X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кримська конференція"

Завантажити презентацію

"Кримська конференція"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кримська конференція 1945 року

Слайд 2

Ялтинська конференція 1945 (також Кримська) — вершинна дипломатична зустріч лідерів США, Великобританії й СРСР (4-11 лютого 1945 з метою вирішення питань закінчення Другої світової війни та повоєнного ладу).

Слайд 3

У Ялті зібралося близько 700 осіб — члени делегацій та їхній допоміжний склад. Конференція проходила в Лівадійському палаці — тимчасовій резиденції Рузвельта. Президент США Ф. Д. Рузвельт, прем'єр міністр Великобританії Вінстон Черчілль та глава уряду СРСР Йосип Сталін зійшлися зі своїми делегаціями й ухвалили далекосяжні рішення про подальше ведення війни й повоєнний уклад міжнародних взаємин.

Слайд 4

Радянська делегація наполягала на обговоренні й прийнятті 11 рішень. 1. Передусім було обговорено питання про тісну координацію воєнних зусиль трьох союзників і остаточний розгром Німеччини, узгоджені воєнні плани завдання останніх ударів по гітлерівському райху до його безумовної капітуляції.

Слайд 5

2. Союзники домовилися про післявоєнну окупацію і спільний контроль над Німеччиною. Стало ясно, що радянські війська вже самі здобудуть Берлін. Для узгодження політики щодо Німеччини утворювалася Центральна контрольна комісія з місцем перебування в Берліні (пізніше її назвали Союзною контрольною радою для Німеччини).

Слайд 6

3. Було вирішено питання про репарації з Німеччини з метою відшкодування збитків жертвам її агресії. Сума збитків окремих держав становила: США — $1,3 млрд. , Англії — $6,4 млрд., Франції — понад $21,1 млрд. Пряма шкода Радянському Союзу — понад $128 млрд. 4. Сторони домовилися скликати міжнародну конференцію для створення ООН 25 квітня 1945 р. в Сан-Франциско. 5. Делегації прийняли «Декларацію про звільнену Європу» — мирну, демократичну, з наданням їй допомоги у відродженні нормального життя. 6. В Ялті було вирішено «Великою трійкою» включити в число фундаторів ООН Україну й Білорусію. Керівники США й Англії вперше зафіксували їх міжнародний статус.

Слайд 7

7.Польське питання було вирішене в цілому компромісно. 8. Щодо Югославії було вирішено: сприяти об'єднанню в уряді й парламенті демократичних сил і створенню Тимчасового об'єднаного уряду. 9. Учасники конференції вирішили утворити постійну нараду міністрів закордонних справ СРСР, США й Англії , яка мала збиратися раз на 3 — 4 місяці для консультацій і практичних рішень.

Слайд 8

10. Була прийнята заява «Єдність в організації миру, як і у веденні війни». 11. 11 лютого сторони підписали таємну угоду про вступ СРСР у війну з Японією через 2 — 3 місяці після капітуляції Німеччини.

Слайд 9

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України