ваги
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Високоточні лабораторні ваги ще називають аналітичні. Їх використовують для визначення маси твердих, сипучих і рідких речовин з точністю 0.1 мг.
Важливою характеристикою при виборі лабораторних ваг є НГЗ (найбільша границя зважування), значення НГЗ для аналітичних ваг знаходиться в межах від 50 г до 1000 г. Платформа лабораторних ваг найчастіше виготовлена з нержавіючої сталі і накрита прозорим ковпаком (вітриною), який служить захистом від пилу і впливу повітряних потоків на точність вимірювань
Аналітичні ваги є двох типів – механічні та електронні. Можна вказати на ряд переваг, що значно полегшують роботу дослідника при роботі з електронними вагами: • Наявність вбудованих функцій таких як тарування, процентне зважування, багатокомпонентне змішування, ведення протоколу вимірювань, можливість синхронізації з комп’ютером тощо; • Несуттєвий вплив оператора на процеси зважування і як наслідок – висока об’єктивність одержаних результатів; • Можливість адаптації терезів до зовнішніх умов, цифрове усереднювання; • Можливість зважування в різних одиницях – грамах, каратах, унціях і т.д.; • Невеликі габарити.
Більшість аналітичних ваг мають додаткові функції, які їх відрізняють від усіх інших ваг. Вибір одиниці вимірювання маси (деякі моделі мають до 24 одиниць маси). Функція тарування (обнуління маси тари у всьому діапазоні зважування). Динамічне зважування нестатичних предметів. Процентне зважування (здійснення вимірів в процентному співвідношенні компонентів). Рецептурне зважування (зважування багатокомпонентної суміші). Гідростатичне зважування (визначення щільності речовин). Підрахунок кількості одиниць. Контроль наповнення. Підсумовування результатів.
Ваги аналітичні лабораторні використовуються в дослідницьких лабораторіях, науково-дослідних інститутах, медичних установах, контролюючих організаціях і в різних галузях промисловості, у тому числі хімічній, фармацевтичній і харчовій.
Схожі презентації
Категорії