X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Прогресії"

Завантажити презентацію

"Прогресії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія з повсякдення Підготувала учениця 10 –А класу КЗШ №113 Джура Аліна

Слайд 2

Історична довідка Вперше задачі на прогресії виникли зі спостережень над явищами природи і з досліджень суспільно-економічних явищ, до яких можна застосувати закон прогресії. Зміст ряду історичних задач на прогресії відбувається за законом арифметичної прогресії, а інше — за законом геометричної.

Слайд 3

Числова послідовність ( an ), кожен член якої, починаючи з другого, дорівнює попередньому, до якого додане одне й те саме число, називається арифметичною прогресією. Формула n- го члена арифметичної прогресії

Слайд 4

Геометричною прогресією називається послідовність, кожний член якої, починаючи з другого, дорівнює попередньому члену, помноженому на одне й те саме число.

Слайд 5

Щодня у повсякденному житті ми зустрічаємось з різними задачами, інколи навіть не помічаючи цього. Звичайні плітки чи вітальні листівки можуть виявитися складовою цікавої математичної історії. Тож розглянемо одну з таких.

Слайд 6

з великою кількістю населення – 50 тисяч осіб… У великому місті,

Слайд 7

О 8 годині ранку прибув мешканець столиці і привіз свіжу новину…

Слайд 8

У будинку, де зупинився, він повідомив новину лише трьом жителям. Це зайняло, 15 хв, тобто о 8.15 новина була відома чотирьом: приїжджому і трьом жителям.

Слайд 9

Новина! Новина! Новина! Довідавшись новину, кожний із трьох громадян розповів про неї трьом іншим. На це знадобилося теж 15 хв.

Слайд 10

Трошки пізніше, у тому ж самому місті…

Слайд 11

Продавець кіоску звернув увагу на те, що кожен рік в останні 7 днів перед 8 березня…

Слайд 12

…кількість проданих в день вітальних листівок збільшується в одне і теж саме число раз в порівнянні з поперднім днем.

Слайд 13

Почавши торгівлю листівками за 7 днів перед святом, він підрахував, що в третій день було продано 48 листівок, а в п’ятий – 192 листівки.

Слайд 14

Тож, якщо чутка поширюватиметься з такою швидкістю, то скільки пройде часу, перш ніж усе місто дізнається про неї? Та скільки всього листівок буде продано за 7 днів торгівлі, якщо помічена продавцем закономірність збережеться?

Слайд 15

Розв’язання Виконавши нескладні підрахунки визначаємо, що усе місто дізнається про новину через : 2 години 30 хвилин.

Слайд 16

А кількість вітальних листівок змінюється по закону геометричної прогресії. При цьому b1=x , де х>0 і q>1, так як прогресія зростаюча, використовуючи формулу n-го члена геометричної прогресії, маємо b3 = b1 x q, b5 = b1x q4. За умовою b3=48, b5=192. Отже, маємо систему рівнянь Так як І так як Знайдемо b1 : Сума перших n членів прогресії: Відповідь: 1524.

Слайд 17

Джерела: Алгебра і початки аналізу, Харків, видавництво “Ранок”, серія “Рятівник”, 6-те видання, 2006, с. 112. “Універсальний довідник школяра”, Донецьк, 2006, с.1536. Інтернет сайти: http://www.egepro.ru/i/downloads/text_zadachi/na_progres.pdf  http://www.liveinternet.ru/users/cadmii/post226601495/ http://images.yandex.ua/?uinfo=sw-1263-sh-899-fw-1221-fh-598-pd-1

Слайд 18

Автор роботи

Слайд 19

Кінець!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика