X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Науковий креаціонізм"

Завантажити презентацію

"Науковий креаціонізм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Науковий креаціонізм Підготували презентацію Шведюк Людмила і Кудрявцева Наталія

Слайд 2

Креаціонізм — віра в те, що світ, людина та різні форми життя на Землі створені вищою, надприродною силою. Креаціонізм не є цілісною доктриною — існує багато різновидів креаціонізму з різними уявленнями про час акту творіння та різним ставленням до сучасних наукових поглядів на біологічну та геологічну еволюцію.

Слайд 3

Історія  Термін «креаціонізм» став популярним лише приблизно з кінця 19 — початку 20 століття, коли наукові теорії, що суперечили канонічним релігійним текстам стали істотно впливати не тільки на погляди наукової спільноти, але й на масову свідомість. Це було реакцією захисників традиційного релігійного світогляду на нову наукову картину світу, і насамперед на теорію еволюції, запропоновану Чарльзом Дарвіном. Термін був поширений християнськими фундаменталістами, що різко протистояли науковому впливу.

Слайд 4

Прихильники «наукового креаціонізму» критикують точку зору біологів-еволюціоністів, помилково стверджуючи, що сучасна біологія принципово не в змозі пояснити походження життя і розуму. Тезами «наукових креаціоністів» є: неможливість походження життя з неорганічних молекул (що має побічний стосунок до еволюції) «неспрощувальна складність» деяких біологічних систем (око, система гемостазу тощо) «потопна геологія» (стратиграфічна колонка утворена внаслідок біблійного Потопу) відсутність «перехідних форм» та багато інших.

Слайд 5

Слайд 6

Перша книга Старого заповіту — Книга Буття досить детально розповідає про створення Богом Всесвіту. Першим був створений Космос, як першооснова Всесвіту потім Земля: «На початку Бог створив Небо та землю. »

Слайд 7

Згодом було створено світло, яке Господь відділив від темряви. Світло отримало назву «День», а темрява — «Ніч». В Біблії ця подія має назву «день перший». «Дня другого» було створене небо (твердь), або в інших перекладах можна зустрітити слово «простір», щоб відділити воду під «простором» і над «простором». «Третього дня» Бог відділив окремо воду з-попід неба і назвав суходіл, що з'явився «землею», а ту воду «морем». Після цього Він повелів з'явитись на землі рослинам і деревам. «Четвертого дня» були створені небесні світила: «І вчинив Бог обидва світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб воно керувало ніччю, також зорі.»

Слайд 8

«Дня п'ятого» Бог створив дрібних істот (безхребетних, комах), та птахів (або в інших перекладах «істот, що літають»). Були створені живі істоти, що населяють води, та птахи. Дня шостого Бог створив плазунів та ссавців. Останньою серед Божих творінь були люди, яку Він створив: “..за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.»

Слайд 9

В другому розділі Буття написано, що Господь створив людину з пороху земного і вдихнув у неї «дихання життя», про те що перша жінка Єва була зроблена з ребра першого чоловіка Адама. Перших людей Бог поселив у райському саду Едені, в якому крім різних фруктових дерев росло дерево життя і дерево пізнання добра і зла. Найцікавіше те, що перші люди створені Богом не були м'ясоїдами, так само, як і тварини: “І сказав Бог: Оце дав Я вам усю ярину, що розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, нехай буде на їжу це вам! І земній усій звірині і всьому птаству небесному, і кожному, що плазує по землі, що душа в ньому жива, уся зелень яринна на їжу для них»

Слайд 10

Слайд 11

Джерела текстів Два оповідання про Творення, як і всі книги П'ятикнижжя, частиною якого вони є, традиційно розглядаються як єдиний твір одного і того ж автора — Мойсея, який, згідно з уявленнями іудеїв і християн, був надхненним Богом. Проте після появи методів біблійної критики більшість дослідників прийшла до висновку, що П'ятикнижжя є — «складовою працю, твір багатьох учасників протягом довгих періодів часу» Дослідники виділяють чотири джерела П'ятикнижжя, які позначаються першими літерами від їх назв: J, Е, D і Р. Найбільш древнім джерелом вважається джерело J.  І, нарешті, в період вавилонського полону з'являється джерело Р.

Слайд 12

Науковий креаціонізм «Науковим креаціонізму» називається один з напрямків в креаціонізмі, що прагне надати наукову підтримку буквальній інтерпретації історії творіння, що зображена в Біблії, і спростувати основні загальноприйняті наукові факти, теорії та парадигми щодо історії Землі, космології та біологічної еволюції, як прихильники цього напряму розглядають суперечать твердженням Біблії . Це одна з найактивніших груп християнськихфундаменталістів, що розвивається в США і отримує деяке поширення в інших країнах, яка прагне довести абсолютну біблійну безпомилковість у всіх питаннях і анулювати наукові докази еволюції.

Слайд 13

Слайд 14

Висновок Основою релігійної теорії є тексти та перекази різних релігійних віровчень, де прямо вказано про творіння людей богами. Для прикладу, Біблія — з землі створено Адама, а з його ребра — Єву; Межиріччя — бог створив людину з глини; Велика Скіфія — Таргітай, перша людина у скіфів, створена Папаєм, верховним скіфським богом, та його жінкою. Багато подібних версій можна зустріти у фундаментальній праці Джеймса Фрезера «Фольклор у Старому Заповіті». Довести чи відкинути дану теорію науковими доказами неможливо, оскільки вона базується на вірі віруючих, а не фактах.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука