X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озоновий шар, його роль для життя на землі

Завантажити презентацію

Озоновий шар, його роль для життя на землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

OZONOV.TV ПРЕЗЕНТУЄ Озоновий шар, його роль для життя на землі

Слайд 2

АТМОСФЕРА - це зовнішня газова оболонка Землі, життєдайний "буфер" між поверхнею нашої планети і Космосом. Носій тепла, вологи, захисник екосистем від згубних ультрафіолетових випромінювань, основне середовище для фотосинтезу. При фотосинтезі зелені рослини щорічно продукують близько 320 млрд. т кисню.

Слайд 3

Що ми знаємо про озон? На відміну від інших атмосферних складових озон з’явився в атмосфері винятково хімічним шляхом і є наймолодшим атмосферним компонентом.

Слайд 4

Цей процес відбувається на висотах більше 30 км, оскільки нижче цієї висоти короткохвильове сонячне випромінювання не проникає. У результаті досить високо в атмосфері з’являються молекули озону й атоми кисню.

Слайд 5

Озоновий "екран" Землі з'явився 570-400 млн. років тому назад. Він становить лиш мільйонні частки всього об'єму атмосфери. Він поглинає і не пропускає на Землю смертоносне космічне випромінювання.

Слайд 6

Властивості озону: Поглинає біологічно небезпечне ультрафіолетове випромінювання Сонця. Озон – найсильніший окиснювач, тому приземний озон небезпечний. Прямим і непрямим чином впливає на хімічний склад атмосфери. Поглинає інфрачервоне випромінювання земної поверхні.

Слайд 7

Слайд 8

Останнім часом помічено зменшення кількості озону Стратосферний озоновий екран дуже чутливий до сучасних техногенних впливів, що досягли загрожуючих масштабів. Вважається, що 500 надзвукових транспортних літаків, якщо вони будуть регулярно літати на висотах максимального шару озону на протязі року, здатні зменшити його загальний вміст удвічі.

Слайд 9

Причини ослаблення щита, викликані антропогенною діяльністю Запуски космічних ракет Літаки Окиси азоту Фреони

Слайд 10

Озонова діра Один з найбільш вражаючих доказів того, що хлор дійсно є агентом, відповідальним за появу озонової діри, з’явився у вересні 1987 р., коли вчені пролетіли на літаку з Південної Америки прямо до Південного полюса, у зону озонової діри.

Слайд 11

Ученим треба було кілька років, щоб знайти пояснення появі озонової діри. Коротенько воно таке.

Слайд 12

Хочеться сподіватися, що проблема озонового шару навчить із більшою увагою й побоюванням ставитися до всіх речовин, що потрапляють в атмосферу в результаті антропогенної діяльності.

Слайд 13

Над проектом працювали: Кикоть Марина Кисленко Віталіна Калюжний Сергій

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство