Козацькому роду - нема переводу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Козацькому роду - нема переводу Щоб краще орієнтуватись у житті, бути освіченою людиною, треба вивчати минуле свого народу, його історію.
Козацькому роду - нема переводу В минулому України відоме таке неповторне і легендарне явище як Запорізька Січ. Спробуйте, дорогі діти, замислитись над словом "козак". Що воно будить у ваших душах? Так, образи сильних, мужніх, відданих своїй землі людей. Скажіть-но мені, козаки, чому ж вас так звуть?
Козацькому роду - нема переводу Козаки — це вільні люди! Козаки — безстрашні люди! Козаки — борці за волю! За народу кращу долю. Козак — це людина чесна і смілива, Найдорожча йому — Батьківщина!
Козацькому роду - нема переводу Знаєм, що славна Січ Ворогам ішла навстріч, Рідну землю захищала І народ наш прославляла! Мужньо наш народ боровсь... Сам Хмельницький в нас знайшовсь, І Сірко, і Дорошенко, Й Полуботок, й Морозенко.
Козацькому роду - нема переводу 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці традиційно святкується День українського козацтва. Козацьке військо - справа нібито й давно минула, але, з'ясовується, колообіг часу постійно повертає нас до того, від чого відходимо - сьогодні козацтво переживає своє друге народження, наче Фенікс. І постає питання, а звідки ж виникло Військо Запорозьке, як зароджувалася козаччина?
Козацькому роду - нема переводу Козаччина зародилась і розвинулась як результат особливих умов українського життя XV-XVI століть у степах, у сусідстві з хижим татарським Кримом. Процес її зародження та формування був довгим, окремі його моменти були мало помітні і не зафіксовані історично, адже саме життя козаків проходило в глухих степових просторах, далеко від культурних осередків.
Козацькому роду - нема переводу Свого командира козаки називали гетьманом. Гетьман - від німецького Hauptmann - начальник, командувач. В Україні в ХVI -ХVII ст. - ватажок козацтва, у ХVІІ-ХVІІІ ст. - воєначальник козацького війська, правитель України. У 1918 р. - титул глави Української Держави Павла Скоропадського.
Козацькому роду - нема переводу Початком зародження козацької держави в Україні вважається 1576 рік, коли польський король Стефан Баторій вперше офіційно назвав Богдана Ружинського "Гетьманом Запорозьким" і надав йому ознаки влади (клейноди). До речі, це цікавий факт з європейської практики набуття статусу незалежності.
Козацькому роду - нема переводу Богдан Хмельницький, один з найвідоміших історії козаків, зробив неоднозначний для нащадків крок - уклав союз з Москвою. Сам цей факт - звичайне явище в тодішньому європейському міжнародному житті, а от його сприйняття сьогодні коливається від максимального позитиву до повного негативу.
Козацькому роду - нема переводу Україна ХVІІ століття - це ще не територія "від Сяну до Дону". Полки і сотні (полковосотенний устрій - це діюча в Українській козацькій державі чітка вертикаль влади) Гетьманщини простяглися від Случі до Стародубщини, від Слобожанщини до Поділля.
Козацькому роду - нема переводу Зрозуміло, що чітких кордонів не існувало, й тому сьогодні немає сенсу відтворювати карту держави Б. Хмельницького. Визвольна боротьба точилася і за наявності козацької держави - 52-річний Богдан Хмельницький часто приїздив на Запорозьку Cіч і керував повстанням проти поневолювачів.
Козацькому роду - нема переводу На кордоні лісу і дикого степу, на стику слов'янської осілої сталості і розгульної вольниці кочівників народилося козацтво. Багато хто говорять про його особливу культуру і навіть цивілізацію. Степова місцевість нижче дніпровських порогів одержала назву Запоріжжя, а плавні, що примикають до Дніпра - Великого Лугу. Саме тут у середні століття зародилося й зміцніло запорізьке козацтво.
Козацькому роду - нема переводу Запорожці назвали себе ще "січовиками". Слово це походить від дієслова "сікти" і має той самий корінь зі словом "засіка ". Козацька столиця - Січ - для захисту обставлялася вирубаними (висіченими) деревами. Однак дотепер не відомі точні місця їхнього розташування.
Козацькому роду - нема переводу Останніми роками козаччина переживає своє друге народження - створено сотні, відроджуються традиції. Цього літа навіть збудували за старими зразками легендарну "Чайку" - вітрильне судно козаків.
Козацькому роду - нема переводу Козаччина - наша слава, і ми не дамо їй залишитися у минулому.
Козацькому роду - нема переводу Пам'ятайте: У сьому світі кожен зна Є Батьківщина лиш одна, Це наша славна Україна. Не забувай Шевченка спів Про горду славу козаків, Не забувай, що ти — дитина Землі, що зветься Україна! Про Україну, рідний край Ти завжди пам'ятай.
Схожі презентації
Категорії