X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ”ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Слайд 2

Перев”язувальні матеріали – це матеріали, призначені для захисту ран від вторинної інфекції,їх осушування, обробки операційного поля, спинення кровотечі, а також з метою імобілізації органів, тканин. До перев”язувальних матеріалів і готових перев”язувальних засобів відносяться: вата, марля, алігнін, бинти, перев”язувальні пакети, марлеві серветки, пов”язки асептичні, ватно-марлеві тампони тощо. До них ставиться ряд вимог, а саме: вони повинні мати добру всмоктувальну здатність, бути еластичними, не повинні подразнювати тканини тіла, при застосуванні не повинні утворювати окремі волокна, які можуть засмічувати рану, повинні піддаватися стерилізації, бути дешевими і доступними для широкого і масового застосування. Вата – це бавовна, яка добре очищається від насіння, залишків коробочок та інших домішок, потім розтріпується і розчисується на спеціальних машинах. Вата поділяється на звичайну і гігроскопічну.

Слайд 3

Випускається звичайна вата у паках по 20,30,40 і 50 кг, а для медичних цілей – в пачках або рулонах по 25, 50, 100 і 250 г. За вимогами Держстандарту вата гігроскопічна виготовляється з; бавовни не нижче 1 сорту (це гігроскопічна очна вата, яка застосовується в очній практиці); бавовни не нижче Ш сорту (це хірургічна вата,яка застосовується в хірургічній практиці та в інших галузях медицини); бавовни не нижче У сорту ( це гігієнічна побутова вата; застосовується для побутових санітарно-гігієнічних потреб населення)

Слайд 4

Вата гігроскопічна фасується у пакети по 15, 25, 50,100 г. На упаковці наносяться наступні реквізити: назва виробника та його адреса із вказанням контактних телефонів, назва виробу, маса, реєстраційний номер, ДСТУ або ТУ, штрих- код країни, дата виготовлення, якщо вата стерильна – обов”язково вказується термін придатності. З гігроскопічної вати отримують стерильну вату шляхом стерилізації в паровому стерилізаторі насиченою парою при температурі 120 град.- 45 хв.,або 132 град.-20 хв Стерильна вата випускається по 25, 50, 100 і 250 г. Термін зберігання – 5 років.

Слайд 5

Марля –пухка бавовняна тканина простого плетіння. Виробляється марля на прядильних підприємствах. З прядильних підприємств пряжа надходить до ткацьких підприємств, де з неї виготовляють марлю шляхом переплетіння ниток пряжі під прямим кутом, тобто поперечна нитка проходить через повздовжню то зверху, то знизу. Такий спосіб плетіння називається простим полотняним. Повздовжні нитки називають основою, а поперечні – утоком. Марля гігроскопічна повинна мати допустиму вологість до 7%, жиру – до 0,5%, залишок золи після спалювання – 0,3%, повинна добре змочуватися, мати нейтральне середовище і не повинна містити крохмаль.

Слайд 6

Марля гігроскопічна пакується в паки, що містять кілька кусків марлі довжиною 50,100, 150 і 250 м. В аптечних закладах для реалізації населенню марлю фасують по 0,5, 1, 2, 5 м і більше. Бавовняна марля може замінюватися марлею лляною (властивості однакові) або віскозною, яка відрізняється значно меншою міцністю і гігроскопічністю, містить 70% бавовни і 30% віскози. Готові перев”язувальні засоби. До них належать: бинти, пакети перев”язувальні, пов”язки асептичні, серветки марлеві, лейкопластири, марлеві або ватні кульки тощо. Найбільш поширеними готовими перев”язувальними засобами є бинти. Вони мають вигляд смуг з марлі або іншої тканини певної довжини і ширини. Призначені для накладання на рани, фіксації шин, стискання тканин тіла тощо. Бинти бувають: марлеві, полотняні, фланелеві, трикотажні, еластичні, гумові, гіпсові та інші.

Слайд 7

Бинти марлеві виготовляються із смужок марлі певної ширини і довжини; при цьому облямівка (кайма) марлі відрізається. Бинти нестерильні виробляються у двох упаковках: індивідуальній (коли кожний бинт загорнутий у папір) і груповій (коли бинти упаковані в загальний папір по 10-20 штук).До нестерильних бинтів відносяться бинти з сірої марлі розмірами:5 м х10 см; 7 м х14 см, а також бинти з відбіленої марлі розмірами: 5 м х5 см ; 5 м х 10 см; 7 м х14 см; 7 м х10 см; 10 м х7 см та інші. Бинти марлеві стерильні виробляються з відбіленої марлі розмірами: 5 м х 10 см; 7 м х 14 см та інші. Кожний бинт упакований в пергаментний папір і простерилізований насиченою парою або радіаціоним методом. На упаковці повинні бути наступні реквізити: назва виробу, розміри, назва виробника або постачальника із вказанням його адреси і контактних телефонів, ДСТУ або ТУ, реєстраційний номер, штрих-код країни, дата стерилізації або термін зберігання (5 років).

Слайд 8

Бинти медичні неткані нестерильні – з нетканого клеєного медичного полотна розмірами 400 х 5 та 400 х 10 см Бинти еластичні виробляються з сірої бавовняної тканини, належать до трикотажних виробів. Застосовують при розширених венах кінцівок, оскільки створюють рівномірний тиск. Бинти еластичні трубчасті мають таке ж призначення, як і бинти еластичні, але їх розтягування значно більше – до 800%. Маючи сітчасту структуру, бинт еластичний трубчастий не перешкоджає аерації ділянок тіла, на які він накладений.

Слайд 9

Гумові бинти застосовують при варікозному розширенні вен. Має ширину 5,5 см і довжину 3,5 м. Бинти гіпсові призначені для фіксації кінцівок при переломах. Виготовляють їх з марлевих бинтів, які набивають шаром гіпсу. Перед вживанням бинт гіпсовий змочують теплою водою. Випускають ці бинти розмірами: 2,7 м х 10 (15, 20 ) см; 3 м х 10 (15, 20 ) см; 10 м х 2,7 см; 20 м х 2,7 см Пакети перев”язувальні призначені для надання само – і взаємодопомоги при пораненні та опіках.

Слайд 10

За характером зовнішньої упаковки розрізняють пакет перев”язувальний індивідуальний та звичайний. Індивідуальний пакет має зовнішню упаковку з прогумованої тканини і внутрішню – з пергаменту, а звичайний – тільки пергаментну упаковку. Пакети складаються з однієї або двох ватно-марлевих подушечок розміром 13,5 х 11 см та одного марлевого бинта 5 м х 7 см, до яких додається безпечна шпилька для закріплення кінця бинта після накладання пов”язки.

Слайд 11

Пов”язки асептичні подібні до перев”язувального пакету, містять перев”язувальний матеріал, який захищає пошкоджені тканини від інфікування. Велика асептична пов”язка має одну або дві ватно-марлеві подушечки розміром 23 х 33 см, один марлевий бинт 7 м х 14 см і одну безпечну шпильку. Мала асептична пов”язка має подушечки розміром 14 х16 см і бинт 5 м х 10 см.Антисептиком не просочуються. Серветки марлеві – шматки марлі прямокутної форми, складені в 2 або 4 шари. Їх краї загорнуті всередину, щоб нитки не попадали до рани. Серветки бувають двох розмірів: великі – 29 х 45 см ( стерильні по 10 штук у пачці, а нестерильні по 100 штук); малі – 14 х 16 см (стерильні по 40 штук у пачці, нестерильні по 100 або 200 штук). Пакують серветки в пергаментний папір.

Слайд 12

Марлеві кульки випускають стерильними (16 х 14 см) в розгорнутому вигляді або складеними (7 х 4 см ). Стерильні кульки випускають по 40 штук у пачці, нестерильні – по 200 штук. Віскоза гемостатична- віскозний трикотажний матеріал, оброблений окислами азоту. Має кровозупинну дію, припиняє кровотечу з органів і тканин при місцевому застосуванні протягом 1- 5 хв. Найбільш ефективна при паренхиматозних кровотечах. Швидко розсмоктується. Випускається у вигляді стерильних серветок або полосок розмірами 4 х5; 5 х 10; 5 х 25; 10 х 20 см в герметично закупореній тарі.

Слайд 13

Лейкопластири застосовують для накладання на невеликі рани. Бувають звичайні лейкопластири і бактерицидні . Звичайні випускають розмірами 1 х 500; 2 х 500; 4 х 500; 5 х 500: 6 х 500; 4 х 10; 6 х 10 см. Бактерицидні – 2,5 х 7,2; 3,8 х 3,8; 4 х 10; 6 х 10 см. Квадрати липкі –10 х 10; 12 х 12 см. Плівки липкі операційні полімерні ЛПО-1, ЛПО-2, ЛПО-3. При опіках застосовують: плівки полівінілспиртові “Вінілплан” розмірами 290 х 200, 290 х 400 мм; пов”язки опікові з нетканного мерсеризованого полотна:великі, які мають подушечку розміром 65 х43 см з надстроченим марлевим бинтом, внутрішню та зовнішню оболонку і бандероль; пов”язки первинні опікові з нетканного мерсеризованого поло тна, які мають подушечку розміром 40 х65 см, що прив”язується; пов”язки медичні з клеєного перев”язувального матеріалу – великі, середні та малі; складаються з подушечки 70 х 40 см з 8 підв”язками; 50 х 30 см з 6 підв”язками; 30 х 20 см з 4 підв”язками, а також з внутрішньої та зовнішньої оболонки і бандеролі.

Слайд 14

Біологічно активні перев”язувальні матеріали . До біологічно активних перев”язувальних матеріалів належать: Перев”язувальні матеріали, які утримують іммобілізовані протеолітичні ферменти, отримані на основі матеріалів із целюлозного, полівінілспиртового, поліамідного, альгінатного волокон, а також волокна фторіон, плівки з полі вінілового спирту та пористого покриття із солі альгінової кислоти, покриття з колагену і желатину. Матеріали, які володіють високою сорбційною властивістю: покриття на основі альгінової кислоти і колагену, вуглецеві волокнисті матеріали. Антимікробні перев”язувальні матеріали на основі целюлозного, полівінілспиртового і полівінілпропиленового волокон, натурального шовку, волокна фторіон. Гемостатичні матеріали: розсмоктуюча марля (з окисленої целюлози), нерозсмоктуюча марля (модифікована шляхом привитої полімеризації калієвої солі акрилової кислоти), пористе покриття (альгіпор) і нетканий волокнистий матеріал із змішаної натрій калієвої солі альгінової кислоти, покриття з колагену і желатину.

Слайд 15

5. Поступово розсмоктуючі покриття: на основі полісахаридів, на основі альгінової кислоти (альгіпор), колагену, желатину, а також синтетичних полімерів. 6. Поволі ресорбуючі в тканинах організму перев”язувальні матеріал, які надають одночасно гемостатичну і антимікробну дію: на основі окисленої целюлози (каноксицел, тубоксицел та ін.), на основі кетгуту і колагенового волокна. 7. Перев”язувальні матеріали, які володіють анестезуючою активністю, на основі модифікованих целюлозного і полівінілспиртового волокон, у вигляді плівкових покриттів. Створені біологічно активні перев”язувальні матеріали можуть бути використані в хірургії для лікування гнійно-запальних захворювань.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина