"Наука в Україні у другій половині 40-х років – на початку 50-х років"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зот Ілліч Некрасов Микола Михайлович Доброхотов Основні праці присвячені питанням: газифікації твердого палива, теорії і практики конструювання печей, технології виплавки і розливання сталі, теорії і конструювання газогенераторів Іван Микитович Францевич Наукові праці Францевича присвячені створенню матеріалів, що відзначаються високою вогнетривкістю , міцністю та зносостійкістю, призначених для праці в особливо складних умовах.
Філатов Володимир Петрович Володимир Філатов почав наукові дослідження, маючи великий досвід роботи у практичній офтальмології. В 1917 р. він опублікував свій новий метод пластики круглим стеблом, що здобув широке визнання хірургів і відомий як філатовське кругле стебло. Цей метод і досі використовується у відновній хірургії при обширних дефектах тіла.
Євген Патон Міст Патона — один із мостів через Дніпро у Києві. Початок будівництва — 1940 рік, введений в експлуатацію 5 листопада 1953 року. Перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри.
Лисенківщина Лисенківщина – політична кампанія (сер.30-х – поч.60-х рр. ХХст). Вона включала у себе заперечення науки генетики та тимчасову заборону генетичних досліджень в СРСР. Кампанія отримала назву від Т.Д.Лисенка, який став її символом. У переносному значенні лисенківщина – це будь яке адміністративне переслідування вчених за їх політично "некоректні" наукові погляди. В 1928 доти невідомий агроном Трохим Денисович Лисенко заявив про відкриття нової сільськогосподарської технології - яровизації (використання попереднього охолодження насіння злакових культур перед посівом навесні). В дійсності яровизация була відома принаймні з 1854, і активно вивчалася протягом 25 років. Підвищити врожаї таким чином виявлялося неможливо . Розпочалася активна газетна кампанія, в якій селянський син Трохим Лисенко представлявся як геній з народу, самородок, який скоїв революційне відкриття. Лисенко став знаменитим і впливовим. Мало хто з представників науки міг оскаржити некоректне твердження Лисенка про марність чи шкідливість яровизації, тим більше, що Лисенко підтримували такі авторитетні вчені як Мічурін і Вавилов .
Виступ Лисенка Трохима Денисовича Т. Д. Лисенко виступає у Кремлі на нараді передовиків урожайності по зерну, трактористів і машиністів молотилок з керівниками партії та уряду (29 грудня1935 р.). Ззаду (зліва направо) — С.Косіор,А.Мікоян, А.Андрєєв та Й.Сталін.
Схожі презентації
Категорії