Вернадський в Україні
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вернадський в Україні геніальний вчений-енциклопедист Підготувала: Денисенко Алла Григорівна Учитель хімії ІІ категорії Слав’янської СЗШ І-ІІІст. Межівського району 2012р
За своїм походженням - і по материнській, і по батьківській лінії - Володимир Вернадський був українцем. Він завжди пам'ятав і пишався цим, гаряче любив Україну, цікавився і знав її історію, був залюблений в її природу, багато зробив для розвитку української науки і культури.
Родовід Вернадського Батько В.I. Вернадського Iван Васильович Вернадський (1821-1884) Мати В.I. Вернадського Ганна Петрiвна Вернадська, уроджена Константинович (1837-1898)
Молоді літа Володимир Вернадський народився у Петербурзі 1863 року, але дитячі роки (1868-1875) він провів в Україні - в Полтаві і в Харкові ще хлопчиною бував у Києві; жив у будинку в Липках, де мешкала й померла його бабуся В.Константинович. У 1873 році Володимир Вернадський поступив до першого класу Харківської гімназії.
Університетські роки Сімнадцятирічний Володимир Вернадський написав, мабуть, єдиний у своєму житті вірш, його він присвятив Україні - "своєму рідному краю". "Украина, родная моя сторона, Века ты уже погибаешь... Но борешься, бьешься, бедняжка, одна, И в этой борьбе изнываешь. В минуту погибели крайней твоей Детей твоих дух пробуждался, Старались свободу найти от цепей - И ум их тобой восхищался. Но дела вести до конца не могли И вновь начинались раздоры... Врагам твоим снова они помогли И вновь появлялись кондоры. Кондоры - враги, разрывали тебя, И дети врагами являлись, Немногие, верно до гроба любя, Течению волн покорялись. Но в этих немногих вся сила твоя - Они втихомолку старались, И в годину бедствий, родная моя, Враги твои вновь изгонялись - Опять начинались раздоры, борьба, Враги твои снова являлись. Такая, родная, твоя уж судьба - Судьбе мы всегда покорялись".
Студент природничого відділення фізико-математичного факультету Петербурзького університету Володимир Вернадський, виявляючи широту, різнобічність, багатогранність наукових і учбових інтересів, водночас брав участь у студентському русі, у студентських сходках, був обраний головою об'єднаних земляцтв університету. У 1886 році він разом з кількома випускниками університету об'єднався в дружній союз, який назвали "братством".
Родина Вернадського 1886р.– одружується з Наталією Єгорівною Старицькою (батько якої – нащадок козацької старшини).
Духовний світ Вернадського та Україна Україна багато значила в житті, діяльності і творчості Володимира Вернадського, займала особливе місце в його духовному світі. Водночасно і йому вона зобов'язана певною мірою піднесенням науки, культури та національним відродженням
На Поллтавщині В життя і наукову творчість В. Вернадського назавжди ввійшла полтавська земля. Закінчивши Петербурзький університет, він розпочав свою наукову діяльність на Полтавщині. У 1890 році у складі земської ґрунтознавчої експедиції Вернадський вивчав ґрунти Кременчуцького і Полтавського повітів.
Вернадський стояв біля самих джерел Полтавського історико-краєзнавчого музею, заснованого земством за ініціативою Докучаева у 1891 році, який передав щойно створеному музею 4 тисячі зразків ґрунту, 500 зразків гірських порід, 800 аркушів гербарію, а Вернадський - археологічну карту з позначками могил і кілька кам'яних баб та рукопис статті про розкопки і вивчення Гонцовської палеолітичної стоянки.
Напружену творчу роботу Вернадський поєднував з науково-організаційною і науково-популяризаторською діяльністю. У Полтаві він заснував Товариство любителів природи, розробив програму Товариства.
НАН України Заснувавши Українську академію наук, стає її першим президентом та залучає до неї українців: «Важливо створити сильний центр наукових досліджень українського народу, його історії, його мови, природи України. Треба якнайшвидше створювати кафедри і лабораторії, інститути»
Вчений-енциклопедист Вернадський публікує низку фундаментальних праць, найважливішими серед яких є монографії "Геохімія", "Біосфера", "Біогеохімічні нариси. 1922—1932", "Нариси з геохімії".
Ноосфера – релігія розуму або рецепт знаходження сенсу життя 1944-го року академік видає свою останню книгу "Декілька слів про ноосферу", в якій наукові постулати тісно переплітаються із філософськими роздумами. Ноосфера за Вернадським – це сфера розуму як принципово нова оболонка Землі, в якій людина, що займає особливе положення, повинна усвідомити своє виняткове значення та відповідальність за існування Всесвіту
"Мені судилося сказати людству нове в тому вченні про живу речовину, яке я створюю, ... це є мій поклик, мій обов'язок, покладений на мене, який я повинен проводити в життя - як пророк, який відчуває всередині себе голос, що закликає його до діяльності".
Таврійський національний університет ім. В.Вернадського З 1920 по 1921 р. В. I. Вернадский — професор Таврійського університету в Сімферополі. Таврійський національний університет ім.В.І. Вернадського - це державний вуз IV рівня акредитації. У складі університету - 17 факультетів, що ведуть підготовку студентів по 47 спеціальностям.
Антарктична станція АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ Проведення наукових досліджень на Шостому континенті — це головне призначення української антарктичної станції Академік Вернадський (65°15' пд.ш., 64°15' зх.д.).
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. Вернадського Інститут створено у 1918 р. першим президентом АН України академіком В.І.Вернадським як хімічну лабораторію в складі Фізико-математичного відділення ВУАН. У 1929-30 рр. лабораторія була перетворена на Інститут хімії.
Державний геологічний музей ім. В. І. Вернадського Государственный геологический музей им. В. И. Вернадского РАН – старейший в Москве научный, образовательный и просветительский центр в области наук о Земле.
кратер на обратной стороне Луны, пик в бассейне р. Подкаменная Тунгуска, гора на о. Парамушир (Курильские острова), подледные горы в Восточной Антарктиде, подводный вулкан в Атлантическом океане,
Вернадит Вернадит — Формула (MnO2)(Mn,Fe,Ca)(O,OH)2.nH2O Сингония Тетрагональная (бипирамидальная) Цвет Чёрный, коричневый Цвет черты Шоколадно коричневая Блеск …
Діатомова водоросль Учениця палеонтолог А.Б. Міссуна назвала відкриту нею діатомову водоросль іменем учителя.
А ім’ям "Академік Вернадський" було названо одне з самих, на той час, сучасних наукових суден. парохід Камського річного пароходства “Геолог Вернадський”
Вулиці імені В. І.Вернадського м. Москва Проспект імені В. І.Вернадського м. Київ Бульвар імені В. І.Вернадського м. Симферополь Проспект імені В. І.Вернадського М. Харків Вулиця імені В. І.Вернадського
Володимир Іванович Вернадський був ученим-пророком, наукове передбачення якого не всіма його сучасниками одразу сприймалося, а тому заперечувалося. Тільки в наш час ми можемо оцінити, наскільки його думки і прогнози щодо подальшого розвитку цивілізації були вірними.
Схожі презентації
Категорії