X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запорізька січ у другій половині 17 ст

Завантажити презентацію

Запорізька січ у другій половині 17 ст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Запорізька Січ у ІІ половині XVII ст.

Слайд 2

Завдання уроку • встановлювати співвідношення подій і дат та їх віддаленість від сьогодення; • визначати та застосувати у мовленні поняття і терміни “кошовий отаман”, “Чортомлицька Січ ”, “низові козаки” тощо; • характеризувати постать Івана Сірка; визначати особливості його внутрішньої  та зовнішньої політики; • називати основні історичні джерела, що стосуються теми; використовувати їх  для оцінки діяльності Івана Сірка; • визначати роль Запорізької Січі в історії України другої половини ХVII ст; • характеризувати відносини Запорізької Січі з Гетьманщиною та урядом Московії. 

Слайд 3

План вивчення 1. Запорізька Січ у складі Гетьманщини. 2. Участь запорожців у війнах проти Польщі, Османської імперії та Кримського ханства. І. Сірко. 3. Політика уряду щодо Запорізької Січі.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Чортомлицька Січ Кошовий отаман Низові козаки Опорні дати: 1652 – 1709 рр. – Чортомлицька Січ; 1663 р. – перше обрання І.Сірка кошовим отаманом.

Слайд 5

Постановка проблемного питання.   Вислів 1: М.КОСТОМАРОВ: «ІВАН СІРКО – «ІЛЛЯ МУРОМЕЦЬ КОЗАЧЧИНИ». Вислів 2: АВТОР «ІСТОРІЇ РУСІВ»: «СІРКО БУВ ЛЮДИНОЮ ДИВОВИЖНОЮ Й РІДКІСНИХ РИС. ЯК ПОДУМАТИ, ТО ЩОДО ХОРОБРОСТІ, КМІТЛИВОСТІ Й УСІХ ВІЙСЬКОВИХ УСПІХІВ ТА ПРИ ДОСТАТНІЙ КІЛЬКОСТІ ВІЙСЬКА ВІН ЛЕГКО МІГ ЗРОБИТИСЯ ТАМЕРЛАНОМ ЧИ ЧИНГІСХАНОМ, СЕБТО ВЕЛИКИМ ЗАВОЙОВНИКОМ…»

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

З народної пісні Загуділо Запорожжя, як те Чорне море, Понеслися козаченьки облавою в поле... То ж не вітер в полі грає, не орел витає — Ото ж Сірко з товариством по степу літає.

Слайд 9

Іван Сірко Іва н Сірко (1605 (1610)—1680) — шляхтич подільський, козацький ватажок, кальницький полковник, напівлегендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях. Турки і татари прозвали Сірка Урус-Шайтан (Руський диявол), Семиголовий дракон. Слово «ciрко» — один з епітетів вовка.

Слайд 10

Запорожці пишуть листа турецькому султану І.Рєпін. Запорожці пишуть листа турецькому султану.

Слайд 11

Кошовий отаман І.Сірко. Монета, на якій зображено Івана Сірка Опрацювати матеріал рубрики “Особистість” ( с.200 підручника ) та джерело ( с.202 підручника ) і визначте: На яких чеснотах кошового отамана наголошує хроніст? Про які прикмети зовнішності наводить свідчення? В чому виявився полководницький талант І.Сірка під час походу на Крим 1675 року?

Слайд 12

1. Не програв жодного бою  2. Підписав знаменитий лист запорожців турецькому султанові  3. Брав участь у взятті фортеці Дюнкерк під час Тридцятирічної війни  4. Після смерті отамана козаки перемагали ворогів, виставляючи вперед його відрізану руку  5. У 1812 році руку Івана Сірка три рази обнесли навколо зайнятої французами Москви, і доля війни була вирішена  6. Його називали перевертнем і характерником, а турки - Урус-Шайтаном.

Слайд 13

Політика московського уряду щодо Запорізької Січі 1652 р. – виникнення Чортомлицької Січі. У конфліктах між українськими гетьманами і Запорізькою Січчю Москва нерідко підтримувала запорожців, які виступали за обмеження гетьманської влади. 1663 р. – початок перебування московських військ У Чортомлицькій Січі. 1667 р. виведення московських військ із Січі. З 1686 року за умовами “Вічного миру” Запорізька Січ підпорядковувалася царю, що привело до обмеження зовнішньої політики, наступу на права Запорізької Січі.

Слайд 14

Які завдання виконувала московська залога, перебуваючи на Чортомлицькій Січі? Які таємні настанови виконувала московська залога? Яким було становище Січі після укладення Андрусівського перемир’я?

Слайд 15

вправа «Мікрофон»   Висловіть свої прогнози, як склалася доля Запорізької Січі надалі, виходячи із реалій тогочасної ситуації довкола козацької держави.

Слайд 16

на початку уроку перед вами було поставлене завдання з’ясувати правдивість тверджень про Івана Сірка, висловити свої міркування або заперечення стосовно них. Давайте пригадаємо ці вислови. Прошу висловитися.

Слайд 17

Постановка проблемного питання.   Вислів 1: М.КОСТОМАРОВ: «ІВАН СІРКО – «ІЛЛЯ МУРОМЕЦЬ КОЗАЧЧИНИ». Вислів 2: АВТОР «ІСТОРІЇ РУСІВ»: «СІРКО БУВ ЛЮДИНОЮ ДИВОВИЖНОЮ Й РІДКІСНИХ РИС. ЯК ПОДУМАТИ, ТО ЩОДО ХОРОБРОСТІ, КМІТЛИВОСТІ Й УСІХ ВІЙСЬКОВИХ УСПІХІВ ТА ПРИ ДОСТАТНІЙ КІЛЬКОСТІ ВІЙСЬКА ВІН ЛЕГКО МІГ ЗРОБИТИСЯ ТАМЕРЛАНОМ ЧИ ЧИНГІСХАНОМ, СЕБТО ВЕЛИКИМ ЗАВОЙОВНИКОМ…»

Слайд 18

Закріплення Як складалися взаємовідносини між Запорізькою Січчю та Гетьманщиною? Як складалися взаємовідносини Запорізької Січі з Московською державою? Яка роль І. Сірка в історії Запорізької Січі?

Слайд 19

Чи справдилися наші очікування щодо результатів роботи на уроці? Що ми робили і чого навчилися? Якою ми визначили роль Запорізької Січі в історії України другої половини ХVIIст.? Які нові поняття та терміни ми вивчили?

Слайд 20

Домашнє завдання Опрацювати параграф 27 Опрацювати документи на с. 198,202 Оцінити діяльність Сірка як історичного діяча Підготувати повідомлення”Козаки-характерники”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України