X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Київська Русь за князювання Ольги та Святослава

Завантажити презентацію

Київська Русь за князювання Ольги та Святослава

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета: характеризувати становище Київської Русі за правління Ольги та Святослава, визначати їхню зовнішню та внутрішню політику; розвивати в учнів уміння на основі джерел інформації аналізувати історичні факти й події та оцінювати їх, давати стислу характеристику історичним діячам та визначати їхню роль в історичному процесі; сприяти національно-патріотичному вихованню учнів.

Слайд 3

Запитання та завдання : 1.Хто був засновником династії київських князів ? 2.Поясніть походження назви “Київська Русь” . 3.Визначте спільні риси діяльності князів Олега й Ігоря. 4.Які проблеми для Київської Русі часів Олега чи Ігоря були найгострішими ? 5.Порівняйте договори Русі з Візантією 907 та 944рр. Зробіть висновки. 6.Поясніть термін “полюддя”. 7.Працюємо з текстом : “… сказала дружина Ігореві: “ У отроків Свенальда доволі і зброї, і одягу, а ми голі.Піди,князю, з нами по данину : ти добудеш і ми”. Послухав iх Ігор, пішов до деревлян по данину, добовляв до попередньої данини, і чинили насильство древлянам він і мужі його.Взявши данину,він пішов у своє місто.Коли він повертався, то,роздумавши,сказав дружині своїй: “Ідіть з даниною додому,а я повернусь і ще походжу (за даниною) “. --Про які події йдеться у тексті? Коли вони відбулися? --Чому деревляни платили Ігорю данину? -- Що спричинило повстання деревлян? Які воно мало наслідки?

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Ольга 945 р. 957 р. Велика київська княжна, дружина князя Ігоря. Керувала Київською державою в пору неповноліття свого сина Святослава Ігоровича. Жорстоко розправилася з деревлянами,які під час повстання 945р. вбили ії чоловіка. Підтримувала політичні й торговельні зв’язки з Візантією. У 957р. їздила в Константинополь,де прийняла християн- ство. Налагодила політичні зв’язки з німецьким королем Оттоном І. Переконала Святослава не здійснювати після її смерті язическої тризни. Канонізована православною церквою.

Слайд 7

Хрещення Ольги У 955 р. поїхала Ольга в Грецію і прибула до Царгороду. А був тоді царем Костянтин. Побачивши, що вона гарна з обличчя і дуже розумна... цар розмовляв із нею і сказав: — Ти гідна царювати в цьому городі з нами. А вона зрозуміла та сказала: — Я поганка; так, якщо хочеш, охрести мене, та охрести мене сам— І охрестив її цар із патріярхом. А будучи охрещена, зраділи душею і тілом. А патріярх навчив її віри та сказав: — Благословенна ти серед руських князів, що полюбила світло, а зоставила тьму; благословитимуть тебе руські сини до останнього покоління твоїх онуків. І навчив її церковного правила, і про молитву, і про піст, і милостиню, і про збереження чистоти тіла. ...І поблагословив патріарх, і відпустив. І по хрещенні закликав її цар і сказав їй: — Хочу взяти тебе за жінку. І вона відповіла: — Як ти хочеш мене взяти за жінку, як ти сам охрестив мене й назвав мене донькою? А в християн нема такого закону... І сказав цар: — Перехитрила ти мене, Ольго. І дав їй багато дарунків: золота, срібла, дорогоцінних тканин, різнорідного посуду, і відпустив її, назвавши її своєю дочкої

Слайд 8

Політика княгині Ольги Внутрішня: Зовнішня: --Придушила деревлянське повстання та помстилася ім ; --сприяла розвитку господарства; --Провела реформу системи збору данини : -точно встановлювались норми данини,податків, повинностей, ”уроків”, “оброків”; -встановлювався новий порядок стягнення данини і податків через представ- ників князя; -засновані центри збору данини---ПОГОСТИ;погости опорні пункти верховної влади на місцях. --Використовувала якісно нові підходи у зміцненні міжнарод- ного авторитету Київської Русі, віддавала перевагу мирним способам перед воєнними: --у 946р. та 957р. здійснила два дипломатичних візити до Константинополя, уклала угоди з Візантією; -- з метою встановлення мирних і дружніх відносин з германським імператором Оттоном І відправила до нього послів.

Слайд 9

Слайд 10

Візантійський історик про Святослава Був Святослав помірний на зріст, не дуже низький, і не дуже високий, із кошлатими бровами та світло-синіми очима, кирпатий, безбородий, із густим довгим волоссям над верхньою губою. Голова була в нього зовсім гола, але з одного її боку звисало пасмо волосся — ознака знатності роду. Міцна потилиця, широкі груди і всі інші частини тіла цілком пропорційні. Виглядав він суворим і диким. Одне вухо його прикрашала золота сережка, оздоблена золотим карбункулом і двома перлинами. Одяг на, ньому був білий і вирізнявся лише чистотою.

Слайд 11

Святослав 964 р. 972 р. У 964 р. вся повнота влади зосередилась в руках Святослава. Але до 969р. державою переважно керувала княгиня Ольга,тому що він більшу частину часу проводив у військових походах.За роки свого правління він пройшов походами зі Сходу на Захід,від Каспійського моря до Балкан,щонайменш 8000-8500 км,він мечем перекроїв карту світу і вписав молоду Давньоруську державу в геополітичний прос- тір Євразії. Навесні 972р.,повертаючись до Київа,після походу на Візантію, дружина Святослава потрапила в засідку,організовану біля Дніпровських порогів печенігами,яких підмовили візантійці.У хо- ді бою князь Святослав загинув.Печенізький хан Куря наказав виго- товити з черепа Святослава чашу.

Слайд 12

Політика князя Святослава Внутрішня : Зовнішня : Посилив владу Великого князя, зосередевши всю повноту влади в руках єдиної динас- тії: 969р. – розділив князівства між своїми синами: намісником у Києві став старший син Ярополк,у Древлян- скій землі—Олег; у Новгороді – Воло- димир. Проводив активну політику направлену на поширення теріторії Київської Русі : --протягом 964-966рр. воєнна актив- ність була зосереджена на Сході : він підкоряє в’ятичив ,які сплачували данину хозарам;перемогає хозарсь- ких союзників –волзьких булгар та буртасів(мордву) ; завдає поразки Хозарському каганату, примушує під- коритись племена ясів і кагосів на Північному Кавказі; -- 968р. вдалий похід проти Болгарії; -- 968-972рр. боротьба з печенігами ; -- 969р. другій похід на Балкани; війсь- ко князя було зупинено під Адріано- полем,а під Доростолом підписана у 971р. мирна угода.

Слайд 13

Запитання : 1. Князь Святослав воював із: 2.Ольга спалила столицю древлян: а) гунами ; а) Новгород; б) половцями; б) Іскоростень; в) печенігами. в) Олешшя. 3. Розташуйте в хронологічному 4. Ольга за часів свого князювання порядку правління князів : а) побудувала нові міста ; а) Ольга ; б) прийняла християнство; б) Аскольд ; в) розгромила хозар; в) Святослав ; г) встановила дипломатичні г) Олег; відносини з Францією; д) Ігор. д) установила норми данини. 5. У битві з печенігами 6. Кому належить фраза загинув князь : “ Йду на ви! “ : а) Ігор ; а) Олегу ; б) Святослав ; б) Аскольду ; в) Олег. в) Святославу. 7. Чому Ольгу дістала прізвиська “ мудра “ та “ свята “ ? 8. Чому князь Святослав став для нащадків зразком воїна ? 9. Поясніть термін ПОГОСТ .

Слайд 14

Прочитати параграф 12. Вивчити записи у зошиті. Усно відповісти на питання після параграфу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України