X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соціально-економічне та внутрішньополітичне становище в україні в першій половині 50-х років

Завантажити презентацію

Соціально-економічне та внутрішньополітичне становище в україні в першій половині 50-х років

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціально-економічне та внутрішньополітичне становище в україні в першій половині 50-х років Урок № 1-2 з теми «Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (1953-1964 рр.)» Вчитель: Осадча Тетяна Володимирівна спеціалізована школа № 14 Оболонського району м. Києва

Слайд 2

План уроку та очікувані результати Внутрішньополітичне становище України у середині 50-х рр. Стан промисловості та сільського господарства. Соціальне та економічне життя населення. Входження Кримської області до складу УРСР. Після цього уроку учні зможуть: на основі різних джерел інформації характеризувати внутрішньополітичне та соціально-економічне становище України на початку 50-х років ХХ ст.

Слайд 3

1.Внутрішньополітичне становище України у середині 50-х рр.

Слайд 4

ХVІІ з'їзд Компартії України продублював рішення з'їзду КПРС На чолі КПУ залишився Л.Мельников

Слайд 5

5 березня 1953 р. помер Й.Сталін

Слайд 6

Після ХХ з'їзду КПРС починається процес десталінізації Десталінізація – спроба лібералізації суспільно-політичного життя, здійснення соціально-економічних реформ, тобто відхід від найбільш одіозних проявів сталінського тоталітарного режиму (згодом дістало назву «відлига»).

Слайд 7

Початок десталінізації супроводжується боротьбою за владу між прихильниками Хрущова та Берїї. Республіканська партійна організація в цій боротьбі підтримала М.Хрущова.

Слайд 8

Процеси десталінізації в Україні На посаду першого секретаря ЦК КПУ вперше призначено українця О.Кириченка

Слайд 9

Вихідці з України в союзному керівництві

Слайд 10

О.Кириченко, М.Підгорний, Д.Полянський, П.Шелест – увійшли в одинадцятку Політбюро ЦК КПРС.

Слайд 11

Зростання ролі і кількості українців у партійно-державному апараті супроводжувалося перебудовую і вдосконаленням самого апарату У міністерствах, відомствах та органах управління на місцях протягом 1955-1956 рр. було ліквідовано 4 867 структурних підрозділів, організацій та установ; Скорочено 92,5 тис. посад адміністративно-управлінського апарату; Розширювались права місцевих органів влади; Припинились масові репресії; Розпочався обережний процес реабілітації репресованих у 30-40-х роках і повернення депортованих.

Слайд 12

2. Стан промисловості та сільського господарства

Слайд 13

Збудовано Каховську ГЕС (1952-1955 рр.), а до кінця десятиліття ще ряд електростанцій. Вироблення електроенергії збільшилося в 1,9 рази

Слайд 14

Сільське господарство Залишалося найслабшою ланкою радянської економіки Рівень зростання продукції за період 1949-1952 рр. складав лише 10% (у промисловості 230%) З 1953 р. розпочалися реформи Розпочалася компанія з укрупнення колгоспів (1950 р. їх кількість скоротилася на 42 %) Колгоспники почали отримувати паспорти (без обмежень паспорти почали видавати лише з 1974 р.) Валова продукція сільського господарства протягом 1954-1958 рр., порівняно з попередньою п'ятирічкою, зросла на 35,5%.

Слайд 15

Освоєння цілинних і перелогових земель у районах Казахстану, Сибіру, Уралу й частково Північного Кавказу (згідно постанови лютнево-березневого пленуму ЦК КПРС 1954 р.)

Слайд 16

Поспішне і невиправдане розширення площ посівів кукурудзи та інших «диво-культур»

Слайд 17

3. Соціальне та економічне життя населення Населення України на початку 1950 р., порівняно з 1940 р., зменшилося на 4,1 млн. осіб. У загальному обсязі втрат 76% припадало на чоловіків, тому післявоєнне українське суспільство було переважно жіночим, що створювало серйозні проблеми особистої невлаштованості, жіночої самотності. На 50% знизилися показники народжуваності.

Слайд 18

Житлова проблема

Слайд 19

Одним із найбільш дефіцитних товарів був хліб. Проблемою було придбання одягу та промислових товарів.

Слайд 20

зарплата

Слайд 21

4.Входження Кримської області до складу УСРС

Слайд 22

карта

Слайд 23

Узагальнююча бесіда Назвіть дату, що стала поворотною у внутрішньополітичному житті України. Обґрунтуйте цю точку зору. Як розвивалась економіка України в 50-х роках? Що впливало на розвиток сільського господарства в цей період? Які зміни відбувались у промисловості України першої половини 50-х рр.? Що обумовило передання Кримської області УРСР? Домашнє завдання: опрацювати відповідний матеріал підручника

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України