X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Національно – визвольна війна українського народу

Завантажити презентацію

Національно – визвольна війна українського народу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Національно – визвольна війна українського народу Оберіть питання: 1. Вкажіть хронологічні рамки війни. 2. Охарактеризуйте періоди Національно – визвольної війни. 3. Вкажіть причини війни та її привід. 4. Згадайте імена сподвижників Богдана Хмельницького. 5. Згадайте біографію Б.Хмельницького.

Слайд 2

Вкажіть ім'я особи Соратники Богдана Хмельницького

Слайд 3

Розгортання національно – визвольної боротьби в 1648 -1649 рр. Мета уроку: - познайомитися з подіями Національно – визвольної в 1648 – 1649 рр.; навчитися уважно дивитися навчальні фільми і відповідати на запитання до них; виховання поваги до історії своєї Батьківщини.

Слайд 4

Розгортання національно – визвольної боротьби в 1648 -1649 рр.

Слайд 5

Відкрийте підручник на ст. 121 Використовуючи хронологічну таблицю прослідкуйте переможний шлях козацького війська в 1648 – 1649 рр. Прочитайте питання до фільму: 1. Згадайте ім'я кримського хана, який погодився допомагати козакам 2. Кого Б.Хмельницький залишив заложником у Криму 3. Скільки козаків увійшли в склад війська повстанців? 4. Назвіть ім'я отамана реєстровців, які перейшли на сторону Хмельницького 5. Як називався та виглядав укріплений табір козаків під Жовтими Водами? 6. Назвіть прізвище українського історика, який порівняв значення битви під Жовтими Водами з перемогою русичів в Куликовської битві? Дивимось перший фрагмент

Слайд 6

Жовті Води, Корсунь, Пилявці Підготуйте відповіді на питання: 1. Згадайте ім'я польського князя, який жорстоко розправлявся з повстанцями 2. Як принизливо назвав Хмельницький 3 – х польських воєвод? 3. Після якої битви були визволені Волинь та Поділля? 4. В чому значення перемоги під Пилявцями?

Слайд 7

Похід на Львів Питання до документального фільму: 1. Хто очолював оборону Львова? 2. З якою метою під час облоги поляки збирали гроші? 3. Яке значення, за думкою М.Грушевського мав той факт, що Вишневецький покинув Львів? 4. Чому і як Хмельницький оберігав оточений ним Львів? 5. Яку мету мав Б.Хмельницький під час облоги Львова? Викуп або звільнення з-під влади Польщі?

Слайд 8

Зборівський мир серпень 1649 р. Причини підписання: Під Збаражем повстанці оточили польську армію. Тому польський король погодився на переговори та мирну угоду. Основний зміст Зборівського мирного договору: - влада гетьмана поширювалася на 3 воєводства: Київське, Чернігівське, Брацлавське; - реєстр збільшувався до 40 тис. чоловік; - українські православні шляхтичі отримали право призначатися на вищі державні посади; - на розгляд сейму передавалося питання про скасування Берестейської унії 1596 р.

Слайд 9

Інтерактивна вправа “Снігова куля” Доповни речення: “Сьогодні на уроці я дізнався…”

Слайд 10

Домашнє завдання Прочитати: параграф 16 і п. 1, 2 параграфа 17

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України