X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Серцево-судинна система людини

Завантажити презентацію

Серцево-судинна система людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Серцево-судинна система людини

Слайд 2

Система кровообігу,або кровоносна,або серцево-судинна,- це велика розгалужена транспортна система . Вона безперервно, протягом усього життя людини, розносить кисень, поживні речовини,гормони по організму, забираючи з клітин, тканин і органів відпрацьовані продукти обміну речовин, тобто здійснює гемодинаміку(рух крові в організмі).

Слайд 3

Слайд 4

Артерії Судини, які беруть початок від серця називаються артерії. Вони несуть кров до всіх органів. Стінка цих судин складається із трьох шарів: внутрішнього – ендотелію; середнього – м’язового та зовнішнього – сполучнотканинного. За рахунок скорочення або розслаблення м’язів, може змінюватися просвіт судин.

Слайд 5

Вени Судини, які несуть кров від органів та тканин до серця називаються венами. Їхня стінка має також три шари, але вони тонші і менш еластичні. У просвіті великих вен наявні кишенькові клапани, які перешкоджають зворотному току крові.

Слайд 6

Капіляри Найдрібніші судини, стінки яких утворені лише одним шаром плоских епітеліальних клітин називаються капілярами. У них відбувається обмін речовин між кров’ю і клітинами тіла. По всьому організму капіляри утворюють капілярні сітки. 

Слайд 7

Рух крові по судинах Кров рухається по судинах в результаті ритмічної роботи серця. Ця робота створює і підтримує різницю тиску в судинах. У аорті тиск = 120-150 мм рт.ст., у великих артеріях до 120 мм рт.ст., у порожнистих венах – 3-8 мм рт.ст. Така різниця тисків і є основною причиною руху крові по організму.

Слайд 8

Артеріальний тиск Під час скорочення серця кров під тиском виштовхується в артерії. У аорту з тиском 120 мм рт.ст., у легеневу артерію – 25 мм рт.ст. Це систолічний тиск. Під час розслаблення серця тиск у аорті та великих артеріях становить 80 мм рт.ст., а в Легеневій артерії –10 мм рт.ст. Це діастолічний тиск.

Слайд 9

Швидкість руху крові Швидкість крові в усіх судинах неоднакова: в аорті – 0,5 м\сек, а в капілярах – 0,5-10 мм\сек. Мала швидкість в капілярах забезпечує достатній час для обміну речовин між кров’ю та клітинами.

Слайд 10

Пульс Ритмічні коливання стінки артеріальних судин, викликані тиском крові в аорті під час систоли, називають артеріальним пульсом. Частота пульсу у дорослої людини становить 60-75 ударів на хвилину.

Слайд 11

Регуляція кровообігу Здійснюється регуляція нервовою системою та гуморальними чинниками. Нервові волокна симпатичного відділу іннервують більшість артерій і вони звужуються, а судини серця розширюються.  Гормон надниркових залоз – адреналін – звужує судини шкіри і черева, а судини серця розширює. Інтенсивність кровообігу залежить від  фізичних навантажень, температури  тіла, емоційного стану, вживання певних хімічних речовин … Порушення кровообігу призводить до складних змін у здоров’ї людини.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Як бачимо, система кровообігу - це замкнена система. Вона складається з двох кіл кровообігу - великого та малого.

Слайд 17

Мале коло кровообігу Починається з правого шлуночка легеневим стовбуром, який поділяється на дві легеневі артерії. Вони несуть кров до легень, де вона збагачується киснем. Повертається кров по 4 легеневих венах, які впадають у ліве передсердя. У легенях відбувається обмін газами: кисень переходить до крові, а вуглекислий газ – до легень, а потім видихається, тобто венозна кров перетворюється на артеріальну.

Слайд 18

Велике коло кровообігу Починається з лівого шлуночка аортою, яка поділяється на дрібніші артерії, що несуть кров до всіх органів, крім легень. Закінчується коло двома порожнистими венами, які впадають у праве передсердя. Рухаючись по тілу, кров артерій віддає кисень та поживні речовини клітинам тіла та із артеріальної перетворюється на венозну.

Слайд 19

Основні захворювання серця:  Ішемічна хвороба Дистонія   Атеросклероз Інсульт Гіпертонічна хвороба   Варикозне розширення вен  Тромбофлебіт

Слайд 20

Ішемічна хвороба серця (ІХС) — порушенням кровопостачання міокарду внаслідок пошкодження коронарних артерій. Першим проявом (і, на жаль, останнім) може бути раптова смерть або інфаркт міокарда, стенокардія, серцева недостатність, порушення ритму серця.

Слайд 21

Дистонія  — порушення тонусу судин. Характеризується порушенням кровообігу і кровопостачання органів. Раптово з’являються запаморочення, озноб, оніміння кінцівок, серцебиття. Вона є фоном для розвитку інших патологій, наприклад мігрені.

Слайд 22

Атеросклероз  — хронічне захворювання, що характеризується ущільненням стінок артерій, звуженням їхнього просвіту й частим утворенням тромбів. Випадання волосся, сухість шкіри, ущільнення периферичних артерій, біль у грудях, підвищення артеріального тиску, запаморочення, відчуття пульсації вголові, шум у вухах і т.д.

Слайд 23

Інсульт  — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричинює ушкодження тканин мозку і розлади його функцій. Симптоми інсульту: - прилив крові до лиця; - людина бачить предмети в червоному кольорі; - різкий головний біль, блювота, судоми.

Слайд 24

Гіпертонічна хвороба  — синдром підвищення артеріального тиску. При артеріальній гіпертензії перш за все страждають наступні органи: - головний мозок (інсульт) - серце (інфаркт, ішемічна хвороба серця) - нирки (ниркова недостатність) - очі (зниження зору, ангіопатія сітківки)

Слайд 25

Варикозне розширення вен  — захворювання, що проявляється нерівномірним розширенням вен. Симптоми - відчуття важкості в нижніх кінцівках.Часто наприкінці дня ноги набрякають. При ходінні ноги стомлюються. Вночі можуть з'являтися тупий або пронизливий біль,судоми в ногах.

Слайд 26

Тромбофлебіт - закупорка вени згустком крові (тромбом) з розвитком запалення стінки судини. При тромбофлебіті вени напружені, болючі при доторкуванні, шкіра над ушкодженою ділянкою червоніє, підвищується температура тіла, частішає серцебиття.

Слайд 27

Профілактика хвороб серця: Здорове харчування, відмова від частого вживання жирної, копченої їжі Фізичні вправи Відмова від куріння та алкоголю Вживання страв, що містять калій та магній

Слайд 28

Дбайте про своє серце і будьте здорові! 

Слайд 29

Підготували учениці 9-А класу Піддяча Віра Луценко Олександра Карапота Поліна Ткаченко Дар’я

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія