X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя і діяльність Хмельницького

Завантажити презентацію

Життя і діяльність Хмельницького

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя і діяльність Хмельницького

Слайд 2

Народився Богдан Хмельницький 27 грудня 1595 року. Батьком його був дрібний український шляхтич Михайло Хмельницький, який займав посаду чигиринського підстарости, був тісно пов’язаний з козацьким середовищем і часто очолював їх у боротьбі з татарами. Матір'ю майбутнього гетьмана була козачка. Маючи таких батьків, малий Богдан виховувався у любові і шані до рідної землі.

Слайд 3

Майже всі дитячі та юнацькі роки були заповнені школярством: спочатку була Київська чи то Чигиринська церковна школа, згодом – приблизно в 1610 – 1617 р. – Богдан навчається у Львівському і єзуїтському колегіумі. Він чудово опанував українську мову, польську та латинську. Пізніше до них приєдналася французька. Така досить значна на той час освіта допомогла згодом Хмельницькому зі стану звичайного реєстрового козака піднятися до гетьманської булави.

Слайд 4

У 1618 році Богдан розпочинає самостійне доросле життя у складі Чигиринської сотні реєстрових козаків і стає професійним військовим. Батько узяв його з собою у небезпечний похід польського війська до Молдавії. Там Богдан на 2 роки потрапляє у неволю. Як він з неї вирвався невідомо,але близько 1625 року він знову служить чигиринським козаком, самостійно господарює в Суботові і одружується з дочкою заможного Переяславського міщанина.

Слайд 5

Коли почалась нова хвиля селянсько- козацьких повстань на Україні, які очолили у 1630 р. Тарас Федорович,а у 1637- 1638 р. Павло Бут, Яків Острянин і Дмитро Гуня, Богдана Хмельницького призначають писарем, а згодом чигиринським сотником. У цих повстаннях він брав активну участь. У 1645- 1646 роках на чолі загону козаків на чолі з Іваном Сірком приймав активну участь у війні, яку вела Франція з Іспанією. У зв'язку з високими знаннями у військовій справі Хмельницький стає гетьманом за роки гетьманства він

Слайд 6

Роки війни були дуже важкими і підірвали здоров'я Богдана він зліг і скоро помер.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України