X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Серцево-судинна система людини"

Завантажити презентацію

"Серцево-судинна система людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Серцево-судинна система людини. Перша допомога за критичного стану.

Слайд 2

Основні захворювання серця: Атеросклероз Гіпертонія Гіпотонія Інфаркт Інсульт Серцева недостатність Ішемічна хвороба

Слайд 3

Будь-яке захворювання серця внаслідок погіршення кровопостачання серцевого м'яза називається ішемічною хворобою серця (ІХС). Її проявами є стенокардія (стискаючий біль у грудній клітці) та інфаркт міокарда — змертвіння ділянки серцевого м'яза внаслідок припинення плину крові в ділянці вінцевої артерії.

Слайд 4

Атеросклероз - хронічне захворювання, системне ураження артерій, що виражається у відкладаннях ліпідів і солей кальцію у внутрішній оболонці з наступним ущільненням та звуженням просвіту судин.

Слайд 5

Інфаркт міокарда — найбільш часте і тяжке ускладнення атеросклерозу вінцевих артерій.

Слайд 6

Перша допомога у разі нападу

Слайд 7

Насамперед хворого необхідно зручно укласти, не перекладаючи, там, де з ним трапився напад. Розстебнути одяг, що утрудняє подих,: воріт, краватка, ремінь штанів. Голову повернути на бік, щоб не западав язик. Обережно покласти теплу грілку до ніг.

Слайд 8

Профілактика хвороб серця Здорове харчування, відмова від частого вживання жирної, копченої їжі Фізичні вправи Відмова від куріння та алкоголю Вживання страв, що містять калій та магній

Слайд 9

Дбайте про своє серце і будьте здорові! підготувала учениця 11-Б класу Усенко Анастасія

Слайд 10

Процес розвитку атеросклерозу розпочинається з підвищенням вмісту жирів та холестерину в крові. Ці речовини проникають у стінку артерій і, поступово відкладаючись в ній, утворюють так звані атероми. Якщо потік крові ушкоджує поверхню бляшки, це може спричинити скупчення тромбоцитів та утворення кров'яного згустку, який блокує артерію.

Слайд 11

Стійке зниження тиску називають «гіпотонія» Хворих турбують головні болі, дратівливість. У жінок порушується менструальний цикл. Люди, що страждають гіпотонією, метеочутливі. При виконанні фізичної роботи може розвиватися задишка, неприємні відчуття в області серця.

Слайд 12

Гіпертонія - це стійке підвищення артеріального тиску в результаті функціонального порушення судинного тонусу. Симптоми: слабкість, зниження працездатності, безсоння, запаморочення, головні болі, шум у вухах, важкість у голові.

Слайд 13

Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати.

Слайд 14

Серцева недостатність –це синдром, який характеризується нездатністю серця перекачувати необхідну кількість крові, погіршенням якості тазниженням очікуваної тривалості життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина