X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах

Завантажити презентацію

Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах

Слайд 2

-В якій групі періодичної системи знаходиться хімічний елемент Ферум? -До якого типу хімічних елементів належить Ферум? -Які фізичні властивості відрізняють метали від неметалів? -Що таке сплави? -Які хімічні властивості заліза ми вивчили?

Слайд 3

Знайдіть у підручнику відповідь на запитання. Група 1. Поширення заліза і Феруму в природі. Група 2. Способи одержання заліза. Група 3. Використання і значення заліза. Група 4. Руйнування заліза в природних умовах. Група 5. Способи захисту від корозії.

Слайд 4

1. Залізо - один з найбільш поширених у природі елементів: за вмістом у земній корі - 4,7 % (масових). Зустрічається у вигляді оксидів і сульфідів, сконцентрованих у вигляді родовищ, придатних для промислової розробки. Найважливіші руди: бурі залізняки (HFeO2 nH2O), пірит FeS2; червоні залізняки (Fe2O3); магнітні залізняки (Fe3O4); шпатові залізняки (FeCO3). Більшість із них жовто-бурі, коричневі, бурі й темно-червоні.

Слайд 5

2. Одержують залізо з руди на металургійних заводах. Відновлюють з оксидів вугіллям, карбон(ІІ) оксидом або воднем. Запишемо рівняння реакції. а) Fe3O4+2C→ 3Fe + 2CO2 б) Fe2O3+3CO→ 2Fe+3CO2 в) FeO+H2→Fe +H2O (Тип реакцій а), в) - заміщення: одна проста речовина заміщає в складній сполуці іншу.)

Слайд 6

Виготовлення заліза сьогодні, в давнину, залізна руда

Слайд 7

3. Широко використовується в техніці завдяки своїм властивостям і легкості одержання. Має дуже важливе значення для людини. На частку заліза та його сплавів припадає близько 95 % усіх вироблених у світі металів. Але не тільки техніка має потребу в залізі. Без заліза не могло б існувати життя у звичній для нас формі: двовалентний Ферум міститься в гемоглобіні крові - речовині, що забезпечує насичення живих тканин киснем.

Слайд 8

Вироби із заліза

Слайд 9

4. 3Fe + 4H2O→Fe3O4 + 4H2 У вологому повітрі за звичайної температури залізо легко окиснюється, вкриваючись рихлою іржею (її склад - Fe2O3 nH2O). Унаслідок своєї пористості іржа не перешкоджає доступу кисню і вологи до металу, тому залізо руйнується. За деякими даними, у XIX столітті від корозії загинула половина всього виробленого заліза.

Слайд 10

5. Корозія - хімічне або електрохімічне руйнування металів під впливом навколишнього середовища. Сьогодні розроблено способи боротьби з корозією: покриття фарбою; нікелювання заліза; оцинковування заліза; покриття емаллю; покриття антикорозійними оліями та ін.

Слайд 11

Домашнє завдання Прочитати параграф про властивості заліза, відповісти на запитання.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія