X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА. Многогранники

Завантажити презентацію

ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА. Многогранники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Невдаха Спробуй ще !!! Тест№1 тест№2 тест№3 тест№4 тест№5

Слайд 2

Класифікація МНОГОГРАННИКИ ПРИЗМА ПІРАМІДА ПРАВИЛЬНІ МНОГОГРАННИКИ

Слайд 3

Поняття многогранника Тіло, поверхня якого складається зі скінченної кількості плоских многокутників, тобто з їх внутрішніми областями, називають многогранником. Приклади многогранників

Слайд 4

Види многогранників Випуклі Невипуклі

Слайд 5

Випуклі многогранники Многогранник називаеться випуклим, якщо він розташований по одну сторону від площини кожної його грані. Всі грані випуклого многогранника є выпуклими многокутниками У випуклому многограннику сума всіх плоских кутів при кожній його вершині меньше 360 градусів.

Слайд 6

Элементи многогранника Многокутники, з яких складається многогранник, називаються його гранями. Сторони граней называються ребрами, а вершини ребер – вершинами Відрізок, що сполучає дві вершини, які не належать одній грані, називаеться діагональю.

Слайд 7

Призма Призмою називаеться многогранник, який складається з двох плоских многокутників, що лежать у різних площинах і суміщаються паралельним перенесенням, і всіх відрізків, що сполучають відповідні точки цих многокутників.

Слайд 8

Види призм Пряма призма Наклонна призма

Слайд 9

ВИЗНАЧЕННЯ Якщо бічні ребра призми перпендикулярні до основ, то призма называеться прямою, інакше– наклонною. Висота прямої призми дорівню її бічному ребру.

Слайд 10

Формула знаходження S призми Площею повної поверхні призми(Sповн) називаеться сума площ всіх її граней, а площею бічної поверхні призми (Sбічн)-сума площ бічних її граней. S повн = Sбічн+2S осн

Слайд 11

Піраміда Многогранник, який складається з n-кутника і n -трикутників називаеться пірамідою

Слайд 12

Элементи піраміди 1 2 3 1-висота піраміди 2-бічна грань піраміди 3-основа піраміди

Слайд 13

Правильні многогранники Випуклий многогранник називаеться правильним, якщо всі його грані– рівні правильні многокутники і в кажній його вершині сходиться одне і те ж саме число ребер.

Слайд 14

Гексаедр Куб, що складається з шести квадратів, кожна його вершина являеться вершиною трьох квадратів. Сума плоских кутів при кажній вершині дорівнює 270 градусів. Таким чином, куб має 6 граней, 8 вершин і 12 ребер

Слайд 15

Основні формули для гексаедра Визначення: а – ребро, V-об’эм, S-площа бічної поверхні, R-радіус описаної сфери, r- радіус вписаної сфери, H- висота.

Слайд 16

Тетраедр Тетраедр складений з чотирьох рівносторонніх трикутників. Кожна йго вершина являеться вершиною трьох трикутників. Сума плоских кутів при кожній вершині дорівнює 180 градусів. Таким чином, тетраедр має 4 грані, 4 вершини і 6 ребер.

Слайд 17

Основні формули для тетраедра Визначення: а – ребро, V-об’єм, S-площа бічної поверхні, R-радіус описанної сфери, r- радіус вписанної сфери, H- висота.

Слайд 18

Додекаедр Додекаедр складається з дванадцяти рівносторонніх пятикутників. Кожна його вершина є вершиною трьох пятикутників. Сума плоских кутів при кожній вершині дорівнює 324 градусів. Таким чином, додекаедр має 12 граней, 20 вершин і 30 ребер.

Слайд 19

Основні формули для додекаедра Визначення: а – ребро, V-об’єм, S-площа бічної поверхні, R-радіус описаної сфери, r- радіус вписаної сфери, H- висота.

Слайд 20

Тест №1 Геометричне тіло, поверхня якого складається із скінченого числа плоских многокутників називається: А) чотирикутник В) многогранник С) призма

Слайд 21

Тест№3 Виберіть ознаку, яка не відноситься до випуклих многогранників А) Многогранник називаеться випуклим, якщо він розташований по одну сторону від площини кожної його грані. В) Всі грані випуклого многогранника є выпуклими многокутниками Г) У випуклому многограннику сума всіх плоских кутів при кожній його вершині меньше 180 градусів. Д) У випуклому многограннику сума всіх плоских кутів при кожній його вершині меньше 360 градусів.

Слайд 22

Тест№3Виберіть ознаку, яка не відноситься до випуклих многогранниківА) Многогранник називаеться випуклим, якщо він розташований по одну сторону від площини кожної його грані.В) Всі грані випуклого многогранника є выпуклими многокутниками Г) У випуклому многограннику сума всіх плоских кутів при кожній його вершині меньше 180 градусів.Д) У випуклому многограннику сума всіх плоских кутів при кожній його вершині меньше 360 градусів.

Слайд 23

Тест№4Що називається висотою піраміди?А) відрізок, що сполучає вершину піраміди з основоюВ) відрізок, проведений з вершини піраміди до протилежної сторони, який ділить її навпілС) перпендикуляр, опущений із вершини піраміди на площину основи.

Слайд 24

Слайд 25

МолодецьМолодецьтест№1 тест№2 тест№3 тест№4 тест№5

Слайд 26

НевдахаНевдахаСпробуй ще !!!Тест№1 тест№2 тест№3 тест№4 тест№5

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія