X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озон

Завантажити презентацію

Озон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

О3

Слайд 2

 Озон та його роль у природі.   Хімічні та біологічні особливості озону.

Слайд 3

Озон є аллотропной модифікацією кисню, має кутову форму. Характер хімічних зв'язків в озоні обумовлює його нестійкість (через певний час озон мимоволі переходить в кисень: 2О3 -> 3О2) Озон не байдужий і для вищих організмів. Тривале перебування в атмосфері, яка містить озон (наприклад, в кабінетах фізіотерапії і кварцевого опромінення) може викликати важкі порушення нервової системи. Тому, озон у великих дозах є токсичним газом.

Слайд 4

 Фізичні властивості

Слайд 5

Озон - газ, що володіє синім кольором, який можна помітити, якщо дивитися через значний шар, до 1 метра завтовшки, озонованого кисню. По здатності звертатися в рідкий стан озон близький до вуглекислоті; але так як він завжди змішаний із значним об'ємом кисню, то зріджування його досить важко. 

Слайд 6

Хімічні властивості

Слайд 7

Хімічні властивості озону визначаються його великою здатністю до окислення.Він швидко діє на багато металоїди і на більшу частину металів; дуже чутлива реакція на ртуть, один пухирець озонованого кисню, що містить 2% за об'ємом озону, змінює виразно фізичні властивості декількох фунтів ртуті, яка втрачає тоді свій блиск і починає прилипати до скла; навіть срібло окислюється озоном, покриваючись чорним шаром перекису.

Слайд 8

Останнім часом озонований кисень або повітря починає отримувати значення і в техніці. Тут, насамперед, повинна вказати на білення полотна штучно отриманим озоном, замість вибілювання на сонці, причому значно виграється час (7:00 замість 4 днів); за допомогою озону дуже просто і швидко роблять горілку "старої", придатної до вживання в якості такої, а також для приготування лікерів; точно також тютюну озон надає приємний запах і смак; обробка озоном дерева збільшує його здатність звучати, що застосовується при виробництві роялів.

Слайд 9

Отримання озону

Слайд 10

Озон утворюється у багатьох процесах, що супроводжуються виділенням атомарного кисню, наприклад при розкладанні перекисів, окисленні фосфору і т. п. У промисловості його отримують з повітря або кисню в озонаторах дією електричного розряду. Зріджується O3 легше, ніж O2, і тому їх нескладно розділити.

Слайд 11

Застосування озону

Слайд 12

Застосування озону зумовлене його властивостями: сильного окисляє агента: - Для стерилізації виробів медичного призначення при отриманні багатьох речовин в лабораторної та промислової практиці - Для відбілювання паперу - Для очищення масел сильного дезинфікуючого засобу: - Для очищення води і повітря від мікроорганізмів (озонування) - Для дезінфекції приміщень та одягу

Слайд 13

Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!! Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія