Національно – визвольна війна українського народу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Національно – визвольна війна українського народу Оберіть питання: 1. Вкажіть хронологічні рамки війни. 2. Охарактеризуйте періоди Національно – визвольної війни. 3. Вкажіть причини війни та її привід. 4. Згадайте імена сподвижників Богдана Хмельницького. 5. Згадайте біографію Б.Хмельницького.
Розгортання національно – визвольної боротьби в 1648 -1649 рр. Мета уроку: - познайомитися з подіями Національно – визвольної в 1648 – 1649 рр.; навчитися уважно дивитися навчальні фільми і відповідати на запитання до них; виховання поваги до історії своєї Батьківщини.
Відкрийте підручник на ст. 121 Використовуючи хронологічну таблицю прослідкуйте переможний шлях козацького війська в 1648 – 1649 рр. Прочитайте питання до фільму: 1. Згадайте ім'я кримського хана, який погодився допомагати козакам 2. Кого Б.Хмельницький залишив заложником у Криму 3. Скільки козаків увійшли в склад війська повстанців? 4. Назвіть ім'я отамана реєстровців, які перейшли на сторону Хмельницького 5. Як називався та виглядав укріплений табір козаків під Жовтими Водами? 6. Назвіть прізвище українського історика, який порівняв значення битви під Жовтими Водами з перемогою русичів в Куликовської битві? Дивимось перший фрагмент
Жовті Води, Корсунь, Пилявці Підготуйте відповіді на питання: 1. Згадайте ім'я польського князя, який жорстоко розправлявся з повстанцями 2. Як принизливо назвав Хмельницький 3 – х польських воєвод? 3. Після якої битви були визволені Волинь та Поділля? 4. В чому значення перемоги під Пилявцями?
Похід на Львів Питання до документального фільму: 1. Хто очолював оборону Львова? 2. З якою метою під час облоги поляки збирали гроші? 3. Яке значення, за думкою М.Грушевського мав той факт, що Вишневецький покинув Львів? 4. Чому і як Хмельницький оберігав оточений ним Львів? 5. Яку мету мав Б.Хмельницький під час облоги Львова? Викуп або звільнення з-під влади Польщі?
Зборівський мир серпень 1649 р. Причини підписання: Під Збаражем повстанці оточили польську армію. Тому польський король погодився на переговори та мирну угоду. Основний зміст Зборівського мирного договору: - влада гетьмана поширювалася на 3 воєводства: Київське, Чернігівське, Брацлавське; - реєстр збільшувався до 40 тис. чоловік; - українські православні шляхтичі отримали право призначатися на вищі державні посади; - на розгляд сейму передавалося питання про скасування Берестейської унії 1596 р.
Схожі презентації
Категорії