X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про синтетичні лікарські препарати

Завантажити презентацію

Поняття про синтетичні лікарські препарати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про синтетичні лікарські препарати

Слайд 2

ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ Лікарські засоби -речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, що застосовуються для профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму. 

Слайд 3

Класифікація лікарських засобів Лікарські засоби класифікують по фармакологічній дії, по способу застосування, по токсичності, по фізико-хімічним властивостям, по агрегатному стану, по терміну зберігання та ін. За походженням їх поділяють на рослинні, тваринні, синтетичні

Слайд 4

Ацетилсаліцилова кислота(аспірин) Ацетилсаліцилова кислота(аспірин) – безбарвні голчаті кристали моноклінної структури. У чистому вигляді не має запаху, а у вологому середовищі(наприклад, при контакті з повітрям), набуває запаху оцтової кислоти Вживається як протизапальний, знеболюючий, жарознижуючий засіб.

Слайд 5

Історія відкриття Ацетілсаліцилова кислота вперше була синтезована Шарлем Фредеріком Жераром у 1853 році

Слайд 6

Синтез Ацетилсаліцилову кислоту синтезують при нагріванні саліцилової кислоти з оцтовим ангідридом, обережно додаючи концентровану сульфатну кислоту.

Слайд 7

Історія виникнення препарату У співробітника фірми «Байєр» на ім'я Фелікс Гофман, батько страждав артритом (запалення суглобів), але мав непереносимість саліцилатів натрію через хронічне подразнення шлунку . Гофман розшукував в хімічній літературі відомості про похідні саліцилату натрію з меншою кислотністю і наткнувся на дані про ацетилсаліцилову кислоту. Ацетилсаліцилова кислота виявилася приємнішою на смак і, як підкреслював Гофман, більш ефективно допомагала його батькові. У 1899 р. на фірмі «Байєр» почалося виробництво препарату під назвою «аспірин» як анальгетичного, жарознижуючого і протизапального засоба. У той час препарат випускався у вигляді порошку, розфасованого в скляні пляшечки.

Слайд 8

Рослинні аналоги Верба – природний аспірин (містить саліцилову кислоту) Листя мирту вічнозеленого

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина