X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Слайд 2

Перев'язувальні матеріали – це матеріали, призначені для захисту ран від вторинної інфекції, їх осушування, обробки операційного поля, зупинення кровотечі, а також з метою імобілізації органів, тканин. До перев'язувальних матеріалів і готових перев'язувальних засобів відносяться: вата, марля, алігнін, бинти, перев'язувальні пакети, марлеві серветки, пов'язки асептичні, ватно-марлеві тампони тощо. До них ставиться ряд вимог, а саме: вони повинні мати добру всмоктувальну здатність, бути еластичними, не повинні подразнювати тканини тіла, при застосуванні не повинні утворювати окремі волокна, які можуть засмічувати рану, повинні піддаватися стерилізації, бути дешевими і доступними для широкого і масового застосування. Вата – це бавовна, яка добре очищається від насіння, залишків коробочок та інших домішок, потім розтріпується і розчісується на спеціальних машинах. Вата поділяється на звичайну і гігроскопічну.

Слайд 3

Випускається звичайна вата у паках по 20,30,40 і 50 кг, а для медичних цілей – в пачках або рулонах по 25, 50, 100 і 250 г. За вимогами Держстандарту вата гігроскопічна виготовляється з; бавовни не нижче 1 сорту (це гігроскопічна очна вата, яка застосовується в очній практиці); бавовни не нижче Ш сорту (це хірургічна вата, яка застосовується в хірургічній практиці та в інших галузях медицини); бавовни не нижче У сорту ( це гігієнічна побутова вата; застосовується для побутових санітарно-гігієнічних потреб населення)

Слайд 4

Вата гігроскопічна фасується у пакети по 15, 25, 50,100 г. На упаковці наносяться наступні реквізити: назва виробника та його адреса із зазначенням контактних телефонів, назва виробу, маса, реєстраційний номер, ДСТУ або ТУ, штрих - код країни, дата виготовлення, якщо вата стерильна – обов'язково вказується термін придатності. З гігроскопічної вати отримують стерильну вату шляхом стерилізації в паровому стерилізаторі насиченою парою при температурі 120 град. - 45 хв. або 132 град.-20 хв. Стерильна вата випускається по 25, 50, 100 і 250 г. Термін зберігання – 5 років.

Слайд 5

Слайд 6

Марля виробляється на прядильних підприємствах з бавовни, де її тіпають, розчісують, ділять на окремі волокна, які скручують і отримують нитки пряжі. З прядильних підприємств пряжа надходить до ткацьких підприємств, де з неї виготовляють марлю шляхом переплетіння ниток пряжі під прямим кутом. Такий спосіб плетіння називається простим полотняним. Повздовжні нитки називають основою, а поперечні – утоком. Марля гігроскопічна повинна мати допустиму вологість до 7%, жиру – до 0,5%, залишок золи після спалювання – 0,3%, повинна добре змочуватися, мати нейтральне середовище і не повинна містити крохмаль.

Слайд 7

Слайд 8

Марля гігроскопічна пакується в паки, що містять кілька кусків марлі довжиною 50,100, 150 і 250 м. В аптечних закладах для реалізації населенню марлю фасують по 0,5, 1, 2, 5 м і більше. Бавовняна марля може замінюватися марлею лляною (властивості однакові) або віскозною, яка відрізняється значно меншою міцністю і гігроскопічністю, містить 70% бавовни і 30% віскози. Готові перев'язувальні засоби. До них належать: бинти, пакети перев'язувальні, пов'язки асептичні, серветки марлеві, лейкопластири, марлеві або ватні кульки тощо. Найбільш поширеними готовими перев'язувальними засобами є бинти. Вони мають вигляд смуг з марлі або іншої тканини певної довжини і ширини. Призначені для накладання на рани, фіксації шин, стискання тканин тіла тощо. Бинти бувають: марлеві, полотняні, фланелеві, трикотажні, еластичні, гумові, гіпсові та інші.

Слайд 9

Бинти марлеві виготовляються із смужок марлі певної ширини і довжини; при цьому облямівка (кайма) марлі відрізається. Бинти нестерильні виробляються у двох упаковках: індивідуальній (коли кожний бинт загорнутий у папір) і груповій (коли бинти упаковані в загальний папір по 10-20 штук). До нестерильних бинтів відносяться бинти з сірої марлі розмірами:5 м х10 см; 7 м х14 см, а також бинти з відбіленої марлі розмірами: 5 м х5 см ; 5 м х 10 см; 7 м х14 см; 7 м х10 см; 10 м х7 см та інші. Бинти марлеві стерильні виробляються з відбіленої марлі розмірами: 5 м х 10 см; 7 м х 14 см та інші. Кожний бинт упакований в пергаментний папір або в полімерну плівку і простерилізований насиченою парою або радіаційним методом. На упаковці повинні бути наступні реквізити: назва виробу, розміри, назва виробника або постачальника, його адреса і контактні телефони, ДСТУ або ТУ, реєстраційний номер, штрих-код країни, дата стерилізації або термін зберігання (5 років).

Слайд 10

Бинти медичні неткані нестерильні – з нетканого клеєного медичного полотна розмірами 400 х 5 см та 400 х 10 см. Бинти еластичні виробляються з сірої бавовняної тканини, належать до трикотажних виробів. Застосовують при розширених венах кінцівок, оскільки створюють рівномірний тиск. Бинти еластичні трубчасті мають таке ж призначення, як і бинти еластичні, але їх розтягування значно більше – до 800%. Маючи сітчасту структуру, бинт еластичний трубчастий не перешкоджає аерації ділянок тіла, на які він накладений.

Слайд 11

Слайд 12

Гумові бинти застосовують при варикозному розширенні вен. Має ширину 5,5 см і довжину 3,5 м. Бинти гіпсові призначені для фіксації кінцівок при переломах. Виготовляють їх з марлевих бинтів, які набивають шаром гіпсу. Перед вживанням бинт гіпсовий змочують теплою водою. Випускають ці бинти розмірами: 2,7 м х 10 (15, 20 ) см; 3 м х 10 (15, 20 ) см; 10 м х 2,7 см; 20 м х 2,7 см Пакети перев'язувальні призначені для надання само – і взаємодопомоги при пораненні та опіках.

Слайд 13

За характером зовнішньої упаковки розрізняють пакет перев'язувальний індивідуальний та звичайний. Індивідуальний пакет має зовнішню упаковку з прогумованої тканини і внутрішню – з пергаменту, а звичайний – тільки пергаментну упаковку. Пакети складаються з однієї або двох ватно-марлевих подушечок розміром 13,5 х 11 см та одного марлевого бинта 5 м х 7 см.

Слайд 14

Пов'язки асептичні подібні до перев'язувального пакету, містять перев'язувальний матеріал, який захищає пошкоджені тканини від інфікування. Велика асептична пов'язка має одну або дві ватно-марлеві подушечки розміром 23 х 33 см, один марлевий бинт 7 м х 14 см. Мала асептична пов'язка має подушечки розміром 14 х16 см і бинт 5 м х 10 см. Антисептиком не просочуються. Серветки марлеві – шматки марлі прямокутної форми, складені в 2 або 4 шари. Їх краї загорнуті всередину, щоб нитки не засмічували рану. Серветки бувають двох розмірів: великі – 29 х 45 см ( стерильні по 10 штук у пачці, а нестерильні по 100 штук); малі – 14 х 16 см (стерильні по 40 штук у пачці, нестерильні по 100 або 200 штук). Пакують серветки в пергаментний папір.

Слайд 15

Марлеві кульки випускають стерильними (16 х 14 см) в розгорнутому вигляді або складеними (7 х 4 см ). Стерильні кульки випускають по 40 штук у пачці, нестерильні – по 200 штук. Віскоза гемостатична - віскозний трикотажний матеріал, оброблений оксидами азоту. Має кровозупину дію, припиняє кровотечу з органів і тканин при місцевому застосуванні протягом 1- 5 хв. Найбільш ефективна при паренхіматозних кровотечах. Швидко розсмоктується. Випускається у вигляді стерильних серветок або полосок розмірами 4 х5; 5 х 10; 5 х 25; 10 х 20 см в герметично закупореній тарі.

Слайд 16

Лейкопластири застосовують для накладання на невеликі рани. Бувають звичайні лейкопластири і бактерицидні . Звичайні випускають розмірами 1 х 500; 2 х 500; 4 х 500; 5 х 500: 6 х 500; 4 х 10; 6 х 10 см. Бактерицидні – 2,5 х 7,2; 3,8 х 3,8; 4 х 10; 6 х 10 см. Квадрати липкі –10 х 10; 12 х 12 см. Плівки липкі операційні полімерні ЛПО-1, ЛПО-2, ЛПО-3. При опіках застосовують: плівки полівінілспиртові “Вінілплан” розмірами 290 х 200, 290 х 400 мм; пов'язки опікові з нетканого мерсеризованого полотна: великі, які мають подушечку розміром 65 х43 см з пристроченим марлевим бинтом, внутрішню та зовнішню оболонку і бандероль; пов'язки первинні опікові з нетканого мерсеризованого полотна, які мають подушечку розміром 40 х65 см, що прив'язується; пов'язки медичні з клеєного перев'язувального матеріалу – великі, середні та малі; складаються з подушечки 70 х 40 см з 8 підв'язками; 50 х 30 см з 6 підв'язками; 30 х 20 см з 4 підв'язками, а також з внутрішньої та зовнішньої оболонки і бандеролі.

Слайд 17

Слайд 18

Біологічно активні перев'язувальні матеріали . До біологічно активних перев'язувальних матеріалів належать: Перев'язувальні матеріали, які утримують іммобілізовані протеолітичні ферменти. Матеріали, які володіють високою сорбційною властивістю: покриття на основі альгінової кислоти і колагену, вуглецеві волокнисті матеріали. Антимікробні перев'язувальні матеріали на основі целюлозного, полівінілспиртового і полівінілпропіленового волокон, натурального шовку, волокна фторіон. Гемостатичні матеріали: розсмоктуюча марля (з окисненої целюлози), нерозсмоктуюча марля, пористе покриття (альгіпор) та інші.

Слайд 19

5. Поступово розсмоктуючі покриття: на основі полісахаридів, на основі альгінової кислоти (альгіпор), колагену, желатину, а також синтетичних полімерів. 6. Поволі ресорбуючі в тканинах організму перев'язувальні матеріал, які надають одночасно гемостатичну і антимікробну дію: на основі окисленої целюлози (каноксицел, тубоксицел та ін.), на основі кетгуту і колагенового волокна. 7. Перев'язувальні матеріали, які володіють анестезуючою активністю, на основі модифікованих целюлозного і полівінілспиртового волокон, у вигляді плівкових покриттів. Створені біологічно активні перев'язувальні матеріали можуть бути використані в хірургії для лікування гнійно-запальних захворювань.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина