X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Природні і супутні нафтові гази"

Завантажити презентацію

"Природні і супутні нафтові гази"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природні і супутні нафтові гази

Слайд 2

Природні гази Суміші газоподібних вуглеводнів різної будови, що заповнюють пори і порожнечі гірських порід, розсіяних у грунтах, розчинені в нафті і пластових водах.

Слайд 3

Природний газ

Слайд 4

Природний газ переважає метан, зміст якого досягає 80-98% Супутні нафтові гази міститься 30-50% метану, але значно більше найближчих гомологів - етану, пропану і бутану (до 20% кожного)

Слайд 5

Склад природного газу

Слайд 6

Портрети вчених і видатних діячів, які вивчали природні вуглеводні Н.Д.Зелинский (1861–1953) В.Г.Шухов (1853–1939) Дмитро Менделєєв  (1834 - 1907)

Слайд 7

Основні родовища природних газів Розташовані у межах України зараз виділяється дев’ять нафтогазоносних областей, розміщення яких дозволяє об’єднати їх в три нафтогазоносні регіони: Східний — Дніпровсько-Донецька газонафтоносна область; Західний — Передкарпатська, Складчаті Карпати, Закарпатська і Волино-Подільська та Південний — Переддобруджинська, Причорноморсько-Кримська, Індоло-Кубанська, Азово-Березанська область.

Слайд 8

Супутні нафтові гази   Суміші вуглеводнів, супутні нафти і що виділяються при її видобутку з газонафтових родовищах.    Ці гази розчинені в нафті і виділяються з неї внаслідок зниження тиску при підйомі нафти на поверхню Землі.

Слайд 9

Супутні нафтові гази більш різноманітні за складом, тому їх вигідніше використовувати як хімічну сировину.

Слайд 10

Характеристика супутних нафтових газів Назва Склад Застосування Газовийбензин Сумішпентану,гексанутаін.вуглеводнів Додають до бензину для поліпшення запуску двигуна Пропан-бутановафракція Сумішпропануібутану Застосовуютьувиглядізрідженогогазу якпаливо Сухийгаз За складомподібнийзприроднимгазом Використовуютьдляодержанняацетилену,воднютаіншихречовинтак само якіпаливо

Слайд 11

ЗАСТОСУВАННЯ Близько 90% природних газів використовують як паливо і лише 10% як хімічної сировини. З метану отримують водень, сажу, ацетилен. Якщо в газі не менше 3% етану, то його використовують для отримання етилену для органічного синтезу.

Слайд 12

Паливо в котельнях, печах, ТЕС, в побуті; Сировина в хімічній промисловості Природний газ Застосування:

Слайд 13

- Дешевий вид палива - Володіє високою теплотворною здатністю (теплота згоряння 1м3 газу 54400 кДж) - Легко транспортується по газопроводах - Екологічно чистий вид палива Переваги природного і супутного нафтового газу

Слайд 14

Лаки, фарби, розчинники, гума, пластмаса, антифризи, штучні волокна, ліки і ... все це продукти одержувані в ході синтезу з вуглеводнів.

Слайд 15

Генератор синтез – газа

Слайд 16

Реактор отримання синтез-газу (на базі ракетних технологій) ПНТЦ дослідна промислова установка отримання бензину з природного газу

Слайд 17

Реактор отримання синтез-газу (Вихід на блок каталітичного синтезу)

Слайд 18

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія