Відомості про про репозитарій Каразінського університету
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
№13- щасливе число! або про репозитарій Каразінського університету 2009 © Ірина Журавльова, директор Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, координатор проекту ELibUKR в Харківському університеті 2009 © Ольга Самохвалова, зав. відділом автоматизації ЦНБ
Вітання пані Марти Фаріон, Президента Києво-Могилянської Фундації в Америці «Хай буде щасливим цей 13-й в Україні, відкритий архів, що представить інтелектуальні здобутки вчених цього знаного в світі університету. № 13 – щасливе число!».
Будапештська ініціатива Відкритого доступу, BOAI, 2002 Берлінська декларація, 2003, 2004, 2005 Дослідження парламенту Сполученого Королівства, 2004 Комісія з бюджетних асигнувань США, 2004 Дослідження Європейської комісії з економіки та технічної еволюції ринку наукових публікацій у Європі, 2006 Рекомендації Асоціації Європейських Університетів, 2008 Відповідні програми в різних державах(Китай, Турція, Індія, Бразилія…
Шотландія – Стратегія Відкритого Доступу Робочої групи з розробки Шотландської стратегії з наукової інформації, 2004 Італія – 32 ректори італьянських університетів підписують Берлінську декларацію та опубліковують Messina Declaration (Мессина, Италия, 2004) Австралія – Постанова з відкритого доступу Австралійського Комітету з Інфраструктури Дослідницької Інформації (Australian Research Information Infrastructure Committee (ARIIC), 2004. Швеція – Рада Швеції з Науки приєднується до OAI вимогою: в короткий термін оприлюднити результати досліджень, профінансованих державою, через університетські архіви або інші бази даних, 2005. Германія – Дослідницька Фундація Германії (Deutsche Forschungsgemeinschaft - DFG) підпримала ідею Відкритого доступу та Берлінської Декларації (у розробці якої DFG приймав участь), 2005.
UK - Комітет з Науки та Техніки Парламенту Сполученого Королівства рекомендує всім університетам країни організовувати інституційні репозитарії, а дослідникам депонувати копії своїх статей через місяць після публікації, 2004. США - Національний інститут здоров”я (NIH): статті, написані як результат грантових досліджень повинні обовязково депонуватися в PubMed Central (PMC) ВІДРАЗУ Ж після прийняття до публікації, 2005. Канада – обов’язкове самоархівування рекомендовано Науковою Радою Канади з Суспільних та Гуманітарних Наук (SSHRC) та Канадською Асоціацією Наукових бібліотек (CARL), 2004.
У Бразилії 23 травня 2007 р. до парламенту було внесено для розгляду Закон, який стосується розповсюдження результатів наукових досліджень, перша стаття якого говорить про те, що всі університети та нді вимагали встановлення інституційних ОА-репозитаріів, у яких повинні збиратися результати наукових досліджень
Middle East Technical University (Турція) вимагає від дослідників збирати копії всіх опублікованих і тих, що знаходяться на рецензії статей, а також магістерські та докторські дисертації, в університетський ОА-репозитарій і бере на себе обов’язки заохочувати та підтримувати авторів публикації.
Позиція України «Про Рекомендації парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні» (грудень, 2005 р.) Закон України “Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 рр.”
Белгородская декларация 2008 года Создание открытых университетских электронных архивов «Приграничного белорусского российско-украинского консорциума»
«До речі, серед 13 існуючих в Україні інституційних репозитаріїв лише один – Тернопільського технічного університету ім. І.Пулюя має прийняту політику щодо обов’язкового самоархівування вченими своїх публікацій в університетському відкритому архіві, всі інші – лише рекомендаційний характер» Т. Ярошенко
Харківський національний університет імені В.Каразіна, Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича Національний університет "Києво-Могилянська академія» Нортвестерн Університет (США) Києво-Могилянська Фундація Америки, Всеукраїнська Асоціація «Інформатіо-Консорціум". Фінансова підтримка Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні
У штаті університету - 470 науковців, у тому числі 206 докторів наук, професорів і 770 кандидатів наук, доцентів . Усього на початок 2009 навчального року в університеті -123 кафедри.
У 2007/8 р. опубліковано 67 монографій (у 2007 р. – 45), 40 випусків «Вісника ХНУ імені В. Н. Каразіна» (у 2007 р. – 34) 51 збірник наукових праць, понад 4000 статей і тез доповідей (близько 30% статей опубліковано у провідних зарубіжних виданнях).
у 2008\09 році опубліковано 89 монографій, 45 випусків “Вісника” 61 збірка наукових праць, біля 5000 статей (25% опубліковано в провідних зарубіжних виданнях).
На 3.06.09 електронний каталог складає біля 547 тис. назв (737 тис. прим.) ЕК і тезаурус щоденно наповнюються новими записами і редагуються
Мати можливість користуватися навчальною літературою в електронному вигляді; Можливість користуватися повнотекстовим електронним варіантом за межами університету; Збільшити кількість електронних текстів; Збільшити число комп’ютеров, для можливості роботи з електронним текстом; більше доступу до електронних журналів. Відповіді студентів
В електронному архіві Харківського університету було переглянуто біля 6 тисяч сторінок, 601 відвідування зі 25 країн.
«Квитків немає! Якщо бажаєте подивитися спектакль Рея Куні «№ 13», краще підійдіть до каси за два тижні до початку спектаклю…»
Схожі презентації
Категорії