X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Значення озонового шару для життя організмів на Землі

Завантажити презентацію

Значення озонового шару для життя організмів на Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міфи та реальність озонових дір

Слайд 2

Сучасна киснева атмосфера Землі – унікальне явище серед планет Сонячної системи, і ця її особливість пов'язана з наявністю на нашій планеті життя. На реальність екологічної катастрофи вказує руйнування озонного шару Землі. Сьогодні ми часто чуємо про озонові діри. Що це таке? Як з'являються озонові діри? На що вони впливають?

Слайд 3

Озон і атмосфера Озон утворюється у верхніх шарах атмосфери з атомарного кисню в результаті хімічної реакції під впливом сонячної радіації. Озоновий «екран» розташований в стратосфері, на висотах від 7-8 км на полюсах, 17-18 кілометрів на екваторі і приблизно до 50 кілометрів над земною поверхнею. Найгустіше озон в шарі 22 – 24 кілометрів над Землею.

Слайд 4

Озонові діри Озонові діри- це локальне падіння концентрації озону в озоновому шарі Землі. З-за утворення озонових дір посилюється потік сонячної радіації на Землю і викликає у людей зростання числа ракових утворень шкіри. Також від підвищеного рівня випромінювання страждають рослини і тварини.

Слайд 5

Озонова діра діаметром понад 1000 км. вперше була виявлена в 1985 році в Південній півкулі над Антарктидою групою британських учених (Дж. Шанклін, Дж. Фармен, Би. Гардінер), що опублікували відповідну статтю в журналі Nature.

Слайд 6

Слайд 7

Передбачається безліч причин тоншання озонового шару. По-перше, це запуски космічних ракет. По-друге, літаки. По-третє, оксиди азоту. У – четвертих, це хлор і його сполуки. *Фреони- сполуки, які широко використовуються в промисловості в аерозолях і хімічних установках. Відомо, що один атом фреону може зруйнувати мільйон молекул озону і перетворити їх на звичайний кисень. Причини озонових дір

Слайд 8

більш ніж 3 млн. смертельних випадків від раку шкіри до 2030 року і 19 млн. - до 2060 року. число очних захворювань (катаракти) може збільшитися на 130 млн. до 2060 року; приблизно 50% з них припаде на частку країн, що розвиваються. інші дії на здоров‘я людини і тварин (наприклад, зниження імунітету), вплив на урожаї сільськогосподарських культур, на водні екосистеми і ін. Наслідки виснаження озонового шару

Слайд 9

Озон поглинає деяку частину інфрачервоного випромінювання Землі. Завдяки цьому він затримує близько 20% випромінювання Землі, підвищуючи утеплюючу дію атмосфери. Озон – активний газ і може несприятливо діяти на людину. Зазвичай його концентрація в нижній атмосфері незначна і він не робить шкідливого впливу на людину. Варто зазначити:

Слайд 10

З метою захисту озонового шару, за допомогою зняття з виробництва деяких хімічних речовин, які руйнують озоновий шар був розроблений протокол Монреаля. Договір був підготовлений до підписання 16 вересня 1987 року і набрав чинності 1 січня 1989 року. Він передбачає для кожної групи галогенізованних вуглеводнів певний термін, протягом якого вона має бути знята з виробництва і виключена з використання.

Слайд 11

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. День встановлений на згадку про підписання протоколу Монреаля. Девізом Міжнародного дня охорони озонового шару стали слова: «Збережи піднебесся: захисти себе - захисти озоновий шар».

Слайд 12

Розв'яжіть задачі: Одна із формул фреонів складається із 9,92% Карбону, 31,40% Флуору та 58,68% хлору. Визначте формулу даного фреону. Озоновий шар руйнують викиди заводів в атмосферу навколишнього середовища. Один із оксидів завдає чи не найбільшої шкоди озоновому шару. Визначте формулу оксиду, якщо відомо, що молекулярна маса даного оксиду рівна 46 г/моль і він містить 69,57% Оксигену.

Слайд 13

Таким чином, ми можемо зробити вивід, що озоновий шар виснажується над всією поверхнею планети. Джерелом руйнування є шкідливі речовини, що викидаються промисловими підприємствами і транспортом, фреони.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія