X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
пласт

Завантажити презентацію

пласт

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«ПЛАСТ» – ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ УКРАЇНИ ЧИ СВІТЛЕ МАЙБУТНЄ Роботу виконала: Неставальська Наталія Леонідівна, учениця 11 класу Шибенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Науковий керівник: Біла Ольга Володимирівна

Слайд 2

Актуальність роботи В сьогоднішній, скрутний для України час молодіжні націоналістичні об’єднання відіграють провідну роль у формуванні національної свідомості українців, боротьбі за краще майбутнє. «Пласт» є одним із таких об’єднань.

Слайд 3

Мета дослідження Знаходження витоків «Пласту», його засновників, спостереження за розвитком організації.

Слайд 4

Завдання дослідження Вивчити в повному обсязі дане питання, дослідити рух організації в різних регіонах України, визначити етапи та способи розвитку «Пласту» у майбутньому.

Слайд 5

ВСТУП Первісним організаційним зразком Українського «Пласту» була молодіжна організація "Скавтінг фор бойс", яку 1908 року заснував генерал Бейден-Пауелл для британських юнаків. Цей почин стали наслідувати інші народи,які дбали про добро своєї молоді і своєї батьківщини. В 1911 р. у Львові Петро Франко й Іван Чмола почали організувати перші пластові гуртки української молоді. На початку 1912 р. оформлено Організацію Української Молоді «Пласт» на зразок скавтінгу, але наповнену українським змістом і пристосовану до потреб українського народу. Організаційно-ідейні основи пластової організації подав д-р Олександр Тисовський (Д-р ОТ - Дрот), дійсний основоположник Українського «Пласту». О. Тисовський

Слайд 6

“Товариство березової кори” Слово "скаут" означає людину, яка в будь-яких важких життєвих ситуаціях не втрачає оптимізму і, покладаючись на свої знання і вміння, самостійно їх поборює. Перший скаутський гурток був організований письменником і художником із США Ернстом Томсоном у 1902 році. Перші скаутські організації та гуртки

Слайд 7

Групи скаутських організацій 1. Американський скаут. Його мета - виховання людини через тісний контакт з природою. Був характерним для країн Південної і Північної Америки. 2. Англійський скаут. Головну мету вбачав у вихованні гармонійного розвитку особи, патріота своєї країни. Не вдавався в надмірний пацифізм і мілітаризацію. 3 Мілітарний скаут. Виховував фізично здорового воїна. Був характерним для країн, що претендували на "місце під сонцем" у світовому просторі за рахунок поневолення інших націй. До цих країн відносилися : Німеччина, Франція, Польща. 4.Національно-мілітарний скаут. Виховував свідомого патріота, воїна, завжди готового до боротьби за національну самостійність. Характерний для націй, що перебували під гнітом інших держав.

Слайд 8

Перші пластові гуртки на Галичині Виникнення Пластового руху в Галичині є одним з проявів енергії моло-дого покоління. Галицький «Пласт» - організація скаутського типу, подібна до організацій, що виникли в Англії з ініціативи Баден Пауеле. В англійській мові назва "скаут" походить від особливих військових відділів, так званих розвідників. В українській мові назва "Пласт" з'явилася від назви українських розвідників кубинського козацтва, що їх звали пластунами , оскільки вони часто пласталися в прикордонних болотах, щоб вгледіти ворога. Ймовірно, що пропозицію про цю назву дав Франко.

Слайд 9

Початки організації українського «Пласту» утворились у Львові. Восени 1911р. організовано перші пластові гуртки при академічній гімназії, учительській семінарії і рахунково-спортивному товаристві "Сокіл" у Львові. Ініціатором і організатором першого "Пласту" був доктор О.Тисовський. Велику роботу з початку його заснування проводили П.Франко та І.Чмола. Іван Чмола Петро Франко

Слайд 10

Девіз українських пластунів С - сильно К - красно О - обережно Б - бистро

Слайд 11

Польська влада і “Пласт” "Пласт", як і інші українські молодіжні товариства, теж був під постійним наглядом поліції та польської місцевої адміністрації. За найменші порушення статуту поліція проводила арешти, обшуки, конфіскацію майна і літератури. 26 вересня 1930 року Львівське староство прийняло ухвалу про розв'язування Українського Пластового Уряду та його керівних органів. В ухвалі говорилось:"Львівське міське староство дня 26.9.1930 року ліквідувало організацію «Пласт» і Головне Управління Пластового Уряду, так як акції відділів «Пласту» мають виразний антимонопольний характер, і зобов'язує Головний Відділ Українського Крайового Товариства охорони дітей і опіки молоддю протягом 14 днів розв’язати всі відділи «Пласту»".

Слайд 12

“Пласт” на території Центральної України Є згадки про три найбільші пластові осередки: Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Чернігів. Дуже можливо, що й в інших місцях були зародки або й деяка більша скаутська діяльність, але досі про них нічого невідомо. У Києві у скаутському осередку був діяльний Микола Мороз, який пізніше працював в Українському «Пласті» у Празі. До того осередку належав теж Олексій Яремченко, автор книжки “Основи пластунства”, що вийшла друком у Берліні 1923 р., та кількох дописів у пресі. В серпні 1920 р. в Лондоні відбулося перше світове й міжнародне Джем-борі, на яке запрошено Є. Слабченка і М. Мороза, але вони як делеґати не могли з причин браку коштів туди поїхати і вислали тільки привітальну телеграму.

Слайд 13

“Пласт” на сучасному етапі

Слайд 14

Карта присутності “Пласту” на території України. 2012 р.

Слайд 15

Мета “Пласту” Самовиховання - це процес постійної праці над собою. Пластуни і пластунки остаточно відповідають за свій всебічний розвиток та вироблення сво-го характеру. Всебічність - всесторонній розвиток: фізичний, інтелектуальний, суспільний, емоційний та духовний. Патріотизм - пластуни і пластунки стараються рости і ставати щораз кра-щими не лише заради власного успіху і щастя, але також заради добра сус-пільства, народу, держави. Добровільність - це найважливіша основа успіху. Добровільний вступ до «Пласту», добровільне складання «Пластової присяги», добровільне зобов'язання дотримуватись «Пластового Закону».

Слайд 16

Три головні обов’язки пластуна 1.Бути вірним Богові та Україні. 2.Допомагати іншим. 3.Жити за Пластовим законом і слухатись пластового проводу.

Слайд 17

Пластовий закон -Пластун словний. -Пластун сумлінний. -Пластун точний. -Пластун ощадний. -Пластун справедливий. -Пластун увічливий. -Пластун братерський і доброзичливий. -Пластун зрівноважений. -Пластун корисний.. -Пластун слухняний пластовій старшині. -Пластун пильний. -Пластун дбає про своє здоров'я. -Пластун любить красу і дбає про неї. -Пластун завжди доброї гадки.

Слайд 18

Обіт та гімн пластунів

Слайд 19

Пластова програма Ступінь пластуна-учасника. Ступінь пластуна-прихильника. Ступінь пластуна-розвідувача. Ступінь гетьманського пластуна-скоба (пластунки-вірлиці). Ступінь пластуна-скоба (пластунки-вірлиці).

Слайд 20

ВИСНОВКИ Не потрібні надзусилля у поті чола, щоб повернути «Пласт» на визначене йому місце, і необхідна лише віра, крапля догматизму і відданість ідеї, як Великій Грі, так і Українській Нації. Якщо «Пласт» узявся виховувати провідників нації, Нації з великої літери, то хто буде виховувати саму націю. Хто, які гречкосії будуть харчувати можновладців, войовників, патріотів. Чи не тому «Пласт» узявся за лідерство, бо не хоче мати руки з трудовими мозолями і замащені землею . Чи можливо тому, що деякі особи вважають, що легше і корисніше вигнати тих, хто не зовсім відповідає їх ідеології, ніж перевиховувати їх. Чи не є завданням «Пласту», виховувати у Великій Грі здорову націю, а не еліту, яка б стояла над стадом свиней, перебіжників, дизертирів. Отже, "Пласт" як українська дитячо-юнацька організація відіграв прогресивне значення в становленні і розвитку української молоді через вміле поєднання навчально-виховного процесу з працею та фізичним розвитком.

Слайд 21

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України