X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Перша допомога при отруєннях"

Завантажити презентацію

"Перша допомога при отруєннях"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 10-Б класу Брикова Ганна

Слайд 2

Слайд 3

Усі харчові отруєння можна умовно розділити на дві групи: - харчові отруєння; - харчові токсикоінфекції. Власне харчове отруєння настає внаслідок вживання в їжу отруйних чи токсичних речовин (отруйних грибів та ягід; продуктів, оброблених хімікаліями; продукти, які починають розкладатися). Токсини, що виділяються при цьому процесі украй небезпечні для здоров’я чи навіть життя людини.

Слайд 4

Харчові токсикоінфекції викликають продукти, заражені специфічними мікроорганізмами, які в процесі своєї життєдіяльності виділяють отруйні для людини речовини. Так, найчастіше провокує харчові токсикоінфекції сальмонела та умовно-патогенна флора. Умовно-патогенні бактерії, грибки при звичайних умовах безпечні, але під впливом зовнішніх умов, наприклад, при зниженні імунітету, вони шкодять здоров’ю людини.

Слайд 5

Слід обов’язково мити руки та продукти перед їжею. Вибираючи продукти на ринку, слід дуже уважно вивчати якість продукту. Чи не прострочений він? Чи є ознаки гниття або бродіння? Чи має продукт характерний запах або ж він «з душком»? Щоб не отруїтися грибами, по-перше, збирати потрібно тільки 100% їстівні гриби, а по-друге, робити це потрібно тільки в екологічно чистих місцях. Гриби слід вживати в мінімальних кількостях, а дітям їх взагалі краще не давати, адже гриби дуже важко засвоюються організмом і можуть викликати розлад травлення.

Слайд 6

Перші ознаки харчового отруєння можуть проявитися як через 20-30 хвилин після вживання продукту в їжу, так і через 5 або навіть 10 годин. Зазвичай харчове отруєння супроводжується: нудотою, блювотою, діареєю, болями в шлунку і кишечнику, підвищена температура. Сильні й небезпечні отрути навіть здатні вражати нервову систему людини. Може бути ослаблений зір, перед очима хворого з’являється туман, у хворого утруднене дихання. В подальшому може наступити параліч і інших м’язів.

Слайд 7

негайно викличте лікаря; промийте постраждалому шлунок: дайте випити 5-6 стаканів теплої води, натисніть на корінь язика і викличте блювання (повторити процедуру декілька разів); дайте випити міцного несолодкого чаю; при проносі – поставте клізму; дайте прийняти активований вугіль (4-5 таблеток); якщо блювання у потерпілого проходить мимоволі, а він непритомний, поверніть його голову набік, слідкуйте, щоб блювотні маси не потрапили у дихальні шляхи (вчасно видаляйте їх з ротової порожнини).

Слайд 8

надмірна пітливість; почервоніння всього обличчя або окремих ділянок; блиск в очах; легке запаморочення; зниження концентрації уваги; порушення мови (людина починає заговорюватися, заїкатися, плутати слова і так далі). Симптоми: В том случае, если на данной стадии прекратить употреблять алкогольные напитки, то отравление проявит себя на следующее утро как похмельный синдром. Самым простой, но в тоже время проверенный способ избавиться от похмелья – это чашка крепкого горячего кофе или же чая.

Слайд 9

сильна нудота та запаморочення; блювота; частішає пульс і серцебиття; порушується координація. Всі ці симптоми вказують на сильне отруєння алкоголем.

Слайд 10

необхідно добре укутати людини в ковдру або підручні засоби, так як алкоголь значно розширює кровоносні судини, а це в свою чергу призводить до того, що тепло йде миттєво; спробувати звільнити шлунок - це допоможе уникнути інтоксикації організму; бажано переконати хворого випити таблетки самого звичайного активованого вугілля; вивести людину на свіже повітря.

Слайд 11

Не варто випускати з уваги і таке сильне отруєння алкоголем, в результаті якого, людина впадає в кому. Лікування при отруєнні алкоголем у даному випадку слід довірити медикам. Слід зазначити, що для організму це не пройде безслідно, адже він отримує найсильніший як фізичний, так і моральний стрес.

Слайд 12

Ряд отруйних речовин, з якими доводиться стикатися у повсякденному житті, може вбиратися через шкіру, У їх числі - інсектициди, гербіциди і сік з листя деяких рослин. пухирі, висип у місці контакту з отруйною речовиною, біль (помірна або сильна) в місці контакту, нудота, головний біль, запаморочення. Симптоми:

Слайд 13

Зняти увесь забруднений одяг і ретельно промити всі забруднені ділянки шкіри під струменем води. Зверніться до лікаря якомога швидше. Не можна наносити крем\ мазі. Якщо потерпілий непритомніє, поверніть його на бік, щоб забезпечити прохідність дихальних шляхів. При зникненні пульсу та дихання зробити штучне дихання. При наданні першої допомоги необхідно бути в рукавичках.

Слайд 14

Слайд 15

Нас оточує чимало речовин, вдихання яких небезпечно. Побутовий газ при правильному використанні не заподіє шкоди, а завдяки характерному запаху можна вчасно помітити його витік, тому випадкова смерть від його вдихання малоймовірна. Найбільш ймовірно постраждати, від вихлопних газів автомобіля. Цей газ не має запаху, і на ранніх стадіях отруєння можна не помітити.

Слайд 16

сплутаність свідомості; апатія; порушення координації; аномальний колір шкіри - блідий, блакитнуватий або багряний; втрата свідомості.

Слайд 17

Якщо потерпілий знаходиться в замкнутому приміщенні, негайно провітріть його, відкривши всі двері і вікна, допоможіть йому вийти на свіже повітря. Викличте «Швидку допомогу». 2. Якщо потерпілий без свідомості, витягніть його на свіже повітря, тримаючи за ноги, і покладіть на бік, щоб дихальні шляхи були прохідні. При необхідності зробіть штучне дихання. 3. Якщо потерпілий у свідомості, хай полежить на свіжому повітрі, поки не відчує себе краще. До прибуття «Швидкої допомоги» спостерігайте за його станом.

Слайд 18

Вдихання великої кількості диму, що можливо при пожежі, призводить до серйозного нездужання, а у важких випадках - до смерті. Дим викликає спазм дихальних шляхів, дихання стає утрудненим і болючим. При вдиханні гарячого диму може статися опік дихальних шляхів і отруєння отруйними випарами палаючих синтетичних матеріалів. Симптоми: утруднення або порушення дихання, опіки обличчя, рота і носа, сплутаність свідомості, апатія, неадекватна поведінка. Перша допомога здійснюється за тим же принципом, як і на попередньому слайді. Але при витяганні потерпілого на вулицю потрібно обв'язати собі рот і ніс вологою ганчіркою, щоб не наковтатися диму.

Слайд 19

відсутність апетиту, слабкість, біль при ковтанні, присмак металу в роті, сильний головний біль, нудота, набухання ясен і їх кровоточивість, підвищене слиновиділення, озноб, підвищення температури (38-39 градусів). частий рідкий стілець, болі в животі, запалення дихальних шляхів, задишка, кашель. Симптоми:

Слайд 20

Для початку потерпілого необхідно помістити на свіже повітря. Якщо ртуть потрапила в шлунок, допоможе промивання за допомогою звичайної води, в неї рекомендується додати білок курячого яйця, а також активоване вугілля. Після промивання потерпілому потрібно дати молока. Звернутися до лікаря, пройти повне лікування.

Слайд 21

біль в місці укусу; набряк, крововилив; інколи утворюються пухирі; слібість, порушення дихання; головний біль; нудота; підвищення температури тіла. Симптоми:

Слайд 22

Відсмоктати із рани отруту, постійно її випльовувати. Не можна цього робити тому, у кого є садни або інші поранення слизової губ або порожнини рота. Рану слід обробити 5%-ним спиртовим розчином йоду або одеколоном, спиртом. Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки аналгіну або баралгіну. Щоб прискорити виведення отрути, давати потерпілому більше чаю і лужної мінеральної води. Потерпілого негайно доправити до лікарні.

Слайд 23

Із усіх перетинчастокрилих жало залишають тільки бджоли, бо їх жалючий апарат має щербини. Слід обережно видалити його разом з отруйним мішечком, підчепивши нігтем знизу догори. Для послаблення місцевої токсичної реакції зразу ж після ужалення перетинчастокрилою комахою потрібно прикласти до цього місця шматочок цукру, що сприяє витягненню отрути з рани і попереджує розвиток набряку. Якщо набряк болючий і не зникає, необхідно звернутися до лікаря або потерти укушене місце пігулкою валідолу, щоб пухлина, а також біль зникла. Чим швидше це зробити, тим наслідки впливу бджолиної отрути будуть меншими.

Слайд 24

Отруєння - захворювання або інший розлад життєдіяльності організму, що виникло внаслідок попадання в організм отрути або токсину, а також дію, яка викликала таке захворювання. При всіх випадках отруєнь необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.

Слайд 25

http://korusna.info/zdorovya/persha-dopomoga-pry-harchovomu-otruyenni.html http://rsload.net/news/interesno/11244-kak-razlagayutsya-frukty-i-ovoschi.html http://kuncevo.ucoz.ru/load/persha_dopomoga/persha_dopomoga_pri_otruenni/27-1-0-327 http://prozapoy.ru/alkogol-i-alkogolizm/otravlenie-alkogolem.html http://www.narmet.ru/travmy/o-travmy/otravlenie-cherez-kozhu/ http://www.narmet.ru/travmy/o-travmy/otravlenie-cherez-dyxatelnye-puti/ http://inmedo.ru/first-aid/2013/01/24/otravleniya-rtutyu.html http://studentam.net.ua/content/view/4231/130/ http://medicinka.com/gostri-otruyennja/340-otruyennja-viklikani-ukusami-zmiyi.html http://studentam.net.ua/content/view/4231/130/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина