Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Що таке вакцинація? 2. Хто й коли розробив першу вакцину проти вірусного захворювання? 3. Які заходи можна використовувати для запобігання вірусним інфекціям? 4. Чому вченим постійно доводиться розробляти нові вакцини проти грипу?
СНІД — синдром набутого імунодефіциту — це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ -інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ ), який уражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити.
Шляхи інфікування під час статевих стосунків з ВІЛ -інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів (піхви, члена), прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера
Шляхи інфікування через кров, насамперед через спільні шприці та голки в разі внутрішньовенного введення наркотичних речовин, а також забруднений кров’ю, нестерильний медичний інструмент
Шляхи інфікування дитині від ВІЛ - інфікованої матері — інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.
Збудник СНІДу найчастіше уражає: ін’єкційних споживачів наркотичних речовин, що користуються спільними шприцами, голками, під час фасування наркотику та введення його ін’єкційним шляхом; сексуальних партнерів ВІЛ - інфікованих, що не застосовують засоби індивідуального захисту — презервативи.
СНІД не передається Через піт, сечу, сльози, слину. Побутовим шляхом: через повітря під час чхання, кашлю, при потисканні руки, поцілунки, якщо на губах відсутні тріщинки. При відвіданні місць громадського користування — лазні, сауни, басейну, туалету та інших. Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена.
Способ визначення інфекції У відповідь на проникнення вірусу в організмі людини через один-три місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ - інфекції, а виявляються антитіла з допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.
Перебіг хвороби Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5–3 місяці після інфікування. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне вспітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Недуга триває два-три тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі й може інфікувати інших.
Перебіг хвороби Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (вісім і більше). Протягом усього цього часу ВІЛ - інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму.
Перебіг хвороби Як наслідок розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше: запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби, у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи. Хвороба триває кілька років, людина виснажується і гине.
Найкращим і найдешевшим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби Завдяки міжнародним профілактичним програмам за період с 2005 по 2010рік за даними звіту фахівців ООН смертність від СНІДу в світі скоротилась на 21 %.
Головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування У зв’язку з цим необхідно: уникати випадкових статевих контактів. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера. не застосовувати вже використані шприци та нестерильні медичні інструменти; важливо знати, що вагітні ВІЛ -інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ -інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію
1. Які існують шляхи поширення СНІДу? 2. Якими шляхами не передається ВІЛ ? 3. Що треба робити, щоб не захворіти на СНІД? 4. Чому не вдається створити вакцину проти ВІЛ ?
Схожі презентації
Категорії