X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розвиток науки і техніки у XVIII – XIX столітті"

Завантажити презентацію

"Розвиток науки і техніки у XVIII – XIX столітті"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток науки і техніки у XVIII – XIX столітті Підготувала учениця 9-Б класу Ладанської гімназії Ярмоленко Дарина

Слайд 2

Перша половина XIX ст. стала періодом швидкого розвитку природничо-математичних наук. Пов'язано це було з новими потребами суспільства. Розгортання технічного прогресу вимагало розуміння законів механіки, властивостей матеріалів, що використовувалися у виробництві. Ці та багато інших завдань були вирішені вченими різних країн.

Слайд 3

Хімія Чимало для розвитку хімії зробив французький учений Антуан-Лоран де Лавуазьє. Завдяки його працям хімія стала самостійним науковим напрямом. За дорученням Паризької академії наук Лавуазье брав участь у вирішенні суто технічних проблем, зокрема повітроплавання, громадської гігієни. За винайдення способу найкращого освітлення міських вулиць учений отримав золоту медаль академії.

Слайд 4

Біологія З ім'ям чеського біолога Грегора Менделя пов'язують виникнення науки про спадковість. Учений відкрив закономірності передавання спадкових ознак і цим започаткував розвиток генетики, яка вивчає спадковість і мінливість організмів.

Слайд 5

Фізика і електротехніка  У цій сфері відзничилися: француз Андре-Марі Ампер, два англійці Майкл Фарадей і Джеймс Максвелл, американці Джозеф Генрі і Томас Едісон. Але найбільш видатними стали відкриття відомого американського винахідника і фізика Нікола Те сли. Саме завдяки відкриттям Тесли створена дротова і бездротова передача електроенергії, сучасний мобільний зв’язок та Інтернет і ще багато іншого. 

Слайд 6

Астрономія ХІХ ст. було століттям становлення та стрімкого розвитку ще однієї галузі науки — астрофізики. Астрофізика — це розділ астрономії, який вивчає властивості небесних тіл.  Одним з винахідників спектрального аналізу є Кірхгоф. Він проводив перші дослідження спектру Сонця. В результаті цих досліджень у 1859 р. йому вдалося одержати малюнок сонячного спектру і більш точно визначити хімічний склад Сонця. 

Слайд 7

Медицина Найбільш значний внесок у цій області зробили німецький мікробіолог Роберт Кох, французи медик Клод Бернар і хімік-мікробіолог Луї Пастер.  Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу, бацилу сибірської виразки і холерний вібріон. За відкриття туберкульозної палички він був нагороджений Нобелівською премією

Слайд 8

Комп’ютери Перший праобраз сучасних верстатів з числовим програмним управлінням винайшов Жозеф Марі Жаккар, французький винахідник. В 1804 році придумав спосіб програмування роботи ткацького верстата. Суть винаходу полягала в тому, що ниткою можна було керувати, використовуючи перфокарти з отворами в певних місцях, в яких передбачалося нанести нитку на тканину. 

Слайд 9

Машинобудування У 19 столітті був відкритий принцип роботи теплового двигуна і винайдений двигун внутрішнього згоряння, що послужило поштовхом до розвитку більш швидкісних засобів пересування: паровозів, пароплавів і самохідних машин, які ми зараз називаємо автомобілями. 

Слайд 10

Будування залізниць У 1825 році в Англії Георг Стефенсон збудував першу залізницю. Вона забезпечувала залізничний зв'язок міст Стоктон і Дарлінгтон. У 1829 проклали гілку, яка зв'язала Ліверпуль і Манчестер. Якщо в 1840 році загальна довжина залізниць становила 7700 км, то до кінця 19-го століття це вже було 1 080 000 км. 

Слайд 11

Виникнення телефону Перший прототип сучасного телефону запатентовано в 1876 році американським винахідником Олександром Белом. Трубка Бела служила почергово і для передачі, і для прийому звуку. Вона не мала дзвінка, а виклик абонента відбувався через трубку за допомогою свистка. Дальність дії такого приладу не перевищувала 500 метрів.

Слайд 12

Перше радіо 25 квітня 1895 року Олександр Попов вперше у світі зробив наукову доповідь для науково-технічної громадськості про винайдений ним метод використання електромагнітних хвиль для бездротової передачі електричних сигналів.

Слайд 13

Отже, 18-19-е століття — це століття промислової революції, століття електрики, залізниць. Цей період зробив істотний вплив на культуру та світогляд людства, в корені змінив систему цінностей людини. Поява перших електродвигунів, винахід телефону і телеграфу, радіо і нагрівальних приладів, а також лампи розжарювання суттєво змінили життя людей того часу. 

Слайд 14

Використані джерела Мережа Інтернет Великий довідник школяра Енциклопедія “Про все на світі”

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука