X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Многогранники"

Завантажити презентацію

"Многогранники"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Многогранник— це таке тіло, поверхня якого складається із скінченної кількості плоских многокутників. Многогранник називається опуклим, якщо він лежить по один бік від площини кожного з плоских многокутників на його поверхні. Спільна частина такої площини й поверхні опуклого многокутника називається гранню. Грані опуклого многогранника є плоскими опуклими многокутниками. Сторони граней називаються ребрами многогранника, а вершини граней — вершинами многогранника.

Слайд 3

Призмою називається многогранник, який складається з двох плоских многокутників, що лежать у різних площинах і суміщаються паралельним перенесенням, та всіх відрізків, що сполучають відповідні точки цих многокутників. Многокутники називаються основами призми, а відрізки, які сполучають відповідні вершини, — бічними ребрами призми. Діагональні перерізи — це перерізи призми площинами, що проходять через два бічних ребра, які не належать одній грані.

Слайд 4

Паралелепіпедом називається призма, в основі якої лежить паралелограм. Усі грані паралелепіпеда — паралелограми. Грані паралелепіпеда, які не мають спільних вершин, називаються протилежними

Слайд 5

Паралелепіпеди Прямі Непрямі Прямокутні Не прямокутні Правильні чотирикутні призми Інші Куби Не куби

Слайд 6

Пірамідою називається многогранник, який складається з плоского многокутника - основи піраміди, точки, яка не лежить у площині основи — вершини піраміди, і всіх відрізків, що сполучають вершину піраміди з точками основи. Відрізки, що сполучають вершину піраміди з вершинами основи, називаються бічними ребрами. Висота піраміди — перпендикуляр, опущений із вершини піраміди на площину основи. Трикутна піраміда називається також тетраедром. Бічна грань піраміди — трикутник. Однією з його вершин є вершина піраміди, а протилежною стороною — сторона основи піраміди.

Слайд 7

Опуклий многогранник називається правильним, якщо його грані є правильними многогранниками з однією й тією самою кількістю сторін, а в кожній вершині многогранника збігається одне й те ж саме число ребер. Існує п’ять типів правильних опуклих многогранників.

Слайд 8

У правильного тетраедра грані — правильні трикутники; у кожній вершині збігається по три ребра. Тетраедр — трикутна піраміда, усі ребра якої рівні.

Слайд 9

У куба всі грані — квадрати; у кожній вершині збігається по три ребра. Куб — прямокутний паралелепіпед з однаковими ребрами.

Слайд 10

У октаедра грані — правильні трикутники. У кожній його вершині збігається по чотири ребра.

Слайд 11

У додекаедра грані — правильні п’ятикутники. У кожній його вершині збігається по три ребра.

Слайд 12

В ікосаедра грані — правильні трикутники. У кожній його вершині збігається по п’ять ребер.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика