X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Озонові діри"

Завантажити презентацію

"Озонові діри"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Озонові діри, причини виникнення та їх наслідки

Слайд 2

Що таке озон? Озон — це видозміна кисню, вибуховий газ синього кольору з характерним запахом.

Слайд 3

Що таке озонова діра? Озонова діра — локальне падіння концентрації озону в стратосфері на 10—40%. Пов'язано це з дією фреонів, зменшенням кількості кисню при запусках космічних кораблів та польотами реактивних літаків.

Слайд 4

Властивості озону: Здатність поглинати біологічно небезпечне ультрафіолетове випромінювання Сонця. Озон – найсильніший окислювач (просто кажучи – отрута), тому приземний озон небезпечний.  Здатність поглинати інфрачервоне випромінювання земної поверхні. Здатність прямим і непрямим чином впливати на хімічний склад атмосфери.

Слайд 5

Озонова діра над Антарктидою 2006 рік

Слайд 6

Існує велика кількість причин ослаблення озонового щита, викликаного антропогенною діяльністю. Загалом їх можна об’єднати у дві групи.

Слайд 7

1. Викиди висотних літаків і ракет По-перше, – це запуски космічних ракет. Паливо, що згорає, «випалює» в озоновому шарі більші діри. Колись передбачалося, що ці «діри» затягуються.

Слайд 8

По-друге, – літаки. Особливо ті, що летять на висотах в 12-15 км. Але, у той же час літаки, що літають нижче 12 км, дають збільшення озону.

Слайд 9

По-третє, – окиси азоту. Їх викидають ті ж літаки, але найбільше їх виділяється з поверхні ґрунту, особливо при розкладанні азотних добрив. Азотні добрива

Слайд 10

2. Хлорофторовуглеці (ХФВ), або фреони Колись фреони розглядалися як ідеальні для практичного застосування хімічні речовини, оскільки вони дуже стабільні й неактивні, а виходить, не токсичні. Як це не парадоксально, але саме інертність цих сполук робить їх небезпечними для атмосферного озону.

Слайд 11

Руйнування озонового шару Землі фреонами

Слайд 12

Багато країн почали вживати заходи, спрямовані на скорочення виробництва й використання фреонів. З 1978 р. у США було заборонене використання фреонів в аерозолях.  У вересні 1987 р. 23 провідні країни світу підписали в Монреалі протокол, що зобов’язує їх знизити споживання ХФВ. В 1985 р. було підписано Віденську конвенцію про охорону озонового шару.

Слайд 13

Понад 160 країн уже підписали ці документи. У 1991 році розвинуті та багаті держави заснували міжнародний фонд під назвою Глобальний екологічний фонд (ГЕФ) для спрямування зусиль на допомогу країнам, що розвиваються.

Слайд 14

Вчені вважають, що вжиті заходи (якщо винуватцем є людина) допоможуть оновити озоновий шар до 2060 року, але до цього часу порушення озонового шару все одно сильно вплине на клімат.

Слайд 15

Наслідки руйнування озонового шару є шкідливими для здоров’я людей. УФ-випромінювання може спричинити рак, катаракту, сонячні опіки, сніжну сліпоту, старіння шкіри та зниження імунітету.

Слайд 16

16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року.

Слайд 17

Збережемо планету разом!

Слайд 18

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія