X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пісня, яку не співають

Завантажити презентацію

Пісня, яку не співають

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жила-була пісенька Жила-була пісенька в нашому місті, гойдалась за вітром у човнику-листі, у росяних травах світанки стрічала… Та тільки ніколи чомусь не звучала. Всміхалася людям, дорослим і дітям, – ніхто не озвався, ніхто не помітив. Мабуть, їй наврочили лютії злодії: немає у пісні ні слів, ні мелодії. Та якось невдасі всміхнулося сонце й відкрило для неї поета віконце. Поет постарався – текст пісні створив. І звісно: яка ж вона пісня без слів! Слова є, а пісенька все ще німа – до віршу мелодії в пісні нема. Вже час композитору взятись за справу і музику скласти – привітну й ласкаву. В мелодію склалися ноти-овали, і текст є… А пісенька – не зазвучала. І аркуш пісенний лишився самотній – три стовпчики і мовчазний запис нотний… І раптом веселий і лагідний вітер його закружляв і відніс аркуш дітям! Вони прочитали, слова розучили, а ноти зіграв на роялі учитель. І так полюбили цю пісеньку люди, що знали її незабаром усюди, співали і грали – і хор, і солісти, ансамблі, оркестри, інструменталісти… …Така от історія – майже казкова, а пісенька вийшла – ну просто чудова! Але щоб вона зажила, зазвучала, прийшлось потрудитися людям чимало!

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Пісня, яку не співають

Слайд 9

Пісня – найпоширеніший музичний жанр, в якому поєднуються мистецтва музики і поетичного слова. Основні види пісень мають народне походження. Це – колискові, обрядові, ліричні, жартівливі пісні. Є вокальні твори і без тексту - вокалізи (співаються без слів). А ще існують музичні твори для окремих музичних інструментів, їх також називають піснями. Це тому, що ці твори мають чітко виражений пісенний характер, однак призначені вони не для співу, а тільки для інструментального виконання.

Слайд 10

Левко Миколайович Ревуцький (1889-1977) видатний український композитор

Слайд 11

Л.Ревуцький. “Пісня”

Слайд 12

Василь Олександрович Барвінський (1888-1963) видатний український композитор, піаніст, диригент

Слайд 13

В.Барвінський. “Пісня без слів”

Слайд 14

Ода пісні муз. О.Антонюка сл. А.Орел На перехресті сильних почуттів, де ноти серця стрілися зі словом, з глибин життя народжений мотив пливе на хвилях музики і слова. Приспів: Пісні слава за ніжність і силу, хай летить понад світом вона, в ній народної вольності крила, України душа чарівна. Струмками в пісню голоси течуть, та без душі вони так мало значать, а пісню ту далеко й довго чуть, в якій сміються пристрасті і плачуть. Приспів: Пісні слава за ніжність і силу, хай летить понад світом вона, в ній народної вольності крила, України душа чарівна. То ж над землею лийся, пісне, знов, сій між людьми краси й добра насіння, гнів заколисуй і неси любов із покоління в нові покоління. Приспів: Пісні слава за ніжність і силу, хай летить понад світом вона, в ній народної вольності крила, України душа чарівна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика