X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Вишневський

Завантажити презентацію

Іван Вишневський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему “Іван Вишенський” Міністерство освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Комунальний заклад «Харківська гуманітарно - педагогічна академія» Харківської обласної ради  

Слайд 2

План План Біографія Література Погляди Джерела

Слайд 3

Слайд 4

Народився в 1550 році в містечку Судова Вишня на Галичині. Народився в 1550 році в містечку Судова Вишня на Галичині. Не мав ґрунтовної освіти. Був знайомий із польською та латинською літературою свого часу, мав серед товаришів католицьких викладачів, цікавився протестанськими ідеями социніан.

Слайд 5

Змолоду вів розгульний спосіб житття. Певний час мешкав у Луцьку. В зрілому віці жив у містах Волині, Галичини і Поділля. Змолоду вів розгульний спосіб житття. Певний час мешкав у Луцьку. В зрілому віці жив у містах Волині, Галичини і Поділля.

Слайд 6

На думку В. Шевчука, переломним моментом у житті Вишенського був невідомий конфлікт з єзуїтами, що відвернув його від католицтва й змусив зійтися із православним Львівським братством. На думку В. Шевчука, переломним моментом у житті Вишенського був невідомий конфлікт з єзуїтами, що відвернув його від католицтва й змусив зійтися із православним Львівським братством.

Слайд 7

Приблизно у 1570-х рр. став ченцем Афонського монастиря в Греції, що був у ті часи центром православного чернецтва на Сході. Звідси він надсилав в Україну послання, в яких виступав проти окатоличення й ополячення України, переконливо заявляючи, що український народ ніколи не скориться кривавим гнобленням.  Приблизно у 1570-х рр. став ченцем Афонського монастиря в Греції, що був у ті часи центром православного чернецтва на Сході. Звідси він надсилав в Україну послання, в яких виступав проти окатоличення й ополячення України, переконливо заявляючи, що український народ ніколи не скориться кривавим гнобленням. 

Слайд 8

Слайд 9

Літературну діяльність почав одночасно з острозькою групою полемістів. Твори Вишенського виражали визвольні прагнення народу. Літературну діяльність почав одночасно з острозькою групою полемістів. Твори Вишенського виражали визвольні прагнення народу.

Слайд 10

Вперше у літературному творі показав життя нижчих верств суспільства — селянства. Відомо всього 16 творів. У 1590-х роках були написані найвизначніші з них, спрямовані проти Берестейської церковної унії. Вперше у літературному творі показав життя нижчих верств суспільства — селянства. Відомо всього 16 творів. У 1590-х роках були написані найвизначніші з них, спрямовані проти Берестейської церковної унії.

Слайд 11

Вишенський відіграв визначну роль у розвитку передової суспільно-політичної й філософської думки. За словами І. Я. Франка, Вишенський був «одним із батьків і творців народної південноруської літератури». Вишенський відіграв визначну роль у розвитку передової суспільно-політичної й філософської думки. За словами І. Я. Франка, Вишенський був «одним із батьків і творців народної південноруської літератури».

Слайд 12

Твори Вишенського визначаються в українській полемічній літературі 16-17 ст. не лише вийнятковим літературним талантом автора, але і його своєрідною позицією. Вишенський не обмежувався боротьбою з католицизмом та унією.  Твори Вишенського визначаються в українській полемічній літературі 16-17 ст. не лише вийнятковим літературним талантом автора, але і його своєрідною позицією. Вишенський не обмежувався боротьбою з католицизмом та унією. 

Слайд 13

Погляди Погляди

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Іван Вишенський — демократ, палкий патріот, гуманіст. Часто під теологічною оболонкою проголошував ідеї соціальної рівності. Іван Вишенський — демократ, палкий патріот, гуманіст. Часто під теологічною оболонкою проголошував ідеї соціальної рівності.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України