X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Дисидентський рух кінця 60-х – початку 70-х рр"

Завантажити презентацію

"Дисидентський рух кінця 60-х – початку 70-х рр"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дисидентський рух кінця 60-х – початку 70-х рр. Франко Зиновія Тарасівна Підготували: Мишко Андрій та Матюха Олександр, 43 група ©

Слайд 2

Зиновія Тарасівна Франко – народилася 31 жовтня 1925 року у Львові. Онука Івана Франка. Навчалася спершу в Ряшеві у Польщі, опісля в Львівській школі ім. М.Шашкевича (1934–1938), Українській академічній гімназії у Львові та в Станіславі. Після закінчення Станіславської гімназії поступила до Львівського університету, який закінчила з відзнакою. У 1950 році приступила до аспірантури при Інституті мовознавства імені О. О. Потебні АН УРСР. Померла 17 листопада 1991 року. Похована на Байковому кладовищі.

Слайд 3

Зазнала репресій від радянської влади, особливо після того, як при всенародно виступила на підтримку заарештованих шістдесятників: її заарештовано та звільнено з роботи в травні 1969 р. за участь у правозахисному русі і за редагування книги Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація?» — та переслідувалася в 1970-х роках за три примірники журналу «Сучасність», які привезла зі славістичного з'їзду в Болгарії. У 1972 р. йде на роботу в Інститут, з якого прогнали як націоналістку. У 1987 р. її, як громадську діячку з дисидентських кіл Києва, примушено вийти на пенсію та проживати у Києві. Була одним із центрів довкола якого формувався Рух, розпочиналось відродження. Виступала за реабілітацію греко-католицької церкви; захищала голодуючих студентів; асоціювалася з тими, хто відновлював діяльність НТШ.

Слайд 4

Зиновія Франко була автором, а також співавтором таких монографій: «Курс історії української мови» (співавторка; т. 1-2; 1958–1961). «Мовознавство на Україні за п'ятдесят років» (співавторка; 1967). «Граматична будова українських гідронімів» (1979). «Гідронімія України в її міжмовних і міждіалектних зв'язках» (співавторка; 1981). Також написала та випустила такі брошури: «Иван Франко — непримиримый борец против украинского буржуазного национализма» (1952). «Мова про мову» (1978). «Увінчаний шаною» (1981). «Слово мов криця» (1990). «Хто ми? Звідки родом?» (1990).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України