X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чорнобиль: Трагедія, подвиг, пам’ять нащадків

Завантажити презентацію

Чорнобиль: Трагедія, подвиг, пам’ять нащадків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чорнобиль: Трагедія, подвиг, пам’ять «І впала з неба зоря велика, що палала як смолоскип. І впала на третину річок і на джерела вод. Ім'я зорі мовиться - «полин» і стала третина вод полином, і багато людей померли від вод, бо прогіркли». (Рядки Апокаліпсису з Біблії)

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Приводом заснування міста стало будівництво і подальша експлуатація однієї з найбільших в Європі Чорнобильської атомної електростанції,

Слайд 5

24 січня 1978 року на електростанції вироблений перший мільярд кіловат-годин електроенергії. На 1 січня 1986 року потужність чотирьох блоків станції складала 4 мільйони кіловатів

Слайд 6

О пів на другу ночі 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС стався викид, що повністю зруйнував реактор.

Слайд 7

Слайд 8

Чорнобиль на іноземних картах

Слайд 9

Були знищені бар'єри і системи безпеки, що захищають навколишнє середовище від радіонуклідів Цей викид на рівні мільйонів кюрі в добу, продовжувався протягом 10 днів з 26.04.86. по 06.05.86.

Слайд 10

Безпосереднє місце, де знаходиться станція і містечко обслуговуючого персоналу позначено на карті червоною крапкою. Коричневе коло - це 30-ти кілометрова зона, у якій заборонене проживання і тривале перебування.

Слайд 11

Причини аварії такі: реактор був неправильно спроектований і небезпечний; персонал не був проінформований про небезпеки; персонал допустив ряд помилок і неумисно порушив існуючі інструкції, частково через відсутність інформації про небезпеки реактора; відключення захисту або не вплинуло на розвиток аварії, або не суперечило нормативним документам.

Слайд 12

Катастрофа в Чорнобилі призвела до безпрецедентного радіаційного забруднення території України. Радіонуклідами забруднено 32 адміністративних райони Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Волинської областей. Навіть за офіційними даними понад 4 млн чоловік зазнали внаслідок катастрофи радіоактивного опромінення. Лише прямі втрати від ліквідації наслідків аварії в 1986-1991 рр. становили 7,2 млрд крб; в 22 млрд крб оцінюються непрямі збитки за ці роки.

Слайд 13

Коли проводилася перша черга евакуації, всі вважали, що це ненадовго, і незабаром вони повернуться до свого рідного краю, де вросли корінням …але...

Слайд 14

Більш як один мільйон 275 тис. гектарів сільськогосподарських угідь Київщини забруднено ізотопами цезію-137. З них понад 21 тисячі гектарів взагалі вилучені із сільсько господарського обігу. Радіацією уражено майже 218 тис. гектарів лісів. З 1262 населених пунктів області 560 віднесено до зон радіоактивного забруднен ня. У них проживає понад 960 тис. чоловік - більше 48 відсотків населення Київщини. По над 90 сіл, селищ і міст залишені населенням і стали безлюдними.

Слайд 15

Покинуте місто Прип`ять.

Слайд 16

Слайд 17

Жити на прилеглих до Чорнобильської АЕС територіях і вирощувати на цій землі зерно люди зможуть не менш, як через 20 тис. років

Слайд 18

Зараз в зоні безумовного (обов'язкового) відселення залишилися проживати 260 сімей, 120 сімей «самоселів».

Слайд 19

Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам

Слайд 20

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, сама того не відаючи, Україна стояла на один крок від вселенського апокаліпсису. Та цій страшній дійсності не дали справдитись мужність і відвага прип’ятських пожежників і нічної зміни атомної станції. Через кілька годин, їх, спалених радіацією, замінили інші. А далі відлік тих, хто ставав на вахту, пішов уже на тисячі… Від того страшного дня пройшло 26 роки. Відлуння чорнобильської біди стихне не швидко. Її гостро відчуватимуть на собі й прийдешні покоління. Але ми маємо з оптимізмом дивитися в майбутнє, вчитися на помилках і робити все від нас залежне, аби подібна катастрофа більше не повторилася. Низький уклін і вічна пам’ять вам, герої-рятівники!

Слайд 21

Пам’ять про Чорнобиль

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

А біль не вщухає….

Слайд 25

Пам’ятники ліквідаторам Чорнобильської трагедії в різних містах України

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Монета до 10-річчя Чорнобильської трагедії

Слайд 29

 Зведений над четвертим енергоблоком ЧАЕС саркофаг поступово руйнується, а новий об'єкт "Укриття" досі не зведено.

Слайд 30

Українська влада хоче забезпечити безпеку шляхом спорудження об'єкта "Укриття": це унікальна конструкція у вигляді арки висотою 105 метрів, шириною 257 метрів, довжиною 150 метрів, яку зберуть поряд із четвертим реактором на рейки і "насунуть" на руїни реактора. Всередині "Укриття" "навішають" масу дорогого і унікального обладнання, щоб за його допомогою упродовж тривалого часу "розгребти" кілька десятків тонн радіоактивних матеріалів і захоронити їх у могильник на десятки тисяч років. Будівництво об'єкта "Укриття" постійно відкладається, зараз проект на стадії проектування. Країни "великої сімки", які вимагали закриття ЧАЕС і обіцяли грошей на об'єкт "Укриття", досі так і не виконали свої обіцянки.

Слайд 31

Символіка Чорнобиля для туристів

Слайд 32

26 квітня дзвони сповістять, що 26 роки тому впала на Землю біблейська зірка Полин - зірка нещастя і біди. І радіоактивне «полум'я», як вона принесла, палає на планеті - невидиме підступне, непереборне. Давайте згадаємо червону заграву над уламками 4-го блоку Чорнобильської АЕС, невидимий стовп смертоносної радіації, онімілі без людей села, отруєні поля, ріки, ліси, чорні обличчя пожежників і ліквідаторів, обпечені «мирним атомом. У божевільному вирі життя давайте схилимо голови і хоча б декілька секунд помовчимо і згадаємо 26 квітня 1986. Згадаємо і спробуємо далі не забувати про цей день. Тому що, коли вмирає пам'ять про минуле, це минуле може повторитися. Давайте пам'ятати і робити все, щоб, не дай Бог, нащадкам нашим не довелося знову зустрітися із зіркою Полин, що мовби була послана з майбутнього нам усім як грізне попередження - опам'ятатися, задуматися над усім ходом цивілізації, зробити, поки не пізно, серйозні висновки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України