X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблеми парникового ефекту та руйнування озонового стану Атмосфери

Завантажити презентацію

Проблеми парникового ефекту та руйнування озонового стану Атмосфери

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблеми парникового ефекту та руйнування озонового стану Атмосфери Проект підготували учениці 11-го класу: Білик Юлія Максютенко Анна Чередник Надія Стасюк Юлія Керівник проекту: Байдуж Раїса Альвісівна

Слайд 2

Зміна клімату: проблема парникового ефекту «Мир стає тепліше, і людство значною мірою відповідально за це» - говорять експерти. Але багато факторів, що впливають на зміну клімату, ще не вивчені, а інші й зовсім не відомі.

Слайд 3

Трохи Історії Життя процвітає на планеті біля чотирьох мільярдів років. Протягом цього часу коливання клімату були радикальними, від льодовикового періоду - що тривав 10 000 років - до епохи стрімкого потепління. З кожною зміною невизначене число видів життєвих форм змінювалися, розвивалися й виживали. Інші ослабнули або просто вимерли.

Слайд 4

Клімат на планеті залежить від комбінації багатьох факторів, взаємодіючих окремо один з одним і в комплексних шляхах, які ще не до кінця вивчені. Можливо, що потепління, що спостерігалося протягом минулого сторіччя, відбулося внаслідок природних коливань, незважаючи на те, що його швидкості значно перевищували тих, що спостерігалися протягом останніх десяти століть.

Слайд 5

Проте, в 1995 році, після довгого років інтенсивного вивчення Міжнародна конференція по проблемі зміни клімату, спонсоруемая Об'єднаними націями, орієнтовно уклала, що «багато доказів свідчать, що впливу людства на глобальний клімат величезні». Обсяг цих впливів, як зауважують фахівці, невідомо, тому що не визначений ключовий фактор, включаючи ступінь впливу хмар і океанів на зміну глобальної температури. Можливо, буде потрібно десяток років або більше додаткового дослідження, щоб виключити ці невизначеності.

Слайд 6

Сутність парникового ефекту Повітря, яким ми дихаємо, є необхідною умовою нашого життя в багатьох аспектах. Без нашої атмосфери середня температура на Землі склала б біля -18 0С замість сьогоднішніх 15 0С. Весь вступник на Землю сонячне світло (близько 180 Вт/м2) приводить до того, що Земля випромінює інфрачервоні хвилі як гігантський радіатор. Відбите тепло просто б безперешкодно верталося в космос.

Слайд 7

Головною причиною парникового ефекту є: надлишковий зміст в атмосфері парникових газів. Чим більше в атмосфері буде втримуватися парникових газів, тим більше тепла, відбитого земною поверхнею, буде затримуватися. Тому що парникові гази не перешкоджають надходженню сонячної енергії, то температура в земної поверхні буде підвищуватися.

Слайд 8

Виникнення парникового ефекту Парниковий ефект виникає тоді, коли на шляху відведення теплової енергії від земної поверхні в космос виникає перешкода, що погіршуючи умови цього відведення, завертає частину потоку теплової енергії назад. Це приводить до зменшення що йде від Землі в космос теплового потоку, і примушує додатково розігріватися поверхня, причому до тих пір, поки випромінювання цієї поверхні не стане настільки сильним, що на виході теплового потоку після перешкоди цей потік знову по величині порівняється з тим, що приходить.

Слайд 9

Сам парниковий ефект як такий, можливий в земних умовах тому, що деякі гази, що існують в земній атмосфері, і в даний час концентрація яких збільшується, здатні поглинати інфрачервоне випромінювання, в якому і йде основне відведення тепла від Землі. А поглинувши направлене від поверхні в космос випромінювання, далі молекула такого газу може перєїзлучить поглинений фотон в будь-якому напрямі, а значить частина поглиненого потоку завертається назад, до поверхні Землі. (Випромінювання (відведення) теплового потоку поверхнею Землі, а також поглинання і перєїзлученіє в будь-якому напрямі теплового фотона молекулою парникового газу.)

Слайд 10

Спектр поглинання земної атмосфери в інфрачервоній області порівняно із спектром випромінювання абсолютно чорного тіла при температурі, приблизно рівній температурі земної поверхні .

Слайд 11

Що ми знаємо про Глобальне потепління? Значимість потепління, певна американськими вченими, може спонукати розповсюджену катастрофу. По-перше, потепління викличе збільшення концентрації водяної пари в атмосфері (на 6 % більше з кожним градусом підвищення температури), що викличе збільшення опадів і можливо більшу напруженість погоди, у загальному.

Слайд 12

Хоча частота дощів і снігопадів може збільшитися, найбільш очікуваний ефект, що полягає в тім, що середні коливання опадів можуть бути ще більш вираженими, як затверджує Томас Карл, американський фахівець в області зміни клімату. У місцевостях, схильних до затоплень і водним эрозіям, прогнози будуть жахливими. Збільшення опадів буде вкрай нерівномірно, затопляючи найбільш вологі території, зробить сухі місцевості ще більш посушливими.

Слайд 13

Слайд 14

Фактори зміни клімату клімат змінюється внаслідок різних комбінацій різних кліматичних факторів, механізм багатьох з яких ще не зрозумілий сучасною наукою. Спробуємо привести перелік основних кліматичних факторів.

Слайд 15

Сонячна радіація пролетівши 149 мільярдів кілометрів, сонячне світло нагріває верхній шар атмосфери з інтенсивністю 180 Вт/м2. Одна третина цього тепла відбивається назад у космос. частина, Що Залишилася, проходить крізь атмосферу, нагріваючи земну поверхню

Слайд 16

Атмосфера Тонкий баланс газів в атмосфері дає Землі середню температуру 15 0С. Парникові гази – водяна пара, З2, метан, оксиди азоту й інші – затримують енергію, відбиту земною поверхнею, і відбивають її назад на землю.

Слайд 17

Океани Покриваючи 71 % площі земної поверхні, океани є головним джерелом атмосферної водяної пари. Океани можуть довгий час зберігати тепло й транспортувати його на тисячі кілометрів. Коли тепла вода збирається в одному місці, випар і утворення хмар можуть збільшитися. Морські організми споживають величезна кількість діоксиду вуглецю.

Слайд 18

Круговорот води Підвищення температури повітря може означати збільшення випару води й танення льоду на воді й землі. Також водяна пара це найдійовіший і ефективний парниковий газ. Однак утворення хмар може мати ефект похолодання.

Слайд 19

Хмари Роль хмар не до кінця вивчена, але відомо, що хмари мають двояку дію: прохолоджують, затінюючи земну поверхню, і нагрівають, затримуючи відбите земною поверхнею тепло.

Слайд 20

Льодовики й сніжні покриви Яскравий білий колір льодовиків і сніжних покривів відбиває сонячне світло назад у космос, прохолоджуючи планету. Танення льодів в океанах знижує температуру води. У Північній півкулі площа сніжних покривів зменшилася за останні 25 років на 10 %, але істотного зменшення обсягу льодів в Антарктиді ще не спостерігалося. Хоча ймовірність, що це трапиться, безупинно зростає.

Слайд 21

Вплив людини Десять факторів впливу людини на довкілля

Слайд 22

Саме ти… Ти контролюєш зміни клімату!

Слайд 23

Висновок Останнім часом проблема парникового ефекту стає усе більше й більше гострою. Кліматична обстановка у світі вимагає вживання невідкладних заходів. Доказом цьому можуть служити деякі наслідки парникового ефекту, що проявляються вже сьогодні. Безперервні дощі, які викликають різке збільшення рівня рік і озер, трапляються всі частіше. ріки, Що Розливаються, затоплюють прибережні поселення, змушуючи жителів залишати свої будинки, рятуючи свої життя.

Слайд 24

Однак, незважаючи на ці природні попередження, людство не вживає заходів по зниженню викидів в атмосферу. Якщо людство продовжить так безвідповідально поводитися стосовно своєї планети, то невідомо якими ще нещастями це обернеться.

Слайд 25

Бережіть землю! Проект був створений спеціально до Міжнародного Дня Землі! Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія