X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Прості числа"

Завантажити презентацію

"Прості числа"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Прості числа Виконала: ліцеїстка ІІІ-І курсу Гринюк Ольга

Слайд 2

Натуральні числа 1,2,3,… - це числа, що використовуються для рахування предметів або для вказування порядкового номера того чи іншого предмета серед однорідних предметів. Будь-яке натуральне число можна записати за допомогою десяти арабських цифр: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Слайд 3

Число 0 не є натуральним числом!!!

Слайд 4

Кожне натуральне число, більше одиниці поділяється принаймні на два числа: на 1 і на саме себе. Якщо ні на яке інше натуральне число воно націло не ділиться, називається простим, а якщо у нього є ще якісь цілі дільники, то складовим. Одиничка ж не вважається ні простим числом, ні складеним.

Слайд 5

Невелику «колекцію» простих чисел нам допоможе скласти старовинний спосіб, придуманий ще в 3 столітті до нашої ери Эратосфеном Киренским, зберігачем знаменитої Олександрійської бібліотеки

Слайд 6

Випишемо кілька поспіль йдуть чисел, починаючи з 2.Двойку відберемо в свою колекцію, а інші числа, кратні 2,закреслимо. Найближчим не закресленим числом буде 3.Возьмем в колекцію і його , а всі інші числа кратні 3, закреслимо. При цьому виявиться, що деякі числа вже були викреслені раніше, як, наприклад, 6, 12 та інші. Наступне найменше не закреслене число-це 5.Берем п'ятірку, а інші числа, кратні 5, закреслюємо. Повторюючи цю процедуру знову і знову, ми зрештою доможемося того, що не закресленими залишаться одні лише прості числа - вони немов просіялись крізь решето. Тому такий спосіб і отримав назву «решето Ератосфена». «Решето Ератосфена»

Слайд 7

Чи можна, вторячи поетові, сказати, що простих чисел стільки «скільки зірок на небі, скільки риб у воді»? Відповідь знаходиться у дев'ятій книзі знаменитих творів Евкліда. Двадцята теорема в цій книзі стверджує: «Перше простих чисел існує більше будь-якого зазначеного числа їх».

Слайд 8

Припустимо ,що існує якесь найбільше просте число p. Тоді перемножимо всі прості числа, починаючи з 2 і закінчуючи p , і збільшимо отримане твірне на одиницю: 2*3*5*7*.....P+1=М. Якщо число М складене , то воно повинно мати принаймні 1 простий дільник . Але цим дільником не може бути ні одне з простих чисел 2, 3, 5, 7...P, оскільки при поділі М на кожне з них отримуємо в залишку 1. Отже, число М або саме просте, або ділиться на просте число більше P . Значить припущення, що існує найбільше просте число P , невірно і безліч простих чисел нескінченно. Ось доказ цієї теореми!

Слайд 9

Першу відому нам таблицю простих чисел склав італійський математик П'єтро Антоніо Катальді в 1603 р. Вона охоплювала всі прості числа від 2 до 743.

Слайд 10

Слайд 11

У 1770 р. німецький математик Йоганн Генріх Ламберт опублікував таблицю найменших дільників чисел , не переважаючих 102000 і не діляться на 2, 3, 5. Вклавши в цю працю воістину колосальні зусилля, Ламберт гарантував безсмертя тому, хто доведе таблицю дільників до мільйона. На його заклик відгукнулися багато обчислювачів.

Слайд 12

У мисливців за числами найбільше популярний Мерсенна. Вони названі на честь французького вченого Марена Марсенна, що зіграв у XVIII ст. Значну роль становлення європейської науки.

Слайд 13

Деякі поданні про розподіл простих чисел мали вже стародавні греки. З доведення Евкліда випливає, наприклад, що вони не зібрані разом, а розкидані по всій числовій осі. Але як часто?

Слайд 14

У 1845 р. французький математик Жозедо Бертран, досліджуючи таблицю простих чисел у проміжку від 1 до 6000000 виявив, що між числами n історія 2n - 2где n >3, міститься принаймні одне просте число. Згодом ця властивість одержала назву постулата Бертрана, хоча самому Бертрану обґрунтувати його так і не вдалось.

Слайд 15

Дії над натуральними числами

Слайд 16

а + b = b + а (а + b) + с = а + (b + с) а + 0 = 0 + а = а Додавання

Слайд 17

Слайд 18

Віднімання – операція, обернена до додавання. (а + b) – с = (а - с) + b а – (b + с) = (а - b) – с а + (b – с) = (а + b) – с а – (b - с) = а – b + с Віднімання

Слайд 19

Слайд 20

Множення а ∙ b = b ∙ а а ∙ b ∙ с = а ∙ (b ∙ с) (а + b) ∙ с= а ∙ с + b ∙ с (а – b) ∙ с = а ∙ с – b ∙ с а ∙ 1 = 1 ∙ а = а а ∙ 0 = 0 ∙ а = 0 0 ∙ 0 = 0 1 ∙ 1 = 1

Слайд 21

Слайд 22

Ділення – операція, обернена до множення. Якщо b ∙ с = а, то а : 1 = a a : a = 1, a ≠ 0 0 : a = 0, a ≠ 0 (а ∙ b) : c = (a :c) ∙ b (а ∙ b) : c = (b :c) ∙ a (a ∙ b) : c = a : (b ∙ c) Ділення

Слайд 23

Слайд 24

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика