X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблеми становлення та консолідації української нації

Завантажити презентацію

Проблеми становлення та консолідації української нації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК№4 ТЕМА. ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА КОНСОЛІДАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ. Творча група вчителів історії м. Черкас

Слайд 2

ПЛАН 1.Процес політизації українського суспільства та визвольного руху. 2.Українські та загальноросійські партії.

Слайд 3

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ - визвольний рух - політизація політична партія - РУП,УНП, “Спілка”,УДП,УРП,УСДРП,УДРП.

Слайд 4

ОСНОВНІ ПОДІЇ 1900р.- видання брошури М.Міхновського “Самостійна Україна”, створення РУП; 1902р.- заснування УНП; 1904р.- заснування УДП та УРП; 1905р.- утворення УСДРП.

Слайд 5

В ході уроку заповнити таблицю “Українські партії Наддніпрянської України на початку XXст. ”

Слайд 6

Український напрямок у суспільно-політичному житті Наддніпрянської України на початку XXст.

Слайд 7

Робота зі схемою

Слайд 8

Запитання до документа 1.У чому, на вашу думку, були характерні риси ідеології українських націоналістів? 2.Яким є ваше ставлення до проголошених гасел? 3.Чи могли, на вашу думку, ці погляди здобути багато прихильників в Україні? Чому?

Слайд 9

М. Міхновський«Десять заповідей УНП» 1. Одна, єдина, неподільна, від Карпат аж до Кавказу самостійна, вільна, демократична Україна — республіка робочих людей. 2. Усі люди — твої браття, але москалі, ляхи, угри, румуни та жиди — се вороги нашого народу, поки вони панують над нами й визискують нас. 3. Україна для українців! Отже, вигонь звідусіль з України чужинців-гнобителів. 4. Усюди й завсігди уживай української мови. Хай ні дружина твоя, ні діти твої не поганять твоєї господи мовою чужинців-гнобителів. 5. Шануй діячів рідного краю, ненавидь ворогів його, зневажай перевертнів-відступників — і добре буде цілому твоєму народові й тобі. 6. Не вбивай України своєю байдужістю до всенародних інтересів. 7. Не зробися ренегатом-відступником. 8. Не обкрадай власного народу, працюючи на ворогів України. 9. Допомагай своєму землякові поперед усіх, держись купи. 10. Не бери собі дружини з чужинців, бо твої діти будуть тобі ворогами, не приятелюй з ворогами нашого народу, бо ти додаєш їм сили й відваги, не накладай укупі з гнобителями нашими, бо зрадником будеш.

Слайд 10

Хто з лідерів початку XXст. боровся за незалежність України? В. Антонович С. Єфремов В. Винниченко Б. Грінченко М. Міхновський Д. Дорошенко С. Петлюра

Слайд 11

Закріплення нових знань Творче завдання Напишіть твір-роздум на тему “Політичні сили в Наддніпрянській Україні на початку 20 ст.” Бесіда 1.Чи згодні ви з таким висловлюванням- “Галичина – український П’ємонт”. 2.За рахунок чого забезпечувався на західноукраїнських землях поступ національного руху? Чому ці засоби не були результативними в Наддніпрянщині?

Слайд 12

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 1.Історія України:підруч. Для 10 кл. загальноосвіт.Навч.закл./О.Реєнт,О.Малій.-К.:Генеза,2010. 2. www.google.com.ua; wikipedia.ord.ua. 3. Історія Україн.10клас/А.І.Мироненко, О.П.Мокрогуз.Х.:Вид.група“Основа”,2011 4.Скирда І.М.Історія України.10клас.-Х.:Вид. “Ранок”,2010. 5.Історія України.10клас.Атлас.-Х.:Вид. “Ранок”, 2010. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України