X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скарлатина

Завантажити презентацію

Скарлатина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гостре інфекційне захворювання - скарлатини Виконала: студентка 102 групи відділення : “Сестринська справа” Литвин Оксана

Слайд 2

Скарлатина Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, що виявляється висипом, лихоманкою, загальною інтоксикацією, ангіною. Збудник хвороби - стрептокок групи А. Зараження відбувається від хворих повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні, розмові), а також через предмети побуту (посуд, іграшки, білизну). Особливо небезпечні хворі як джерела інфекції в перші дні хвороби.

Слайд 3

Патогенез скарлатини схематично можна відобразити наступними ланками: 1.     Токсична (дія токсинів) – ураження ЦНС, серцево-судинної, ендокринної систем. 2.     Септична (у відповідь на дію мікробного фактора) – первинне запалення у місці проникнення збудника, вторинні мікробні ускладнення. 3.Алергічна (сенсибілізація білковими субстанціями гемолітичного стрептокока) – зниження імунологічного захисту, є передумовою ускладнень: гломерулонефрит, артрит, міокардит, ревматизм.

Слайд 4

Скарлатина, згущення висипань в природних складках.

Слайд 5

“Малиновий” язик при скарлатині.

Слайд 6

Скарлатина, лущення шкіри на долонях.

Слайд 7

Інкубаційний період Інкубаційний період триває частіше 2-7 днів, він може скорочуватися до декількох годин і подовжуватися до 12 діб. Типова скарлатина починається гостро з підйому температури тіла. Відзначаються нездужання, зниження апетиту, біль у горлі при ковтанні, головний біль, тахікардія, часто спостерігається блювання. Через кілька годин від початку хвороби в області щік, тулуба і кінцівок з'являється рожева точкова висип шкіри. Шкіра носо-губного трикутника залишається блідою і вільної від висипки. Висипання більш насичена в природних складках шкіри, на бічних поверхнях тулуба, в низу живота. Іноді крім точкових елементів можуть бути висипання у вигляді дрібних (діаметром 1-2 мм) бульбашок, наповнених прозорою або мутнуватою рідиною.

Слайд 8

Симптоми Першими симптомами скарлатини є ознаки гострої інтоксикації організму: різке підвищення температури (39-40 ° С), відмова від їжі, сонливість, біль у всьому тілі, розбитість, дратівливість. Місцева реакція на розмноження мікробів в області мигдалин (гланди) і глотки проявляється у вигляді почервоніння мигдалин і появи болів при ковтанні. У маленьких дітей може з'явитися блювота або пронос. Ці симптоми скарлатини, однак, ще не дозволяють виявити скарлатину, так як точно такі ж симптоми можуть виникнути і при багатьох інших «простудних» хворобах. Однак досить швидко з'являються симптоми характерні для скарлатини: рожевий висип по всьому тілу

Слайд 9

Класифікація скарлатини Форма: 1.     типова; 2.     атипова: ·        стерта; · екстрабукальна (опікова, ранева, післяпологова, післяопераційна) За тяжкістю: 1.     легка; 2.     середньотяжка; 3.     тяжка: токсична, септична, токсикосептична. За перебігом: 1.     гладкий; 2. негладкий (рецидиви, ускладнення, супутні хвороби, загострення хронічної патології).

Слайд 10

Лікування Лікування, як правило, проводиться дома. Стаціонарне лікування необхідне у важких випадках і при наявності ускладнень. До зниження температури хворі повинні дотримуватися постільного режиму. У гострий період захворювання необхідно рясне тепле пиття (чай з лимоном, фруктові соки), рідку або напіврідку їжу з деяким обмеженням білків. Призначаються антибіотики пеніцилінового ряду (амоксицилін, ретарпен, амоксицилін, амоксиклав) протягом 5-7 днів. Додатково призначається вітамінотерапія (вітаміни групи В, вітамін С). У важких випадках призначають розчин глюкози або гемодез внутрішньовенно, для зменшення інтоксикації.

Слайд 11

Після перенесення захворювання в організмі виробляється імунітет, і людина протягом життя їм більше не хворіє. Найчастіше захворювання виникає у дітей.

Слайд 12

Дякую за увагу)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина