерними вибухами.

Слайд 71

Запам'ятайте!!! Знання про особливості НС допомагають правильно діяти за умови їхнього виникнення, а також врятувати своє життя й життя інших людей.

Слайд 72

Перевір себе Вибери правильні відповіді на питання Як треба поводитися, якщо землетрус застав тебе на вулиці: а) підійти до будівлі та сховатись в ній; б) відійти від високих будівель та споруд, стовпів і огорож; в) звернутись до найближчої установи по допомогу; г) йти у напрямку великих площ, майданів, скверів та відкритих місць; д) стояти та ховатись на мостах, шляхопроводах або під ними; е) ховатись в автомобілі ?

Слайд 73

б) відійти від високих будівель та споруд, стовпів і огорож; г) йти у напрямку великих площ, майданів, скверів та відкритих місць.

Слайд 74

Як необхідно поводитись, якщо землетрус застав тебе у приміщенні: а) підійти до вікна; б) відійти від нестійких меблів; в) вийти з приміщення на відкриту місцевість; г) швидко спуститись ліфтом на перший поверх; д) стояти в кутку, утвореному наріжними стінами; е) ховатись під столом чи ліжком?

Слайд 75

б) відійти від нестійких меблів; в) вийти з приміщення на відкриту місцевість; д) стояти в кутку, утвореному наріжними стінами.

Слайд 76

Яких правил слід додержуватись під час повені: а) намагатись не потрапити у воду, особливо в сильний потік; б) досягти безпечного місця, чекати на допомогу; в) піднявшись на високе місце, кликати на допомогу; г) не знімати мокрий одяг, щоб його не вкрали; д) повернутися додому за залишеними підручниками; е) використовувати будь-які підручні плавальні засоби для порятунку?

Слайд 77

а) намагатись не потрапити у воду, особливо в сильний потік; б) досягти безпечного місця, чекати на допомогу; е) використовувати будь-які підручні плавальні засоби для порятунку?

Слайд 78

Домашнє завдання Опрацювати § 11, § 12 ст. 81-93 Конспект уроку Відомості про автора

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)