X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вони творили історію України

Завантажити презентацію

Вони творили історію України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вони творили історію України Україна: історія та уроки державотворення Підготувала учитель історії Новоукраїнської ЗШ№8 Руденко Л. В.

Слайд 2

Мета: Якщо я горіти не буду, Якщо ти горіти не будеш, Якщо ми горіти не будем, Хто ж тоді розвіє пітьму? (Назим Хікмет) формування ціннісних орієнтацій школярів як основи їх життєвої позиції та розвитку громадянського суспільства; розвиток почуття солідарності, терпимості, взаємоповаги; визначення ролі особистості в історичному процесі та свого місця в сучасному світі.

Слайд 3

Історія державотворення: На сучасному етапі розвитку історичної науки важливим є розгляд істо-ричних особливостей формування і розвитку української державності, а саме головних періодів державотворчого процесу, який вплинув на подальше формування української держави. 1. Період давньоруської державності й права (VI - середина XIV ст.). Основний зміст цього періоду пов'язаний з формуванням, розвитком і занепадом Київської Русі. Продовженням давньоруських державно-правових традицій стало Галицьке-Волинське князівство. 2. Цей період започаткувала перемога українського народу в національно-визвольній війні 1648-1654 рр., в результаті якої виникла українська козацька держава - Гетьманщина та її право (сер. XVII- др пол XVIII ст.). Входження за березневою угодою 1654 р. до складу Росії прирікало Україну на поступове обмеження й ліквідацію її автономії. 3. Період відродження української національної державності і права (1917-1920рр.). Воєнно-політична боротьба мала наслідком багатодержавність розвитку України. Зазначені вище періоди дозволяють збагнути всі перипетії державотворчого процесу, який мав місце на теренах України. Але за кожним етапом, кожною подією стоїть особистість, без якої була б зовсім інша історія…

Слайд 4

Київська Русь Княгиня Ольга Володимир Великий Ярослав Мудрий Данило Галицький

Слайд 5

Польсько - литовська доба Литовські князі Вітовт Ольгерд Князі Костянтин та Василь Острозькі

Слайд 6

Гетьманщина Дмитро Вишневецький Петро Сагайдачний Богдан Хмельницький Іван Мазепа Пилип Орлик

Слайд 7

Україна в складі двох імперій Російської та австрійської Т.Г.Шевченко Іван Франко Володимир Антонович Лук´ян Кобилиця

Слайд 8

Українська революція 1917 Володимир Винниченко Михайло Грушевський Павло Скоропадський Нестор Махно Симон Петлюра

Слайд 9

Шлях до незалежності

Слайд 10

Вислови великих: Хто не пам´ятає минулого, той не вартий майбутнього Тільки та революція чогось варта, яка вміє себе захищати Ми приходимо в життя щоб залишити про себе пам’ять. О. Довженко А ми???

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України