X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перші землероби і скотарі на території України

Завантажити презентацію

Перші землероби і скотарі на території України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перші землероби і скотарі на території України

Слайд 2

План урока: 1. Трипільська археологічна культура. 2. Господарство, побут та духовне життя трипільців. 3. Скотарі степу. Середнестогівська культура.

Слайд 3

Співвіднесіть поняття та їх визначення 1. Палеоліт А) Панівне становище жінки в родовій общині 2. Мезоліт Б) Давньокам’яна доба 3. Неоліт В) Об'єднання родичів, що ведуть спільне господарство 4. Рід Г) Нова кам'яна доба 5. Плем'я Д) Середня кам'яна доба 6.Матріархат Е) Панівне становище чоловіка в родовій общині 7.Патріархат Ж) Об'єднання декількох общин, що проживають в одній місцевості

Слайд 4

Розташуйте у хронологічній послідовності наведені події: А) Поява землеробства; Б) Винахід лука і стріл; В) Поява сусідської общини; Г) Закінчення льодовикового періоду.

Слайд 5

2. Оберіть правильну відповідь: Поява обміну була спричинена: А) виникненням мотичного землеробства; Б) появою знаті; В) розподілом праці.

Слайд 6

3. Знайдіть помилковий варіант відповіді: Декілька родових общин, що живуть в одній місцевості: А) складалися з великих сімей; Б) складали плем'я; В) управлялися радою старійшин.

Слайд 7

4. Знайдіть зайве у наведеному переліку У землеробстві використовували: А) мотику; Б) серп; В) кам'яну сокиру; Г) гончарний круг.

Слайд 8

5. Продовжите перелік: Біля 7 тисяч років тому в житті людей виникли: А) землеробство, скотарство, ремесло; Б) розподіл праці та обмін; В) _________________.

Слайд 9

1897 рік - відкриття нової культури 6-3 тис до н.е..

Слайд 10

Трипільська культура була поширена в епоху неоліту і енеоліту на території Правобе-режної України, в Молдавії, в східній Румунії (Кукутень), а також в Угорщині.

Слайд 11

Слайд 12

трипільське поселення очима художника Трипільські селища найчастіше розташовувалися на придатних для землеробства пологих схилах, біля води. Їх площа досягала декількох десятків, а в деяких випадках - 200-450 гектарів.

Слайд 13

Житло Реконструкція громадської будівлі трипільської культури в Саботіновке-2

Слайд 14

Поселення складалися з наземних глинобитних жител, розділених інколи внутрішніми перегородками. Частина приміщень, що служила для житла, опалювалася пічами, відкритими вогнищами, мала круглі вікна, частина використовувалася під комори. У таких будинках, ймовірно, жила одна або декілька сімей.

Слайд 15

Знаряддя праці і зброя виготовлялися з дерева, кісток тварин, кременя і каменя, інколи з міді. Кістяна сокира Сокири з кременю

Слайд 16

Слайд 17

Реконструкція костюмів

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Духовне життя трипільців Релігія — аграрні культи, шанування Великої Богині

Слайд 21

Використання символів, знаків Багато символічних зображень змій

Слайд 22

Заняття трипільців Високого рівня досягло гончарне ремесло. Трипільська кераміка займала одне з видних місць в Європі того часу по досконалості вироблення і розпису. Вміли обробляти мідь, виготовляти тканину. Полювали за допомогою лука і стріл. Використовували на полюванні собак. Розводили крупну і дрібну рогату худобу, свиней, коней. Для обробки землі застосовували мотичну та підсічно-вогньову систему землеробства. Трипільці вирощували пшеницю, плівчастий і овес, просо, горох, ячмінь, боби, виноград, аличу, абрикоси.

Слайд 23

Загадки трипільської культури Етнічна належність Спалення поселень Таємниче зникнення культури

Слайд 24

Племена скотарів На схід від трипільських поселень жили кочівники среднестоговськой культури (середина 4 – кінець 3 тис. до нашої ери) Поховання среднестоговськой культури

Слайд 25

Хозяйство Среднестоговці були землеробами і скотарями. Вони тримали овець, кіз, свиней і коней, вирощували пшеницю, ячмінь, просо і горох.

Слайд 26

Обряд поховання Померлих ховали в підземних могилах (без курганних насипів), в скорченому положенні на боці, посипали чорною охрою; біля померлих клали посуд з їжею, знаряддя праці, статуетки людей і тварин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України