X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Проблема туберкульозу в Україні"

Завантажити презентацію

"Проблема туберкульозу в Україні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблема туберкульозу в Україні

Слайд 2

Що таке туберкульоз ? Це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу, або так званою паличкою бацилою, яка довго зберігає свої властивості при висиханні, замерзанні та після обробки спиртом, кислотою чи лугом. У той же час бацила Коха, як її ще називають, гине від прямих сонячних променів, високих температур, від речовин, які містять хлор.

Слайд 3

Відомо що... Він є найпоширенішою у світі інфекційною хворобою, яка посідає перше місце за смертністю людей. В останні роки туберкульоз в глобальному масштабі перейшов “у наступ”. На земній кулі нараховується понад 60 мільйонів хворих на цей недуг. Щорічно туберкульоз забирає 3 мільйони людських життів, натомість реєструється 7-10 мільйонів нових випадків захворювання.

Слайд 4

Хто може захворіти на туберкульоз? • Ті, хто знаходиться у постійному контакті з хворим; • найбільша захворюваність у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД; • алкоголіки, курці, наркомани; • особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, незадовільними умовами життя, з хронічними захворюваннями; • діти, а також люди похилого віку.

Слайд 5

Як відбувається зараження туберкульозом? Туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом. (Коли у громадському транспорті хвора людина кашляє, хто знає скільки в цей час вона “випускає на волю” мікобактерій.)

Слайд 6

Як відбувається зараження туберкульозом? Коли бактеріоносій плює на тротуар, кидає недопалки, послиненими пальцями гортає бібліотечні книги. (А на сторінках мікобактерії житимуть ще три місяці, у піску і пилюці, на тротуарі – до півроку)

Слайд 7

Як відбувається зараження туберкульозом? Інший шлях зараження – контактний: предмети побуту хворої людини, при рукопотисканні, поцілунках, допалюванні чужих цигарок.

Слайд 8

Як відбувається зараження туберкульозом? Джерелом інфекції можуть бути свійські тварини. (Хвора на туберкульоз людина може інфікувати свійських тварин)

Слайд 9

Які найпоширеніші скарги, пов’язані з цим захворюванням? Стійкий кашель (більше трьох тижнів) з виділенням мокротиння. Кровохаркання, задуха. Підвищення температури тіла протягом 7 днів і більше. Болі в грудній клітці. Втрата апетиту, безпричинне схуднення та швидка втомлюваність, нездужання, слабкість. Надмірне потовиділення, особливо вночі.

Слайд 10

Що робити, якщо ви помітили подібні симптоми у себе чи своїх близьких? Якомога швидше зверніться у поліклініку до лікаря. Не займайтесь самолікуванням. Виявлення захворювання на ранній стадії збільшує шанси на повне одужання.

Слайд 11

Яка ситуація в Україні? Починаючи з 1990 року в нашій країні реєструється постійне зростання захворюваності на туберкульоз. Останнім часом в Україні щороку діагностується до 20 тисяч нових хворих, серед них 3,5 тисячі дітей. Помирає від туберкульозу понад 7,5 тисяч людей. Загальна кількість хворих на деструктивну форму туберкульозу (коли розпадаються легеневі тканини) вже досягла майже 140 тисяч чоловік. Серед тих, хто вперше захворів на туберкульоз, багато алкоголіків, наркоманів, ВІЛ-інфікованих.

Слайд 12

Яка ситуація в Україні? В Україні щороку від туберкульозу помирає більше 10000 хворих, В 2005 році вперше виявлено 39608 нових випадків захворювання на туберкульоз, майже 14,0 % хворих умирає на першому році виявлення, що свідчить про пізню діагностику туберкульозного процесу. Кількість померлих складає 80–90 % від померлих в Україні від усіх інфекційних і паразитарних хвороб. Отже, туберкульоз несе в могили більше людей, ніж усі інші інфекційні й паразитарні хвороби разом узяті.

Слайд 13

Слайд 14

Ситуація у світі Зазначимо, у світі щороку від туберкульозу вмирають близько 1,7 млн людей. З 450 тис. випадків захворювання туберкульозом, які припадають щорічно на Східну Європу і Центральну Азію, 70 тис. відносяться саме до нового різновиду. В усіх країнах світу захворюваність і смертність від туберкульозу серед чоловіків вища в 2-3 рази, ніж серед жінок. Серед дітей ця різниця нівелюється.

Слайд 15

Чи можна вилікувати туберкульоз? Так! Сьогодні стали доступними дієві ліки, які сприяють швидкому одужанню та виліковують майже усіх пацієнтів. Лікування повинно тривати щонайменше 6 місяців. Особливу небезпеку для оточуючих становить відкрита форма туберкульозу легень. Чим швидше хворий розпочне лікування у стаціонарі, тим успішнішим воно буде проходити, з меншою небезпекою зараження членів сім’ї та оточуючих. Це головний принцип приборкання епідемії туберкульозу.

Слайд 16

Профілактика туберкульозу Перш за все - це раннє виявлення хворих. З цією метою у дітей та підлітків до 18 років проводиться проба Манту, а особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на два роки.

Слайд 17

Профілактика туберкульозу Рентгенофлюорографічне обстеження має проводитись усім особам, які звернулись до поліклініки з приводу різноманітних скарг, особливо якщо вони пов’язані з ураженням органів дихання. У сучасних умовах поширеним методом виявлення туберкульозу легень стає мікробіологічне дослідження харкотиння.

Слайд 18

Профілактика туберкульозу Значну роль у попередженні туберкульозу серед здорових осіб, зокрема серед дітей і підлітків, відіграє хіміопрофілактика – вживання протитуберкульозних препаратів. Їх призначають у випадку позитивної реакції Манту, а також при контакті з хворим.

Слайд 19

Профілактика туберкульозу Для попередження інфікування через харчові продукти, не слід купувати молочні та м’ясні продукти, яйця у випадкових осіб. А найголовніше потрібно відмовитись від шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, наркотиків.

Слайд 20

Профілактика туберкульозу Велике значення має вакцинація проти туберкульозу. Серед вакцинованих дітей захворюваність знижується в 4 – 10 раз, а смертність – майже у 7 разів. У них туберкульоз, якщо і виникає, перебігає набагато легше.

Слайд 21

Пам’ятайте! здоровий спосіб життя; дотримання вимог гігієни; загартування організму; повноцінне харчування; турбота про зміцнення імунітету; Стануть запорукою Вашого здоров’я!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина