X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Політична криза весни-літа 2007 року

Завантажити презентацію

Політична криза весни-літа 2007 року

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Політична криза весни-літа 2007 року

Слайд 2

Передумови кризи 30 березня із зверненням до Президента з вимогою розпуску Верховної Ради України звернулися лідер БЮТ Юлія Тимошенко, лідер фракції блоку “Наша Україна” Вячеслав Кириленко та лідер громадянського руху “Народна самооборона” Юрій Луценко. 31 березня на Європейській площі проходить багатотисячний мітинг на підтримку коаліції. Прем'єр-міністр Віктор Янукович закликає усіх до об'єднання, а Президента – до конструктивного діалогу. На з'їзді НСНУ Президент Віктор Ющенко оголошує ультиматум парламентській більшості і заявляє, що якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий розпустити парламент. На Майдані Незалежності у Києві увечері відбувся мітинг на підтримку опозиції, на якому виступили Юлія Тимошенко, Вячеслав Кириленко, Юрій Луценко. Мітинг приймає резолюцію, у якій звертається до В.Ющенко з просьбою розпустити український парламент. Кириченко В.А.

Слайд 3

Чого вимагав Президент від Верховної Ради? припинити процес формування коаліції антиконституційним шляхом – за допомогою індивідуального членства; припинити процес узурпації влади; прийняти закон про імперативний мандат для депутатів Верховної Ради; забезпечити безперешкодний розгляд Конституційним судом “усіх резонансних справ”; припинити політизацію правоохоронних органів ; закріпити на законодавчому рівні Універсал національної єдності; прийняти нову редакцію закону про Кабінет міністрів з урахуванням пропозицій глави держави. Член НСНУ “помаранчева” баба Параска дає поради Президенту. Кириченко В.А.

Слайд 4

Розпуск парламенту: як це було 2 квітня, 14.00 - Президент збирає Голову Верховної Ради, лідерів парламентських фракцій, керівників парламентських комітетів для консультацій з приводу розпуску Верховної Ради. 2 квітня, близько 21.00 у прямому ефірі усіх провідних телеканалів Президент повідомляє про те, що він підписав Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України V скликання. Кириченко В.А.

Слайд 5

Розпуск парламенту: аргументи Президента. Більшість у Верховній Раді ігнорує конституційні вимоги щодо формування коаліції депутатських фракцій – поодинокі випадки входження в коаліцію змінились масовими – індивідуальними і груповими. На думку Президента, така практика порушує ст. 83 Конституції України. Порушення конституційних норм формування коаліції перекручує результати народного волевиявлення 26 березня 2006 р., воно є ігноруванням конституційних виборчих прав громадян України. На думку В.Ющенка, це призводить до ігнорування принципу народного суверенітету, закріпленого у ч. 2 та 3 ст. 5 Конституції України. Перекручування результатів парламентських виборів – реальна передумова узурпації влади у країні. Це загроза національній безпеці, державному суверенітету і прямий шлях до дестабілізації політичної ситуації у країні. На думку Президента, дії більшості по узурпації влади підпадає під дію ч. 4 ст. 5 Конституції України. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначені на 27 травня поточного року. Кириченко В.А.

Слайд 6

Розпуск парламенту: позиція сторін “Якщо проводити дострокові парламентські вибори, країна втратить 300 млн. грн. Якщо залишити мафію при владі – країна втратить десятки мільярдів доларів. Невиділення грошей у сумі 500 млн. грн. із резервного фонду Кабміну для виборів тягне за собою кримінальну відповідальність. Якщо гроші надані не будуть, знайдено ще три варіанті фінансування.” Юлія Тимошенко. “Президент України Віктор Ющенко не мав підстав для підписання Указу про розпуск Верховної Ради. У 90-й статті Конституції передбачені три підстави для розпуску – Верховна Рада не може зібратися на засідання протягом 30 днів, не може протягом двох місяців сформувати коаліцію і Кабінет міністрів України. Інших підстав немає, і тільки ця стаття дозволяє Президенту видавати відповідний Указ. Олександр Мороз. Кириченко В.А.

Слайд 7

Конституція України про припинення повноважень Верховної ради України Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції: 2) протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України; 3) протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися. Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України приймається Президентом України після консультацій з Головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій у Верховній Раді України. Повноваження Верховної Ради України, що обрана на позачергових виборах, проведених після дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України попереднього скликання, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання. Повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради України або Президента України. Стаття 90 Конституції України. Кириченко В.А.

Слайд 8

Динаміка протистояння Президент України з самого початку прийняв позицію опозиції (так званої “помаранчевої команди”), чим скомпрометував себе як Президент єдиної України; у своїх діях та вчинках керується не здоровим глуздом та правовими нормами, а правовою безграмотністю; у стосунках з опонентами став на шлях ультиматумів та безкомпромісності; своїми діями сприяє посиленню напруженості у суспільстві (звільнення суддів КС, прагнення перетворити РНБО з дорадчого органу апарату Президента в широкоповноважний, перепідпорядкування собі внутрішніх військ МВС України, втручання у діяльність судової влади тощо); став на шлях свідомого руйнування публічної влади у країні; брутально і цинічно чинить тиск на усі органи влади з метою задоволення власних політичних амбіцій. Кириченко В.А.

Слайд 9

Динаміка протистояння Опозиція (“помаранчева команда”) чинить політичний і моральний тиск на Президента України і примушує його порушувати Конституцію України, гарантом дотримання якої він є; за основу діяльності взяла політичну агресивність та політичне шахрайство, брехню, перекручування історичних реалій; своїми провокаційними закликами та заявами чинить перепони нормалізації обстановки у суспільстві. Кириченко В.А.

Слайд 10

Розкол у “помаранчевому таборі” 17 квітня колишній соратник Тимошенко Михайло Бродський прямо на прес-конференції Леді Ю у прямому ефірі звинуватив її у спробі підкупу конституційних суддів, у тому, що на минулих виборах вона заробила 120 – 130 млн. доларів США від продажу місць у виборчому списку БЮТ бізнесменам. “Криза, яка виникла – виникла ніби через зрадників. Так ось, зрадники – це БЮТ і “Наша Україна”, які зрадили виборців. Лідери цих двох сил записали у списки зрадників, які втекли свого часу до них від Кучми, а тепер тікають і від них! А чого можна було від них чекати? Так через це Юля хоче розділити країну на дві частини”. Михайло Бродський “Указ Президента – це рейдерська атака Адміністрації президента на країну…” Михайло Бродський Кириченко В.А.

Слайд 11

Динаміка протистояння Коаліція національної єдності у початковий етап кризи зайняла жорстку, але виважену позицію у протистоянні з Президентом; у той же час 52 народні депутати подали позов до Конституційного Суду з приводу конституційності президентського указу; на наступних етапах кризи прагне повернути ситуацію у конституційне і правове русло, закликає опозицію до того ж; за будь-яких умов йде на пошук компромісів у стосунках з опонентами, навіть шляхом поступок Президенту; у протистоянні з “помаранчевою командою” проявляє витримку і зваженість, закликає опонентів до того ж; у переговорному процесі по врегулюванню кризи займає зважену і конструктивну позицію; у своїх діях прагне керуватися Конституцією та законами України. Кириченко В.А.

Слайд 12

Світ про нас і нашу кризу “Ющенко, можливо, прийняв неправильне рішення на підставі правильних причин. Україна продовжує страждати від глибокого розколу. Російськомовний схід дивиться у бік Москви, тоді як україномовний захід прагне до вступу у ЄС, і навіть, хоча і з меншим завзяттям, до членства в НАТО.” Британська Daili Telegraph 06.04.2007 “Ющенко знову починає війну між двома Українами.” Французька Liberation 05.04.2007 “Якщо у 2004 році головною рушійною силою “помаранчевої революції” була надія на краще майбутнє, то тепер – затяжна криза і дешевий балаган, що розігрується політиками, викликає у людей розчарування, невдоволення, чи тупе небажання будь-яких змін. Якщо це емоційне напруження вихлюпнеться на вулиці – це буде катастрофа.” Німецька Tageszeitung 07.04.2007 “Що за нещастя трапилося з українською “помаранчевою революцією”? Вірніше всього сказати, що нещастя супроводжували її з самого початку. Нинішня криза лише доводить до межі напруженість у відношеннях між двома половинками країни, яка розділена настільки глибоко, що вже не схожа на єдину державу.” Британська The Times 06.04.2007 Кириченко В.А.

Слайд 13

Світ про нас і нашу кризу “Віктор Ющенко на посту президента допустився тих же помилок, що ї Борис Єльцин в Росії та Лех Валенса у Польщі. Такі політики з легкістю мобілізують маси, але при цьому роз'єднують, а не об'єднують країну. Вони – революціонери, які не уміють управляти країною.” Річард Пайпс, американський політолог. “Змушені співіснувати після розпаду “помаранчевої” коаліції і відсутності справжньої більшості після парламентських виборів у березні 2006 року, Віктор Ющенко і Віктор Янукович так і не змогли прийти до відповідного компромісу при управлінні країною. Домовленість про дострокові вибори навряд чи можна вважати серйозною основою подальшої дружби між вічними суперниками.” Французька Liberation 28.05.2007 р. “Причиною української кризи стало… не активне насадження у країні демократичних цінностей, а саме невтручання Заходу у справи України: зверни Джордж Буш відповідну увагу на Україну після оранжевої революції, дивись, і не було б у Києві політичного протистояння…” Американська The Washington Post, 27.05.2007 р. “Вихід із кризи може бути тільки один – Конституційний Суд повинен дати відповідь про конституційність указу президента Ющенка” Ханне Северинсен Кириченко В.А.

Слайд 14

Як кризу сприймаємо ми Кириченко В.А.

Слайд 15

Особливості Майдану-2007 Незважаючи на бахвальство лідерів опозиції, їм так і не вдалося вивести на вулицю своїх прихильників через зневіру і розчарування останніх. Застосувавши “зброю” своїх політичних противників, лідери правлячої коаліції забезпечили безперебійний багатотисячний мітинг на майдані Незалежності у Києві на підтримку влади і Конституції. За даними Міжнародного Інституту демократії, коаліція витратила на масові акції тільки у квітні 55 – 73 мільйони доларів США. Кириченко В.А.

Слайд 16

Перлини Майдану Сидят Янукович и Ющенко за столом, обедают. Вдруг Виктор Андреевич ка-а-к даст Виктору Федоровичу ложкой по лбу. За что?! – вскрикивает Янукович. А чтобы на мои полномочия не посягал! Сидят дальше, едят. Тут Федорыч Андреичу ка-а-к залепит ложкой в лоб. - А ты меня за что? – взвизгивает Ющенко. - А чтобы ты парламент не распускал! Тут входит Юлия Владимировна: - Так тихо! Разошлись по камерам! Приходит украинский депутат Ночью домой и говорит жене: Будь сегодня со мной, как Верховная Рада. Это какой? Распущенной! Ющенко после роспуска парламента встречается с силовыми министрами. О, и Цушко здесь, - удивляется он. – Я думал, что вы захотите стать таким же известным, как Кравченко. Кириченко В.А.

Слайд 17

Весна, любов і політика Кириченко В.А.

Слайд 18

Політична криза: початок кінця “Ми знайшли після досить довгих нелегких переговорів рішення, яке є компромісним. Кожна зі сторін, яка брала участь у переговорах, зробила достатні компроміси для того, щоб з'явився документ, який врегульовує цю кризу.” Президент України Віктор Ющенко. “Я вважаю, що позитивним у заяві є те, що ми повертаємо правовідносини між гілками влади в Україні у правове, конституційне поле.” Голова Верховної ради України Олександр Мороз. “Рішення, яке ми сьогодні прийняли, дасть можливість країні вийти з цієї політичної кризи більш сильною.” Прем'єр-міністр України Віктор Янукович Кириченко В.А.

Слайд 19

Кому потрібна політична криза? “Політичну кризу в Україні спровокував президент Ющенко, щоб зберегти владу, при цьому: мати перевагу у парламенті та; змістити з посади Прем'єр-міністра Януковича.” Володимир Михайлович Литвин. Кириченко В.А.

Слайд 20

Умови врегулювання кризи Глава держави визначив, що основою врегулювання кризи є проведення 30 вересня 2007 р. дострокових парламентських виборів. Для правового забезпечення проведення дострокових виборів: Президент на деякий час призупинив дію свого Указу про розпуск Верховної Ради; Верховна Рада підвела законодавчу базу для дострокових виборів з метою врегулювання подібних процесів у майбутньому; Кабінет Міністрів України прийняв ряд рішень про всебічне забезпечення виборів. Кириченко В.А.

Слайд 21

Вплив політичної кризи на міжнародний імідж України “Нав'язливо пробуючи дарувати своє амбіційне “я” лідерам інших держав, Ющенко успішно дискредитує свою країну. У відповідь його зарубіжні колеги не бажають знатися з президентом, який грубо нехтує Конституцією, правосуддям і демократією. Двічі з ініціативи Ющенка відкладалися візити в Росію, де передбачалося обговорити широкий спектр взаємовідносин двох країн. Та й про що можна говорити, якщо з вини “оранжевих”, а не всієї України ці відносини останнім часом безнадійно зіпсовані. По причині катастрофічного падіння власного рейтингу довелося йому відмовитися і від поїздки в Італію, і, відповідно, від зустрічі з Папою Римським. Адже там довелося б мати справу з главою уряду країни, яка не сприймає спроб грубо нехтувати демократією та відроджувати фашизм, як це робить сьогодні Ющенко. А Ізраїль взагалі відмовив Ющенку у його намірах відвідати землю обітовану під приводом неможливості забезпечити результативність візиту у короткі строки. Але найбільш гучного політичного ляпасу отримав Ющенко від прем'єр-міністра Великобританії Блера, який буквально в останню хвилину повідомив главу нашої держави про своє небажання бачити його на берегах Туманного Альбіону.” Володимир Сіряченко. Робітнича газета, № 76 від 25.07.2007 р. Кириченко В.А.

Слайд 22

Відміни України-2007 від Росії-1993 Перше. Росія у 1993 р. не була розділена на регіони, одні з яких разом з населенням і елітою підтримували противників Єльцина, (причому це були донори бюджету), а інші – ні. Друге. У Єльцина не було “двійника” – Тимошенко (більш рейтингового політика з його ж табору). А Юлії Володимирівні якраз не потрібно повернення повноважень президента. Їй потрібні дострокові вибори. Третє. Захід повністю підтримав дії Єльцина і дав йому карт-бланш. Захід підкреслено відсторонився від конфлікту в Україні і, в цілому, не в захопленні від дій Ющенка. Крім того, в Росії немає під боком іншої Росії, а в України вона є. І ця Росія не підтримує українського Президента. Четверте. У підпорядкуванні Верховної Ради РФ не було силових структур. У підпорядкуванні коаліції є – МВС. Це означає, що на будь-яке застосування сили відповідь може бути адекватною. Кириченко В.А.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України