X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В.Шекспір. Трагедія “Гамлет”

Завантажити презентацію

В.Шекспір. Трагедія “Гамлет”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

В.Шекспір. Трагедія “Гамлет” Шекспір – це пророк, посланий Богом, щоб провістити нам таємницю про людину, про душу людську. Ф.Достоєвський

Слайд 2

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА ІМ Я ПРИ НАРОДЖЕННІ: Вільям Шекспір (“потрясатель списа”) ДАТА НАРОДЖЕННЯ: 1564 рік МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: Стратфорд-он-Ейвон ДАТА СМЕРТІ: 23 квітня 1616 рік МІСЦЕ СМЕРТІ: Лондон НАЦІОНАЛЬНІСТЬ: англієць РІД ДІЯЛЬНОСТІ: актор, драматург, поет ЖАНРИ: комедії, трагедії, драми, хроніки, сонети

Слайд 3

Англія доби Шекспіра Марія Стюарт. Камея. Італія, 1570-ті роки Єлизавета І. Камея. Англія (?), ХVІ ст. Вихід лорда-мера Лондона у супроводі мечоносця і члена міської управи. Акварель, початок ХVІІ ст. Рознощик води. Акварель, початок ХVІІ ст.

Слайд 4

Лондон на початку ХVІІ ст. Святкові гуляння на березі Темзи. Невідомий художник. Початок ХVІІ ст. Вид Лондонського мосту. Так після вистави поверталося додому багато глядачів «Глобуса». Акварель, початок ХVІІ ст. Кінні ноші. Акварель, початок ХVІІ ст.

Слайд 5

Англійський театр на початку ХVІІ століття Актори на сцені. Гравюра з титульної сторінки трагедії «Роксана», 1632 р. Театральні трупи прагнули залучитися підтримкою поважної особи. Простолюди дивилися виставу стоячи, для заможних були влаштовані три галереї, багаті та знатні сиділи на сцені. Театр вміщав до 3 тисяч глядачів. Про виставу сповіщали сурми та піднятий прапор. Актори - лише чоловіки. Декорацій не було. П'єси писали так, щоб задовольнити всі смаки.

Слайд 6

Лондонський пейзаж з театром «Глобус». Художник І.Вісхер.1616р. Світ – театр, де чоловіки й жінки – актори. В.Шекспір

Слайд 7

Дім-музей В.Шекспіра в Стратфорді-он-Ейвон

Слайд 8

Періодизація творчості Шекспіра

Слайд 9

ІСТОРІЯ СЮЖЕТУ “ГАМЛЕТА” ЗАДУМ І РЕАЛІ-ЗАЦІЯ АВТОР ТВІР, МІСЦЕ, ГЕРОЙ ЯКИМ БАЧАТЬ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ? АВТОР КРИТИКИ кінець ХІІ ст. Саксон Граматик, данський літописець Ютландія (Данія): король – Хорвенділ, його брат – Фенго, син– Амлет, дружина – Герута Він перевершив своїми подвигами Геркулеса Посередніпредставники раннього феодалізму, вчинками яких керують мотив помсти і бажання особистого піднесення 1576 рік Ф. де Бельфоре, француз. письменник “Трагічніісторії”. Збережено основу сюжету – криваву помсту, допов-нено деталі, ім'яГамлет Порівнює з леген-дарним римським Брутом, “велич духу і мужності” 1586- 1587 роки Невідомий автор У Лондоні ставили його “Гамлета” 1594 рік Томас Кід, англ. др-г П'єса “Гамлет”, новий персонаж – привид батька П'єса загублена 1601 рік ВільямШекспір На основі попередніх джерел створив свого “Гамлета” Царствена особа, воїн, людина великої сили думки і душевної чутливості З нічим не поміт-ного легендарного героя перетворив на трагічну фігуру, вічний образ

Слайд 10

основні філософські проблеми шекспірівської трагедії У чому сенс людського життя? Чи можна побороти зло? Чому людина не може досягти щастя і гармонії?

Слайд 11

Гамлет – вічний образ Це літературний образ, який за глибиною худож-нього узагальнення вихо-дить за межі конкретного твору та зображеної в ньому історичної доби, містить у собі невичерпні можливості філософського осмислення буття.

Слайд 12

Гамлет і Офелія. Художник С.Бродський

Слайд 13

ГАЛЕРЕЯ ПОРТРЕТІВ ГАМЛЕТА Художник Г.Філіппівський Художник Н.Кузьмін Художник В.Фаворський Художник Обрі Бердслей

Слайд 14

Сценічне життя трагедії Шекспіра “Гамлет” 1601 р. – прем'єра на сцені театру “Глобус” у Лондоні. 1750 р. – трагедію поставили вихованці сухопутного шляхетного корпусу у Петербурзі. 1769 р. – “Гамлета” почали грати французькі актори. 1773 р. – з “Гамлетом ” познайомилися у Німеччині. 1837 р. – вперше в Україні постановка п'єси відбулася у Києві. 1956 р. – Харківський театр ім. Т.Г.Шевченка показав глядачам витвір великого Шекспіра. 1957р. – “Гамлета” побачили у Львівському театрі ім. М.К.Заньковецької. 1971 р. – надзвичайний успіх трагедії у Московському театрі на Таганці (реж. Ю.Любимов)

Слайд 15

Образ Гамлета в театрі та кіно Гамлет у виконанні І.Смоктуновського (кінофільм «Гамлет», реж. Г.Козинцев) Гамлет у виконанні В.Висоцького (вистава Московського театру на Таганці, реж. Ю.Любимов)

Слайд 16

Проблемне запитання То хто ж він, Гамлет? Борець зі злом чи бездіяльний меланхолік? Переможець чи переможений?

Слайд 17

Підведемо підсумок - Шекспір пише п'єсу, в якій Гамлет гине. Як ви вважаєте, чому автор приводить героя до такого фіналу? (За християнськими і людськими законами людина не має права на вбивство. Якщо вона скоїла злочин, то повинна понести покарання. Гамлет гине тому, що не знаходить підтримки серед оточення. Крім Гораціо, принца ніхто не розуміє. Він піднісся над своїм часом. Гамлет - це герой-одинак) .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література