X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Лісова пісня”

Завантажити презентацію

“Лісова пісня”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Образи драми – феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” – носіїв символів та ідей

Слайд 2

Головна проблема драми – феєрії “ Лісова пісня – пошуки людиною ідеалу. Основний конфлікт драми – феєрії реалізується в боротьбі за світлу і високу мрію, і ця боротьба єднає все найкраще в природі та людині.

Слайд 3

Сюжет твору становить історія кохання Мавки і Лукаша

Слайд 4

Образи драми феєрії “Лісова пісня поселилися в душі Лесі УКраїнки ще в дитинстві. Вони прийшли до неї з волинських лісів, озер та боліт, з легенд та міфів, яких наслухалася від волинян.

Слайд 5

Літературні персонажі “Лісової пісні” не просто чинять добро і зло, люблять і ненавидять – вони несуть у собі певний авторський задум

Слайд 6

Усі дійові особи поділяються на дві групи: істоти,що живуть у лісі, і люди.Лісові мешканці, Фантастична сила:Лісовик, Водяник, Русалка,Куць, Потерчата,Перелесник,”Той, Що греблі рве”,” Той ,що в скалі сидить”, Пропасниця, Злидні,Русалка Полява,Доля Люди: дядько Лев, Лукаш,мати Лукаша,Килина,іі діти.

Слайд 7

Центральна героїня – Мавка - стоїть окремо.Вона поєднує в собі риси казкового персонажа і людини, бо пізнала “людські стежки” і почуття. Мавка – істота міфологічна, створена народною фантазією. Вона у Лесі Українки – символ високої людської мрії,символ торжества правди над кривдою, уособлення духовності і краси

Слайд 8

Повна протилежність Мавки- мати Лукаша й Килина. Вони не вміють тішитися красою природи, не розуміють Лукашевого дару ( гри на сопілці) і мріють тільки про збагачення.

Слайд 9

Лукаш опиняється між двох сил і, не знайшовши свого місця у світі, зазнає найбільшої трагедії – роздвоєння душі. Внутрішня роздвоєність хлопця зумовлена його ваганням між мрією і буденністю,між поезією і прозою, і ,нарешті,між Мавкою і Килиною; між святом високості і краси (Мавка) і прозою буднів ( Килина)

Слайд 10

Дядько Лев – гармонійна людина. Він усе своє життя прожив у згоді з власним сумлінням та з людьми і силами природи.

Слайд 11

Є в “Лісовій пісні” і образи –символи. Це – верба, береза, сопілка, зима, весна, літо, осінь. Образ верби проходить через увесь твір: це і верба,де Мавка зимувала; і вербичка, якою стала Мавка після прокльонів Килини, а потім спалахнула ясним вогнем; і вербиця, що виросте з попелу спаленої вербички

Слайд 12

Глибоким є й образ сопілки. Вона розбудила Мавку, повернула до життя і любові, “ солодко ” грала, “ глибоко краяла ” її душу. Для майбутніх поколінь безсмертя Мавки обізветься теж “ голосом ніжним тонкої сопілки ”, мелодією, яку напровесні вигравав Лукаш, “ мрії збираючи в гаю ”. Отже, інших вона теж будитиме зі сну, бо мистецтво й краса – вічні, вони завжди викликатимуть у людей добрі почуття.

Слайд 13

Образи символи пір року ( весна,літо,осінь, зима)співпадають з композицією твору: весна – початок кохання Мавки і Лукаша; літо –розквіт кохання Мавки та Лукаша; осінь – зрада Лукаша.одруження з Килиною, розпач Мавки; зима - Лукаш з вовкулаки стає людиною. Жалкує за втраченим.Мавка гине, залишається тільки її безсмертна душа.Лукаш замерзає.

Слайд 14

“Лісова пісня - шедевр Лесі Українки. У ньому – геніальне відтворення понять про красу, про любов до прекрасного, про перетворення самого життя у красу. Незнищенна любов, як і незнищенна природа і все, що народилося від добра і краси.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література