X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГОЛОДОМОР 1932- 1933 РОКІВ ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Завантажити презентацію

ГОЛОДОМОР 1932- 1933 РОКІВ ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГОЛОДОМОР 1932- 1933 РОКІВ ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Слайд 2

ГЕНОЦИД означає будь – яке з наступних діянь, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково, яку - небудь національну, етнічну, расову групу як таку. ВИНИЩУВАННЯ включає умисне створення умов життя, зокрема позбавлення доступу до продуктів харчування і ліків, розрахованих на те, аби знищити частину населення…

Слайд 3

Згадуймо! В Україні в 1932 -1933 роках вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, 25 000 – щодня. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людей. Хай палає свіча, хай палає, Поєднає нас вона в цей час, хай сьогодні спогади лунають…

Слайд 4

Заможні господарі є фундаментом сільського господарства На них припадає 50 % валового збору зерна. Режим навмисно ліквідовує кращі селянські господарства, які незалежні від держави. Знищує їх або депортує на Урал, до Сибіру. Вивезено з України 250 тис. розкуркулених сімей, тобто понад мільйон осіб, це робилось з метою залякування інших. Режим наводить жах на сільське населення. Майно розкуркулених селянських родин розбирається чи розподіляється між більшовицькими активістами.

Слайд 5

ВЖЕ З 1928 РОКУ ТЕРОР БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ НАБУВАЄ ЧІТКИХ ОЗНАК ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ЛЮДЯНОСТІ, ЯКІ МАЛИ СВОЇМ АПОГЕЄМ ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ.

Слайд 6

1929 року влада розгортає тотальну колективізацію. У селянина забирать найдорожче – батьківську землю… Селяни втрачають власність. Режим отримує можливість повністю реквізувати зерно. Наслідки колективізації: -зниження продуктивності праці; -падіння врожайності; -непомірність хлібозаготівель; -початок голоду.

Слайд 7

Особливе занепокоєння влади викликає Україна. Потужна національна еліта, економічно незалежне і національно свідоме селянство становлять головну загрозу для комуністичного режиму. СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЦЕНТРАЛЬНИМ КОМІТЕТОМ ПАРТІЇ (БІЛЬШОВИКІВ), КЕРОВАНИМ ДИКТАТОРОМ Й. СТАЛІНИМ. Наростає тотальний контроль держави і партії, впроваджуються насильницькі хлібозаготівлі, конфісковуються всі надлишки продуктів.

Слайд 8

Йосип Сталін Всеволод Балицький Мендель Хатаєвич Влас Чубар В ячеслав Молотов Павло Постишев Лазар Каганович Станіслав Косіор

Слайд 9

ВІДТЕПЕР УСЕ КОЛГОСПНЕ МАЙНО НАЛЕЖИТЬ ДЕРЖАВІ Режим затверджує на законодавчому рівні можливість вилучення всіх продовольчих запасів у сільського населення. Прикриваючись гаслом захисту колгоспників, режим отримує можливість повністю реквізувати і розпоряджатися майном та врожаєм колгоспників. 7 серпня 1932 р. М. Калінін підписує постанову, за якою так зване розкрадання колгоспного майна карається розстрілом або позбавленням волі не менше як на 10 років. До постанови додається інструкція про її застосування, в народі отримує назву “Закон про п ять колосків”.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Голод ламає людину як особистість, в організмі відбуваються фізіологічні і психологічні зміни, деформується емоційна сфера, спотворюється мораль.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Інтелігенція захищала український народ

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

До 1 березня 1933 року в Уманському районі було 29 населених пункти. Недоїданням було охоплено населення в усіх селах району і в місті Умані. За 13 днів березня 1933 року тільки в Умані померло 282 особи, значитькожного дня – 21 чоловік. Інформація про померлих та хворих відсутня, в той же час в документі зафіксовано 16 випадків людоїдства та два випадки трупоїдства.

Слайд 22

Трупи валялися на вулицях, місцеве керівництво виділило підводу, яка б збирала трупи. Коли їздові бачили людей, що ледве дихали, то також кидали їх на підводу, аби другий раз не приїздити. На південь від Умані були села, які повністю вимерли, сільради в них ліквідували.

Слайд 23

В селі Рижавка, де проживало понад 5000 мешканців, в роки голодомору вимерло 60% населення. Вшановуючи пам’ять загиблих, і на згадку майбутнім поколінням, в ряді сіл району – селі Рижавка, Берестівець, Умані, відкрито пам'ятники загиблим від Голодомору. 1932-1933 років.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Висновок американської Комісії дослідження Великого голоду в Україні 1932 – 1933 р.р. - наприкінці 1932 р. Сталін знав, що в Україні люди помирають від голоду; - влада вживала заходів для заборони проїзду голодуючих до регіонів, де їжа була більш доступною; - Сталін та його оточення здійснили геноцид проти українців у 1932 – 1933 р.р.

Слайд 27

Пам ятник жертвам Голодомору в Києві

Слайд 28

Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодомору в Харкові Благання про порятунок від голодної смерті Український селянин, символічно намагається захистити свою сім'ю від голоду

Слайд 29

Пам ятник жертвам Голодомору в Запоріжжі

Слайд 30

В Будапешті (Угорщина) - Свічка пам'яті - меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Слайд 31

В Тороното пам ятник жертвам Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Слайд 32

В Польщі пам ятник жертвам Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Слайд 33

Слайд 34

ЗГАДУЄМО, ПАМ'ЯТАЄМО, НЕ ЗАБУВАЄМО …

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України