X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Найдавніші музичні інструменти"

Завантажити презентацію

"Найдавніші музичні інструменти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найдавніші музичні інструменти Загуде, заграє, забринить де-не-де, як шум віків, старий музичний інструмент. І вбирає, веселить, зачаровує душу, веде її в мандри нашої історичної пам'яті.

Слайд 2

Гуслі Найстародавніший український  щипковий музичний інструмент, що був дуже популярним у Київській Русі. Зображення гуслів знаходимо на фресках того часу. Один з найдавніших інструментів українського народу — гуслі відомі в багатьох народів світу і своїм корінням сягають у часи Старого Завіту.

Слайд 3

На межі XIX і XX ст. в Росії з’являються клавішні гуслі, які використовуються в оркестрах російських народних музичних інструментів академічного плану. В такій функції фабричні клавішні гуслі зустрічаються і в Україні: в оркестрах російських народних музичних інструментів консерваторій, музичних училищ, інститутів культури тощо. У гуслях струни натягнуто на трикутний дерев'яний резонансний ящик. Звук на інструменті видобувають, защипуючи струни пальцем.

Слайд 4

З часів Київської Русі гуслі проіснували в побуті мешканців України ймовірно аж до XIX століття, оскільки ще Пантелеймон Куліш згадував, що бачив співця-гусляра. Саме від гуслів походить інший народний музичний інструмент, що став символом українців — бандура. Якщо додати до гуслів 2-3 баси, поставити інструмент на колінах вертикально, притиснувши до грудей — ось і вийде бандура.

Слайд 5

Існує три різновиди гуслів:

Слайд 6

Слайд 7

Литаври Ударний музичний інструмент з визначеною частотою звуку. Литаври - інструмент азійського походження, в Європі відомі з 15 століття. Литаври широко використовувалися в побуті запорозьких козаків.

Слайд 8

Деякі дослідники вважають, що слово «литаври» походить від арабського «альтабль» — барабан. Але не такі вже вони співзвучні, альтабль і литаври. Найімовірніше, що назва цього інструмента має грецьке походження («політавреа», тобто багато барабанів). Підстави для такої назви у греків були, бо гучний, розлогий голос цього інструмента можна порівняти з ударами великої кількості барабанів.

Слайд 9

Слайд 10

Трембіта Народний духовий музичний інструмент, рід дерев'яної труби без вентилів і клапанів, інколи обгорнутої березовою корою. Висота звукового ряду трембіти залежить від її величини. Трембіта поширена у східній частині Українських Карпат, зокрема на Гуцульщині.

Слайд 11

Споконвіку трембіта була єдиним засобом зв'язку чабана з селом: за трембітовими звуками люди дізнавалися про місцеперебування ватага з отарою, про те, як триває випас худоби. Особливі звуки інструмента попереджали про небезпеку. Вживалася трембіта і для подання сигналів про початок та закінчення робочого дня.

Слайд 12

Трембіта занесена у Книгу рекордів Гіннеса як найдовший духовий інструмент. Найбільші трембіти мають довжину до 8 метрів. Вважається, що трембіта — це суто гуцульський інструмент. Але відомо, що бойки також користувалися трембітами. Щоправда бойківська трембіта дещо різниться конструкцією від гуцульської трембіти.

Слайд 13

Слайд 14

Над презентацією працювали: Ганущак Тереза та Тягур Уляна Учениці 10-А класу Калуського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №10 – ліцей” 2013

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика