X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пісня про Роланда

Завантажити презентацію

Пісня про Роланда

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Пісня про Роланда» - французький героїчний епос. Історична правда та вигадка в поемі. Бренгач Людмила Олександрівна Запорізька загальноосвітня школа № 109

Слайд 2

«Пісня про Роланда» – один з найкращих творів народної поезії… пам`ятка середньовічного епосу… С.Бобров

Слайд 3

Героїчний епос – один із родів літератури. Це героїчні сказання, поеми, пісні, у яких відображаються важливі для народу історичні події. Словник до теми

Слайд 4

Жанри народного героїчного епосу міф легенда казка пісня поема

Слайд 5

Архітвори вселюдської культури Країна Назва твору Час створення Дата першої публікації Франція «Пісня про Роланда» Бл. 1100 1837 Іспанія «Пісня про могоСіда» Бл. 1140 1779 Німеччина «Пісня проНібелунгів» Бл. 1200 1757 Давня Русь «Слово о полкуІгоревім» 1185-1187 1880

Слайд 6

Виконавці епічних сказань Жонглери у Франції Шпільмани у Німеччині Хулгари в Іспанії

Слайд 7

Жонглер (давньофранцузька – «потішник») – мандрівний лицедій, професійний співак, часто музикант або фокусник. Як правило, такі музиканти були і композиторами, і виконавцями пісень, складених трубадурами, відмінно володіли мистецтвом гри на багатьох музичних інструментах.

Слайд 8

Найбільше епічних поем було створено у Франції (близько 100) Загальна назва – «шансон де жест» – «пісні про діяння» або «пісні про подвиги» Жонглери виконували їх на ярмарках біля міських стін, у монастирях, в замках і навіть у королівських палатах Головними темами французького епосу були: захист батьківщини від зовнішніх ворогів — маврів (сарацинів), норманів, саксів; вірна служба королю, охорона його прав і усунення зрадників; криваві феодальні міжусобиці.

Слайд 9

Шедевр французького героїчного епосу – «Пісня про Роланда»

Слайд 10

Найраніша з редакцій «Пісні», що дійшли до нашого часу, — Оксфордський рукопис, написаний близько 1170 або 1180 р. Мабуть, вона була свого роду «шпаргалкою», що використовувалася для того, щоб освіжити пам’ять співака, коли виникала необхідність.

Слайд 11

Написана на старофранцузькій мові імовірно в середині XII ст. і заснована, мабуть, на ранішній поемі XI століття. Автор — імовірно якийсь Турольд. Оповідає про загибель ар’єргардного загону війська Карла Великого, що повертався в серпні 778 р. із походу до Іспанії. У поемі супротивниками франків представлені сарацини (маври, араби), хоча в реальності загін Роланда загинув в битві з басками. «Пісня про Роланда». Рукопис 14 ст.

Слайд 12

В основі «Пісні…» лежить дійсний історичний факт, пов`язаний з боротьбою французького короля Карла Великого проти маврів у 8 столітті. Описані у творі події згадуються в арабських та французьких хроніках.

Слайд 13

Метою Карла Великого, як вважав він сам, було захист християнської віри і відродження Західної Римської імперії. У цих справах він не знав спочинку – більшу частину правління Карл Великий невтомно воював, не злазячи з коня – здійснив 53 великі походи, особисто очолював 27 таких операцій. Причому всі завойовані народи й племена перетворював на папських слуг, тобто насильно хрестив. Так він розширював державу франків і не забував прославляти царство Боже, наприклад, у кінці VIII cт. за його вказівкою збудували відомий Ахенський собор. Історики називають Карла Великого «батьком Європи». Він був не лише військовим, а й державним діячем, зумівши навести лад в управлінні величезною державою – двічі на рік проводив рейхстаги(з`їзди) з обговоренням проблем та прийняття законів, провів реформу письма, створив школи (майбутні університети)... Навіть ім`я Карла стало загальною назвою монарха – «король»

Слайд 14

У 778 році Карл Великий на прохання мусульманського владики, маючи свої інтереси в Іспанії, втрутився в іспанські справи. Похід Карла був невдалим. Повертаючись на батьківщину, ар`єгард французів був розбитий місцевими басками в Ронсевальському межигір`ї Піренеїв на вузькій гірській дорозі.

Слайд 15

Ронсевальська битва. 15 серпня 778 г.

Слайд 16

Факти, які не мали місця в історії У «Пісні про Роланда» йдеться про короля, який повертається, бо Марсилій пообіцяв віддати йому Сарагосу. Нападники – маври – були покарані. Карл зі своїм військом здобув перемогу.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

1. Рыцарь презирает денежное вознаграждение за содеянное дело. 2. Уважает женщин, защищает слабых и беззащитных, помогает вдовам и сиротам. 3. Никогда не бежит от врага. 4. Не отказывается и не боится боя с равным по силе противником. 5. Боится Бога и поддерживает заветы Церкви . Впервые рыцарский кодекс был записан в «Песне о Роланде» — героической поэме XII века. Це цікаво!

Слайд 20

Література Л.В.Кругла. «Ідуть до нас сказання давнини..». Всесвітня література №2 2004р. Л.А.Фрасенюк. «середньовічний героїчний епос: «Пісня про Роланда». Всесвітня література №9 2002р. Л.О.Фурсова. «Пісня про Роланда – найславетніша поетична пам`ятка французького народу» А.В.Хорошилова. Усі уроки зарубіжної літератури 8 клас. Харків. Основа. 2008р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література