X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закон як форма наукових знань. Закон збереження маси

Завантажити презентацію

Закон як форма наукових знань. Закон збереження маси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Закон як форма наукових знань. Закон збереження маси

Слайд 2

До кінця XVIII століття в хімії було накопичено значний експериментальний матеріал, який потрібно було об’єднати в межах єдиної теорії. Творцем такої теорії став французький хімік Антуан-Лоран Лавуазьє, який широко застосовував вимірювання для вивчення хімічних реакцій.

Слайд 3

Демонстрація 10. Досліди, що демонструють закон збереження маси Дослід 1. На одній шальці терезів урівноважується свічка. Підпалюємо, шалька терезів зі свічкою повільно піднімається. Тепер той самий дослід проведемо, але накриємо свічку ковпаком. Поступово свічка гасне, а рівновага зберігається. Дослід 2. В одне коліно склянки Ландольта наливаємо 1 мл розчину натрій сульфату, в інше - 1 мл розчину барій хлориду. Зважуємо склянку, потім повільно об’єднуємо вміст закритої склянки. - Яку ознаку хімічної реакції ми спостерігаємо? Рівновага зберігається, тобто маса речовин до і після реакції однакова.

Слайд 4

Дослід 3. Аналогічно в склянку Ландольта наливаємо розчин натрій карбонату і розчин хлоридної кислоти, щільно закриваємо, зважуємо, змішуємо розчини, знову зважуємо - рівновага зберігається. - Яку ознаку хімічної реакції ми спостерігаємо?

Слайд 5

Проблемне питання - У чому суть хімічної реакції? у перетворенні речовини; у перегрупуванні атомів. Перетворення речовини в процесі хімічної реакції описується рівнянням хімічної реакції. Хімічне рівняння - умовний запис хімічної реакції з допомогою хімічних формул і коефіцієнтів. Хімічні рівняння - це вираження закону збереження маси речовини. Запам’ятайте, що в лівій і правій частинах рівняння кількість атомів кожного елемента має бути однаковою.

Слайд 6

Розставте коефіцієнти в рівнянні та підтвердьте правильність розміщення коефіцієнтів законом збереження маси. а) Fe +Cl2→FeCl3 б) Na +Cl2→NaCl в) Ag +S→ Ag2S г) Al +O2→ Al2O3 д) HgO→Hg +O2 е) Na +O2→Na2O ж) Al +S→ Al2S3 з) P +O2→P2O5 и) Ca +HCl→H2+CaCl2 і) WO3+H2→W +H2O

Слайд 7

Домашнє завдання Прочитати параграф, виконати завдання до нього й відповісти на запитання наприкінці параграфа.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія